طرح توجیهی انجام عملیات حمل و نقل دریایی
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » کار آفرینی  »  طرح توجیهی انجام عملیات حمل و نقل دریایی

دانلود طرح توجیهی انجام عملیات حمل و نقل دریایی شرکت حمل و نقل دریایی دانلود طرح توجیهی مالی شرکت های حمل و نقل دریایی شرکتهای حمل و نقل دریایی بین المللی رشته حمل و نقل دریایی بیمه حمل و نقل دریایی هزینه حمل و نقل دریایی نمونه قرارداد حمل و نقل دریایی لیست شرکت های حمل و نقل دریایی مسئولیت متصدی حمل و نقل دریایی

Maritime Transport

 

موضوع : طرح توجیهی انجام عملیات حمل و نقل دریایی

حجم تجارت جهانی که از طریق دریا صورت می¬گیرد روز به روز بدر حال افزایش است به نحوی که در حال حاضر این حجم از مرز 6 میلیارد و پانصد هزار تن فراتر رفته است.
براساس بررسی¬های انجام شده در صنایع مختلف آنچه که بیش از هر چیز دیگری به چشم می¬خورد و تحلیلها را معطوف خود می¬نماید رونق¬ها و رکوردهای موجود در روند پیش¬روی صنایع می¬¬باشد اما به جرأت می¬توان بیان داشت که در صنعت حمل و نقل دریایی این روند به صورت قابل توجهی در اکثریت قریب باتفاق مواقع صعودی بوده¬است. لذا می¬توان نتیجه¬گیری نمود که این صنعت یعنی حمل و نقل از طریق دریا، برآیند صعودی و روبه بالایی را دارد چه سایر صنایع افت داشته باشند، چه صعود.
از سوی دیگر با افزایش  روند تجارت جهانی و افزایش عمر ناوگان کشتیرانی (در واقع از رده خارج شدن کشتیها) روند درخواست کشتی در سطح بین¬المللی نیز افزایش یافته است تا این ناوگان جدید علاوه بر آن که جوابگوی حجم تجارت دریایی باشد جایگزین شناورهایی که به دلایل مختلف امکان دریانوردی آن وجود ندارد نیز بشوند.
شناورها علاوه برآن که از نظر فنی ممکن است قابلیت دریانوردی را نداشته باشند از نظر مطابقت با استانداردهای بین¬المللی نیز مشمول کنوانسیون¬ها و پروتکل¬های متعددی هستند که هر یک الزامات مشخصی را بر کشتی تحمیل می¬نمایند تا حمل و نقل ایمن و بدون ضرری را تضمین نمایند.
علی¬ایحال این مجموعه در نظر دارد با عنایت به نیازهای کشور و منطقه در زمینه حمل و نقل دریایی، پشتیبانی سکوهای نفتی و …. به جایگاه ویژه¬ای دستیابی داشته باشد.

چکیده پیشرفتهای عمده

    توسعه اقتصاد جهانی و تجارت وابسته به دریا:
o    تولید جهانی در سال 2005 با رشد حدود دو درصدی خود از رشد سال گذشته پیش گرفت و این در حالی بود که کشورهای در حال توسعه رشد نسبتاٌ خوبی را تجربه کرده¬اند.
o    میزان صادرات کالای تجارت جهانی با رشد معقول خود نوید دهنده وضعیتی بهتر در آینده می¬باشد و این در حالی بود که رشد صادرات در کشورهای خاور دور در حد قابل تقدیری بود ضمن آنکه در کشورهای با اقتصاد انتقالی چهارمین سال پیاپی رشد ثبت صادرات با رسیدن به حدود 8 درصد افزایش گزارش شده است، ضمن آنکه در کشورهای منطقه نیز علاوه بر سایر نقاط جهانی شاهد روند رو به رشد واردات نیز بوده¬ایم. صادرات کالای تجاری جهان در سالهای 2006 و 2007 نیز به افزایش خود ادامه می دهد که علت آن امر توسعه¬های مورد انتظار در سطح جهانی می¬باشد.
o    تجارت جهانی وابسته به دریا (کالای بارگیری شده) با رسیدن به رقم بیش از 6 میلیارد تن در سال 2005 وضعیت مطلوبی را به ثبت رساند که حسب بررسیهای بعمل آمده سال 2006 روندی فراتر را به ارمغان خواهد آورد.

    توسعه ناوگان جهانی
o    ناوگان تجارت جهانی در انتهای سال 2005 با افزایش قابل قبول به حدود 900 میلیون dwt رسید. تحویل کشتیهای جدید با رشد چشمگیر و رسیدن به رقم در حدود 40 میلیون dwt افزایش یافت و بدین ترتیب سود خالص به میزان 15 میلیون dwt پس از کسر تناز کشتیهای جدید دیده برجای گذاشت.
o    ناوگان نفت¬کش وقله برهای خشک با هم و در حدود 70 درصد از کل ناوگان جهان را تشکیل می¬دهند ناوگان نفت¬کشها با افزایش چشم¬گیر که نشان دهنده سود بالا و … نوع حمل و نقل می¬باشد بر ناوگان قله¬برهای خشک پیشی گرفت. از سوی دیگر ناوگان کانتینری با حدود 7 درصد افزایش به رقم تقریبی 90 میلیون dwt افزایش یافت که این نیز خود در دهنده آینده روشن جهت حمل و نقل کانتینری جهان می¬باشد.
o    در پایان سال 2005 میانگین سن ناوگان جهانی با کاهش مطلوب به میزان تقریبی 12 سال رسید ضمن آنکه در این بین عمر بالای شناورهای کوچک می تواند نوید دهنده آینده¬ای قابل قبول در جهت سرمایه¬گذاری منطقه¬ای و تخصصی حسب انجام بررسی¬های کارشناسی باشد.
    بهره¬وری ناوگان جهان و عرضه و تقاضا
o    عمده¬ترین شاخص¬های بهره¬وری عملیاتی برای ناوگان جهانی تناژ حمل شده در هر dwt و هزار تن – مایل در هر dwt می¬باشد که حسب بررسی¬های بعمل آمده نشان دهنده وضعیت مطلوب در سال 2005 می¬باشد.
o    تناژ مازاد کل جهان نیز به کاهش فرد ادامه داده و وضعیت آن در پایان سال 2005 نوید بخش رشد بیش از پیش این صنعت می¬باشد.

    بازارهای حمل
o    علی¬رغم اینکه سال 2005 چالشهای خاص خود را در کارنامه داشت ولی بررسیهای بعمل آمده نشان دهنده رشد قابل قبول صنعت حمل و نقل دریایی می¬باشد بطوریکه کمترین رشد مربوط به حمل و نقل نقت خام و بیشترین رشد در رابطه با حمل و نقل کانتینری به ثبت رسیده است. این مهم خود سبب گشت تا کرایه حمل کانتینر نیز افزایش یابد که این افزایش بیشترین میزان خود را در مسیرهای اصلی حمل و نقل کانتینر یعنی اقیانوسیه، آتلانتیک، آسیا و اروپا تجربه نموده است.

طرح توجیهی انجام عملیات حمل و نقل دریایی

قیمت : 2000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]