بزهکاری اطفال ( کار تحقیقی 2)
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » مقاله  »  بزهکاری اطفال ( کار تحقیقی 2)

دانلود بزهکاری اطفال دانلود کتاب بزهکاری اطفال شهلا معظمی بزهکاری و عصیان مقاله تحقیق پروژه جرم و بزهکاری رشته علوم تربیتی بزهکاری اطفال دانلود جزوه بزهکاری اطفال دانلود تحقیق بزهکاری اطفال دانلود تحقیق در مورد بزهکاری اطفال تحقیق در مورد بزهکاری اطفال و نوجوانان مقاله در مورد بزهکاری اطفال مقاله حقوقی بزهکاری اطفال مقاله تاثیر طلاق بر بزهکاری اطفال

Juvenile Delinquency

 

دانلود بزهکاری کودکان

موضوع : بزهکاری اطفال

فهرست مطالب
عنوان صفحه
مقدمه 1
چکیده 2
اهداف تحقيق 2
اهميت و ضرورت موضوع 2
بخش اول 4
فصل اول اهمیت اجتناب از طلاق 5
فصل دوم تاثیر عوارض طلاق از بعد خانواده 6
ارتکاب به جرم و بزهکاری 6
مشکلات روحی و جسمی 6
مشکلات تربیتی 9
مشکلات زندگی آتی 10
بخش دوم 11
فصل اول:تاثیرات طلاق بر بزهکاری اطفال 11
مقدمه 12
گفتاراول 13
مهم‌ترین آثار شوم طلاق در کودکان 13
اثر روانی طلاق 13
تاثیر طلاق در پدیده‌های روانی و اجتماعی کودکان 13
آثار عاطفی طلاق بر کودک 14
گفتاردوم 14
زمینه بزهکاری و عصیان 14
قربانی روحی و عاطفی 14
وحشت از زندگی 15
یتیمی کودکان 15
دربه‌دری و نابسامانی 15
احساس گناه 15
گیجی و بهت‌زدگی 15
تاثیر منفی در رشد 16
بدبینی به پدر و مادر 16
کمبودهای عاطفی 16
نابهنجاری کودکان 16
بی‌بند و باری‌ها 16
گفتار سوم 17
عوامل مهم در تعیین عواقب طلاق 17
سن کودک هنگام طلاق 18
فصل دوم :تاثیرات اخلاقی طلاق 20
گفتار اول 20
اثرات تربیتی 20
منابع 29

کار تحقیقی بزهکاری کودکان و فرزندان و اصفال
تحقیق در مورد بزهکاری کودکان و بصورت ورد
بزهکاری کودکان
دانلود بزهکاری فرزندان
بزهکاری در کودکان

مختصری از مقاله :
در اينجا به بررسي نقش خانواده و طلاق به عنوان عامل و مانع بزهكاري نوجوانان (با تكيه بر نظم در خانواده) مي‌پردازيم. اين كار به خصوص به لحاظ تحديد عوامل مورد بررسي در يك كار علمي اهميت دارد چرا كه نمي‌توان در آن حد در يك كار پژوهشي تمام ابعاد و زوايا را به طور دقيق در نظر داشته و مورد بررسي قرار داد. اگر خانواده مي‌تواند عامل مهم بزهكاري باشد و شرايط نامطلوب آن بزهكار پرورش دهد، به همان نسبت وجود شرايط مطلوب در خانواده رشد ذهني، عاطفي، رواني و اجتماعي نوجوان را امكان‌پذير ساخته، مهمترين گام در پيشگيري از بزهكاري است.به نظر مي‌رسد افزايش ميزان بزهكاري حاكي از تضعيف مناسبات گروهي خانواده بوده، به طوري كه وحدت گروهي از هم پاشيده است. به هر ميزاني كه روابط اعضاء از سيطره روابط صميمي، عاطفي، و اخلاقي خارج شود، خطر از بين رفتن كاركرد بسيار مهم خانواده آموزش هنجارها و ارزشهاي اجتماعي به فرزندان دور نخواهد بود.آنچه مهم است مناسبات و پيوندهاي گروه خانواده است به شكلي كه افراد به عنوان حاملين و عاملين نقشها بايد به گونه‌اي ايفاء نمايند كه كاركرد اساسي حفظ وحدت و انسجام خانواده را به دنبال داشته باشد. خانه‌اي كه از سخن محبت‌آميز خالي است آفت رشد ذهني، عاطفي و اجتماعي نوجوان است، عدم عشق و محبت و نبود ثبات و هماهنگي در خانواده زمينه‌ساز رفتار بزهكارانه است.

هر گاه بنيان عاطفي و اخلاقي خانواده سست گردد روي نظم خانواده (طلاق) تأثير گذاشته، بزهكاري نيز رخ مي‌نمايد. نظم و تعدل در خانواده رابطه معكوس با روند بزهكاري داد. آنگاه كه طلاق رو به فزوني مي‌رود، كشمكشهاي دروني خانواده اوج مي‌‌يابد و فرزندان در سنين نوجواني به دور از نظر والدين در ورطه آلامي چون اعتياد، بزهكاري و … گرفتار مي‌آيند.بهرحال روابط بين والدين و فرزند، از هم پاشيدگي خانواده و فقدان نظم و تعادل در خانواده، سست شدن عقايد مذهبي و اخلاقي در بزهكاري نوجوانان نقش مهمي دارد.اگر ارزشهاي يك نفر و ارزشهاي افرادي كه بر اثر او تأثير شديد دارند به جاي حمايت از رفتار از رفتار غير مجرمانه را رفتار تبهكارانه حمايت كنند، احتمالاً آن شخص مجرم خواهد شد.همبستگي و پيوستگي و ثبات اركان خانواده كانون مناسبي را پديد مي‌آورد تا افراد به صورت نسبتاً كاملي هنجارهاي مقبول تعميم يافته را ملكه‌سازي و دروني كرده و به سهولت در عرضه اجتماعي، نقشهاي محول و محقق را به نحوي كه از آن انتظار مي‌رود به اجراء گذارند.خانواده، گروه كوچكي است كه ويژگي اساسي و غير قابل تفكيك آن صميمت آن است. اجتماعي كردن نسل آينده جزء بديهي‌ترين و اساسي‌ترين وظايف خانواده است. محبت موجب استواري كانون خانوادگي است، نفرت در جهت معكوس آن جريان دارد و متضمن نفاق و جدايي و مخاصمه و جدال است. هنگامي كه نفرت و اختلاف عميق و مخاصمه به كانوني راه يافت، بقاي نظم خانوادگي بين افراد آن متزلزل و دشوار مي‌شود.


چکیده
بزهکاری پدیده ای اجتماعی و دارای بستر اجتماعی است هر چند که عوامل زیستی ، رواني، جغرافيايي، قومي، نژادي و موارد ديگر در نحوه شكل‌گيري و بروز نوع بزه بسيار مهمي ايفاء مي‌كنند، تبيين مسأله بر اساس عامل محيط اجتماعي، تحديد نگرش حوزه جامعه شناسي اجتماعي است خصوصاً نحوه عملكرد كوچكترين و مهمترين نهاد اجتماعي يعني خانواده كه نقش مهمي را در همكاري و متجانس كردن رفتارهاي هنجاري افراد با محيط اجتماع بر عهده دارد.

اهداف تحقيق
در این کار تحقیقی که با موضوع تأثیر طلاق در چگونگی وقوع بزهکاری بحث شده. تحقیق شامل دو بخش می باشد که در بخش اول به مبحث طلاق و اهمیت آن و پیامدهای آن وتاثیر عوارض طلاق از بعد خانواده پرداخته ایم و در بخش دوم که موضوع اصلی تحقیق یعنی تاثیر طلاق بر بزهکاری اطفال است پرداخته ایم .

هدف ما در تحقيق حاضر اين است كه ببينيم طلاق چه نقشي در بوجود آوردن يا مانع شدن بزهكاري در نوجوانان دارد و چه عوامل خانوادگي در بزهكاري آنها مؤثر است. بزهكاري چيست و با چه متغيرها و معرفهايي مي‌‌توان آنرا سنجيد؟

اهميت و ضرورت موضوع
اگر با ديدي جامعه‌شناسانه به اين پديده نگريسته شود بزهكاري را مي‌توان به منزله يك بيماري اجتماعي تلقي نمود كه بايد معالجه شود. مسلماً براي مبارزه با هر مرضي بايد ابتدا آن را شناخت و به زمينه‌هاي پيدايش آن پي‌برد، سپس بيمار را نجات دار و از بروز دوباره اين عارضه پيشگيري نمود. چنانچه بزهكاري يك عارضه و آسيب اجتماعي تلقي شود، لذا «قشر نوجوان» به عنوان يكي از اقشار آسيب‌پذير جامعه در معرض ابتلا به اين عارضه هستند يا به نوعي از آن دچار شده‌اند.

بررسي علت‌ها، سبب مي‌شود كه مسئولين مربوط، به چگونگي شكل‌گيري اعمال نابهنجار شناخت پيدا كنند، آنگاه شيوه‌هاي صحيح و مناسب مبارزه با آنها را جستجو نمايند. لذا اينگونه مطالعات و تحقيقات ضرورت مي‌يابند تا كجرويها و جرايم بهتر و عميق‌تر شناخته شود، منشاء آنها كشف گردد و بالاخره راههاي اصلا ح و بازپروري بزهكاران هموار گردد. بالاخره اين قبيل كاوش‌هاست كه امكان پيشگيري از ابتلاء به انحراف و سقوط استعدادها را در نيروهاي انساني بالقوه جامعه، فراهم مي‌سازد و خانواده و دولت، حال و آينده كشور از خسارات مادي و معنوي فراواني رهايي مي‌يابند.

با توجه به اينكه سازندگي فرداي جامعه بستگي به نيروي فعال پر شور و سلامت جسمي و روحي نسل نوجوان دارد، لازم است كه همه امكانات جامعه را براي پيشگيري و مبارزه و ريشه كن كردن بزهكاري نوجوانان كشورمان به كار برديم.

بزهکاری اطفال ( کار تحقیقی 2)

قیمت : 6500 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :
تبلیغات