گزارش کارآموزی رشته نرم افزار سیستم
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » دانلود رایگان  »  گزارش کارآموزی رشته نرم افزار سیستم

گزارش کارآموزی رشته نرم افزار سیستم


دانلود پروژه کارورزی رایگان با عنوان گزارش کارآموزیرشته نرم افزار سیستم
تشریح فعالیت
طراحی سایت مراکز تلفن مخابرات استان خراسان و همچنین تحقیق وجستجو راجع به برنامه نویسی های ASP 3.0,ASP.NET فعالیت من در دوره ی کارورزی می باشد.

مراکز تلفن دارای ۷ زیر مرکز بصورت زیر می باشد.

۱٫ آبونمان

۲٫ شبکه

۳٫ MDF

۴٫ رئیس مرکز

۵٫ قدس

۶٫ سالن

۷٫ واگذاری خطوط

تعدادی از مراکز بالا را بطور خلاصه تشریح می کنم.

آبونمان

هدف :

هدف این سیستم مشتمل بر مجموعه دستورات و راهنمائی های لازم برای کاربا سیستم است که درجهت شرح فرآیند یا فرآیندهائی که تحت پوشش نرم افزار می باشند و آنجه که نرم افزار برای پشتیبانی از این فرآیندها انجام میدهد و کاربر برای بهره برداری از نرم اقزار به آن احتیااج دارد با این سیستم قابل انجام است . و درواقع هدف ما آشنایی کافی با سیستم آبونمان و بیان کلیات و دستورالعملها و راهنماییهای لازم و بیان نحوه کار با این سیستم می باشد که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گیرد .

مقدمه :

سیستم آبونمان یکی از سیستمهایی است که بطور مستقیم با ارباب رجوع در ارتباط است و عملیات قبض گیری و درآمدی و قطع ووصل بدهی های آبونمان و کلیه ریز تماس های بین شهری و خارجه مشترک مربوط به این سیستم است و در صورت لزوم جهت انجام به بخشهای دیگر ارسال می شود.

در واقع پس از آنکه یک شماره تلفن در متقاضیان تعیین شماره شده و دایر شد و در سیستم مشترکین فعال شد بعنوان یک تلفن کارکن باید به billing (آبونمان مرکزی) ارجاع داده شود تا جهت فعال کردن آن در آبونمان و ارائه قبض به مشترک اقدام شود . سپس می توان در این سیستم درخواستهای مشترک اعم از صدورقبض المثنی و پرینت ریزمکالمات بین شهری و خارجه و قسطی کردن یک تلفن و قطع و صل آن ارائه کرد.

کلیات :

آبونمان : مقدارمبلغی که هر دوره بطور ثابت برروی قبض مشترک اضافه می شود .

برنامه آبونمان عبارت است از کارهایی از قبیل صدورقبض المثنی برای مشترک و مقدارکنترمصرفی تلفن مشترک در هردوره که این دوره قبض برای مشترک دوماه بوده و تاریخ مهلت پرداخت زمانی است که مشترک طی آن باید قبض خود را پرداخت کند در غیراینصورت به عنوان بدهی قبلی برروی قبض دوره بعد مشترک اضافه می شود و یا اگر این مبلغ زیاد باشد مشترک جزو مشمولین بدهی قطع بوده و تلفنش قطع مشود .

از دیگر اموری که طی برنامه آبونمان انجام می شود قسطی کردن تلفن وتهیه پرینت بین شهری می باشد که در فصول آینده توضیج داده می شود.

در قسمت شماره تلفن باید تلفن مشترک درج شود بعد با زدن یک enter بقیه مشخصات مشترک اعم از نام و نام خانوادگی و آدرس در مکانهای خود درج می شود .

قبض آخرین دوره : قبض دوره جاری را تهیه می کند .

قبض دوره قبل: اگر این گزینه تیک بخورد میتوان بعد از وارد کردن دوره مورد نظر و enter کردن قبض المثنی دوره قبل مشترک یا دوره ای که تایپ کرده ایم را تهیه کنیم .

نوع تلفن : نوع تلفن مشترک را مشخص می کند که شامل عادی – اداری و….. می شود

ردیف توزیع : ردیف توزیع قبض مشترک که توسط پست توزیع می شود را مشخص می کند .

کد موزع : این گزینه نیز که توزیع پستی قبض مشترک را مشخص می کند

شماره کنتور قدیم

شماره کنتور جدید

کارکرد کنتور

مبلغ کارکرد

مبلغ خارجه ۱: خارجه مستقیم که توسط خود مشترک گرفته میشود

مبلغ خارجه۲: خارجه غیر مستقیم یا ۱۲۶

هزینه خدمات : این هزینه که برای بعضی از مشترکین برروی قبوضشان اعمال می شود جهت تغییرنام یا سرویس ویژه یا تغییرمکان و نام ومکان و …. که در برنامه مشترکین به عنوان حواله کرد آبونمان منظور می شود در دوره بعد روی قبض بعدی مشترک اعمال می شود.
هزینه سرویس

آخرین صورتحساب : این آیکون مربوط به آخرین کارکرد و در واقع هزینه مربوط به این دوره است بدون بستانکاری و بدهکاری قبلی

بدهکاری قبلی : بدهی یا آخرین صورت حساب دوره قبل مشترک را شامل می شود.

بستانکاری قبلی : بستانکاری در واقع طلبکاری مشترک از آبونمان را مشخص می کند.

مبلغ قابل پرداخت : مبلغی است که شامل آخرین کارکرد این دوره مشترک بعلاوه مبلغ بدهی دوره قبل می شود .

دستورالعملهای عمومی :

نحوه نصب نرم افزار : این برنامه بر روی سرور هر مرکز در پوشه ای بنام mosh تحت نام abonman2002. mde قراردارد. که با دوبارکلیک بر روی آن برنامه اجرا می شود .

سیستم آبونمان علاوه بریک shortcut از برنامه برای اجرا نیازدارد به یک پوشه pasokh که معمولا در درایو d سیستم یا درایوهای دیگر آن است که داخل این پوشه به تعداد بانک های بین شهری pasokh.mdb داریم مثلابه ازاء دوره ۰۱/۰۹/۸۳ تا ۰۱/۱۱/۸۳ داریم d:pasokhpasokh835.mdb و هرچه به دوره ها اضافه یاکم شود به پاسخ ها هم اضافه و کم شده (دوره بعدpasokh836 و دوره قبل ۸۳۵ (pasokh834 ) و دیگر ملزومات برنامه آبونمان پوشه ای تحت نام mosh در درایو E سیستم می باشد که داخل آن کلیه فایلهای اجرایی و dbf و prg وtxt را شامل می شود . این فایلها در پوشه ای با نام my_doc در درایو D سیستم است .

در ابتدای کارباید روی آیکن abonman2000 برروی صفحه اصلی کامپیوتر(desktop)دوبار کلیک یا enter کنید حال امکان دارد این آیکن وجود نداشته باشد در اینصورت به صورت زیر عمل می کنیم از منوی start-run نام سرور مرکز را زده ok می کنیم اگر رمز ورود به شبکه را خواسته باشد رمزی که در اختیار مشترکین هر مرکز قرارداده شده را وارد کرده تا صفحه اصلی سرور نمایش داده شود حال پوشه mosh را اجرا کرده و روی آیکن abonman2002.mde کلیک راست کرده گزینه sende to-shortcut desktop را انتخاب کرده تا از برنامه فوق shortcut روی صفحه رومیزی ایجاد شود .

علاوه بر اینکه برنامه ها ی هر مرکز بروری سرور خود مرکز یا مراکز دیگر قرار دارد کل جداول هر برنامه نیز بروری دو سرور مجزا بنام های tarhjame و tarhjame2 قرار دارد .

نحوه ورود و خروج از سیستم :

برای ورود به برنامه آبونمان ، با کلیک بر روی آیکن ورود، فرمی باز می شود که با انتخاب نام مرکز و سرور مناسب و وارد نمودن نام کاربر و کلمه رمز ،می توانید به برنامه آبونمان وارد شوید.

که هر اپراتور رمز مخصوص به خود را باید وارده کرده و نام مرکز را انتخاب و نام سرور خود(tarhjame و tarhjame2) و دوره را دوره جاری و مسیر بانک بین شهری را باید مسیر پاسخ های خود قرارد دهد کلیه این گزینه ها در ابتدای ورود به سیتم باید set شود تا باعث بروز خطا نشود

MDF

: منظور از ۱۷ همان سالن دستگاه امتحان (ام دی اف) میباشد.

اطلاع به ۱۷: هنگام خراب شدن خط تلفن مشترک بلافاصله با ۱۷ تماس می گیرد. هرکدام از این تماسها یک اطلاع به ۱۷ نامیده می شود.

خرابی صادره: اگر اشکال بوجود آمده برای تلفن مشترک مربوط به سیم بندی های ام دی اف نبوده و مربوط به قسمتهای دیگر از قبیل شبکه کابل هوایی یا زمینی باشد، ام دی اف از طریق صادر کردن خرابی مشکل را به اطلاع قسمت مربوط می رساند. به هر کدام از آنها خرابی صادره گفته می شود.

بوخت : به مشخصات کابلی هر تلفن بوخت گفته می شود که دو نوع بوخت داریم:

بوخت افقی(سرشماره): مشخصات کابلی سیمی که از سمت سالن دستگاه می آید سرشماره نام دارد. بعلت اینکه ترمینالهای آن بصورت افقی قرار داده شده به آن بوخت افقی هم گفته می شود. سرشماره شامل چهار مشخصه میباشد:

ردیف-طبقه-ترمینال-اتصالی که در شکل زیر نشان داده شده اند.

بوخت عمودی: مشخصات کابلی سیمی که از ام دی اف خارج شده و بسمت مشترک می رود. بعلت اینکه ترمینالهای آن بصورت عمودی نصب شده اند به آن بوخت عمودی گفته می شود. این بوخت نیز سه مشخصه دارد : ردیف-طبقه-اتصالی

رانژه (سیم بندی): عملیاتی که طی آن یک زوج سیم از بوخت افقی به بوخت عمودی وصل می شود.

ریموت (PCM): دستگاهی است که توسط آن می توان از روی یک زوج سیم چند خط تلفن را دایر کرد.

واگذاری خطوط

یک مرکز مخابرات متشکل از قسمتهای مختلف اداری و فنی می باشد که مجموعه فعالیتهای این واحدها در جهت ایجاد امکانات و واگذاری آن به متقاضیان خدمات ارتباطی تلفن می باشد. واحد های فنی اجرای عملیات ایجاد زیرساختهای مخابراتی را در حوزه مرکز تلفن خود انجام می دهد که البته ممکن است این واحدها زیرمجموعه مرکزتلفن نباشد و از سازمانهای ذیربط دیگر باشند. پس از ایجاد این زیرساختها و امکان واگذاری تلفن به متقاضیان در واحدهای اداری مرکز تلفن بر اساس قواعد و دستورالعملهای مربوطه اقدام به واگذار نمودن این امکانات می نمایند. که همکاری واحدهای اداری و فنی تا اتمام کار اتصال مشترک به شبکه تلفن ادامه دارد. پس از آن هم این واحدها مسئولیت نگهداری و ارائه خدمات به مشترکین را برعهده دارند و در صورت نیاز به توسعه امکانات مرکزتلفن بر اساس نیاز متقاضیان ومشترکین می پردازند. یکی از این واحدها واحد واگذاری خطوط می باشد که نقش بسیار مهمی در عملیات فوق برعهده دارد. واگذاری خطوط یک واحد اداری است که رابطه بسیار نزدیکی با واحدهای فنی دارد و لذا اطلاع از نحوه عملکرد آنها و آشنایی با اصطلاحات و واژگان فنی این واحدها توام با اطلاع از قوانین اداری مربوط به امور محوله واحد خود و دیگر قسمتهای مرتبط لازم و مهم است.

با عنایت به این حساسیت لازم است کاربر واگذاری خطوط ابتدا با الزامات کار در واحد خود آشنایی کامل داشته باشد و نیز واحد های مرتبط با واگذاری خطوط را به خوبی بشناسد و نوع ارتباط و نحوه برخورد با این ارتباطات را بداند. سپس با ابزار کار از جمله سیستم مکانیزه واگذاری خطوط، برای اجرای وظایف واحد خود آشنا شود و از آن به نحو مطلوب استفاده نماید. باید کلیه قابلیتها و توانمندیهای سیستم را بداند و امور واگذاری خطوط را بر اساس روش صحیح و استاندارد آن انجام دهد. بنا براین، این دستورالعمل می کوشد تا ابتدا در حد لازم امور واگذاری خطوط را تشریح نماید سپس انجام این عملیات را در سیستم توضیح داده و گام به گام مراحل مختلف را بیان نماید. امید است که توانسته باشیم انتظارات شما را برآورده ساخته باشیم.

سیستم متقاضیان در واقع شامل در خواست متقاضی جهت مالکیت تلفن بصورت ثبت نام و بعد از طی مراحلی و پرداخت یکسری هزینه ها طبق تعرفه های مشخص شده به مخابرات و در نهایت تحویل خط تلفن و یا اصطلاحا تحویل بوق به متقاضی می باشد. بدیهی است بعد از اینکه متقاضی مالکیت خط تلفن را بدست آورد به عنوان یکی از مشترکین مخابرات شناخته خواهد شد و دیگر از وضعیت متقاضی به وضعیت مشترک تغییر خواهد کرد. هنگامی که یک متقاضی به مشترک تبدیل می شود یعنی تلفن او دایر و تحویل او گردیده است و دیگر سیستم متقاضیان با وی کاری ندارد و تنها یک سری سوابق از او را جهت مواقع ضروری نگهداری می کند.

برنامه سیستم متقاضیان هر مرکز در سرور همان مرکز و در شاخه mot و به نام motagazi.mde می باشد . اگر مرکز به تنهایی server نداشته باشد برنامه آن در سرور مشترک با مرکز دیگر می باشد.

سیستم متقاضیان

معرفی وازگان کلیدی سیستم:

شماره آزاد: شماره ای که در مرکز قابل واگذاری به متقاضی می باشد ولی تا به حال به کسی واگذار نشده است.

شماره فعال: شماره ای که یکی از مشترکین مرکز در حال استفاده از آن می باشد و نمی توان آن را به غیر واگذار نمود.

متقاضی: کسیکه درخواست دریافت شماره تلفن می کند.

مرحله: تاریخ یا همان سال ثبت نام می باشد که اگر مثلا سال ۸۳ سه بار ثبت نام انجام شود. در دفعه اول مرحله ۸۳۱ و در دفعات بعدی ثبت نام مرحله ۸۳۲ و ۸۳۳ نامیده می شوند.

نوبت: چندمین ثبت نامی در یک مرحله را گویند که در یک مرحله نمی توان دو نوبت برابر ثبت شوند.

ودیعه: هنگامیکه متقاضی ثبت نام می کند یک مرحله و نوبت به او اختصاص پیدا می کند و اصطلاحا یک ودیعه به او اختصاص پیدا می کند.

فیش: رسیدی است که متقاضی طی آن رسید مبلغی را به حساب مخابرات جهت دریافت تلفن واریز نموده است.

خارج نوبت: ثبت نامیهایی که به دلایل مختلف از سهمیه هایی مثل جانباز و زوج دانشجو و … استفاده می کنند دیگر در نوبت قرار نگرفته و بلافاصله پس از درخواستشان کارشان انجام می پذیرد.

خارج از مرز: هر مرکزی یک مرز فعالیت دارد تلفنی که مقداری از سیمکشی آن خارج از مرز آن مرکز قرار می گیرد اصطلاحا خارج از مرز گویند.

موکول به توسعه: به این معنا که تلفنی که متقاضی جهت یک آدرس مشخص درخواست کرده است فعلا به دلیل عدم وجود امکانات فنی قابل واگذاری به مشترک نمی باشد و در لیست تقاضاهای موکول به توسعه می باشد که در آینده که در آن منطقه امکانات فنی جدید احداث گردید بتوان به آن مشترک تلفن را ارائه داد.

لاوصولی: از نظر لفوی به معنای وصول نشده یا کسب نشده می باشد و در این سیستم به ودایعی گفته می شود که مبالغ لازم جهت تکمیل پرونده و دریافت تلفن را طی زمان موردنظر پرداخت نکرده است.

صوری: به تلفنهایی گفته می شود که متقاضی آدرس خاصی را مدنظر ندارد فقط قصد مالکیت تلفنی را دارد و زمانیکه جهت آدرس خاصی تلفنی را نیاز داشت از طریق درخواست همین تلفن صوری او را در صورت امکان در آن آدرس فعال می کنند. البته الان دیگر تلفن صوری منسوخ شده است.

ردیف استان: در ثبت نامی های خارج نوبت به ازای هر ودیعه یک شماره ردیف از مشترکین استان روی کارت ودیعه آن ودیعه باید ثبت شود. این ردیف در استان منحصر به فرد می باشد.

دایرشده و دایرنشده: اگر ثبت نامی نهایی شد و تلفن به متقاضی تحویل و از این به بعد او را مشترک خواندیم یعنی ودیعه او دایر شده است ولی اگر به هر دلیلی هنوز اینکار به اتمام نرسیده ودیعه او دایرنشده خواهد بود.

سیستم رئیس مرکز در واقع شامل نظارت عالیه بر کار قسمتهای مختلف و انجام یکسری امور حساس در مخابرات می باشد. به عنوان مثال اختصاص یک شماره به یک متقاضی دریافت تلفن کاری حساس می باشد که توسط بالاترین سمت یک مرکز تلفن یعنی رئیس مرکز انجام می شود. همچنین ریاست مرکز نیاز دارد همیشه یک سری گزارشات و آمارسنجی هایی از قسمتهای مختلف مرکز به طور مثال متقاضیان و واگذاری و … داشته باشد.

برنامه رئیس مرکز هر مرکز در سرور همان مرکز و در شاخه manager و به نام manager.mde می باشد . اگر مرکز به تنهایی server نداشته باشد برنامه آن در سرور مشترک با مرکز دیگر می باشد.

رئیس مرکز

معرفی وازگان کلیدی سیستم:

شماره آزاد: شماره ای که در مرکز قابل واگذاری به متقاضی می باشد ولی تا به حال به کسی واگذار نشده است.

شماره فعال: شماره ای که یکی از مشترکین مرکز در حال استفاده از آن می باشد و نمی توان آن را به غیر واگذار نمود.

متقاضی: کسیکه درخواست دریافت شماره تلفن می کند.

مرحله: تاریخ یا همان سال ثبت نام می باشد که اگر مثلا سال ۸۳ سه بار ثبت نام انجام شود. در دفعه اول مرحله ۸۳۱ و در دفعات بعدی ثبت نام مرحله ۸۳۲ و ۸۳۳ نامیده می شوند.

نوبت: چندمین ثبت نامی در یک مرحله را گویند که در یک مرحله نمی توان دو نوبت برابر ثبت شوند.

ودیعه: هنگامیکه متقاضی ثبت نام می کند یک مرحله و نوبت به او اختصاص پیدا می کند و اصطلاحا یک ودیعه به او اختصاص پیدا می کند.

فیش: همان ودیعه می باشد.

برگردان: هرگاه یک شماره تلفن را از یک مرکز به مرکز دیگر انتقال دهیم باید عمل برگردان انجام شود. توضیح بیشتر در سیستم واگذاری خطوط می باشد.

مشخصات فنی: در واقع یکسری مشخصات و آدرسهای سخت افزاری و تعریف شده در مخابرات می باشد که شامل کافو.پست.اتصالی و مرکزی و بوخت می شود. توضیح کامل تر این اصطلاحات در سیستم واگذاری خطوط وجود دارد.

سرویسهای ویزه: همان خصوصیات و امکاناتی است که مخابرات جهت مشترکین خود روی تلفن ها بر اساس درخواست مشترک قرار می دهد. از آن جمله می توان به DV یا همان انتقال تلفنی بر روی تلفن دیگر اشاره کرد. مفاهیم دقیق و جزئیات سرویسهای ویزه در سیستم سالن دستگاه وجود دارد.

PCMn: یک دستگاه سخت افزاری که n خط تلفن را از طریق مشخصات فنی یک خط تلفن بصورت مجزا و با شماره های متفاوت فعال می کند.

خارج از مرز: هر مرکزی یک مرز فعالیت دارد تلفنی که مقداری از سیمکشی آن خارج از مرز آن مرکز قرار می گیرد اصطلاحا خارج از مرز گویند.

موکول به توسعه: به این معنا که تلفنی که متقاضی جهت یک آدرس مشخص درخواست کرده است فعلا به دلیل عدم وجود امکانات فنی قابل واگذاری به مشترک نمی باشد و در لیست تقاضاهای موکول به توسعه می باشد که در آینده که در آن منطقه امکانات فنی جدید احداث گردید بتوان به آن مشترک تلفن را ارائه داد.
نرم افزار GIF Animator
بوسیله ی این نرم افزار نیز می توان فایل های animation با فرمت های مختلف تولید کرد.
فرمت های مختلف برای فایل ها در این نرم افزار بصورت زیر می باشد.
(GIF-UGA-UFD-PSD)
همچنین این نرم افزار دارای خروجی های EXPORT بصورت زیر می باشد.
(AS HTML File…- AS Animation Package(EXE)…-AS an active Desktop item…)
از امکانات دیگر این نرم افزار میتوان به Effect های جالب وزیاد آن اشاره کرد.این نرم افزار دارای ۱۳۰ transition(حالت انتقال) متفاوت شامل:
Blowout-F/X, Slide-3D, Barn Door-3D, Checker-Build, Dissolve-F/X, Stagger-Build, Split-Clock, Turn-Clock, Fly-F/X, Burn-F/X, Zipper-Film, Twist-Film, Barn Door-Peel, Bar-Push, Split Half-Roll, Spin-Rotate, Diagonal-Slide, Shatter-F/X, Arrows-Wipe, Puddle-Wipe, Whirlpool-3D, Side-Stretch, and many more. New filters include Throw Stone, Whirlpool, Kaleidoscope, Charcoal, Colored Pen, Punch, Monochrome, Diffuse, Emboss, Blur, and Animation Gradient, Ripple, Water Flow, Pinch, Diffraction, Motion & Blur, Star, Mosaic, Highlight, Emphasize Edges, Vignette, Scratch, Solarization, Animation Texture.می باشد.
برای اضافه کردن یک فیلتر effect باید :
ابتدا Video F/X: Filter Effect را انتخاب کرده(باز کردن پنجره filter )
یک شماره را برای تعداد انجام effect در frame مورد نظر وارد کنید.
یک background برای زمینه ی مورد نظر انتخاب کنید.
ok را کلیک کنید و پنجره ی filter مورد نظر را ببندید.
ok را کلیک کنید.
دکمه play برای اجرای effect مورد نظر را کلیک کنید.
با استفاده از گزینه ی save as آن را با فرمت دلخواه کلیک کنید.
نرم افزار Frontpage:
ابتدا معرفی راجع به این نرم افزار قدرتمند برای طراحی صفحات web ارائه می دهم.
نرم افزار نشر وب میکروسافت یعنی Frontpage با ارائه نگارش ۲۰۰۰ ترقی زیادی نموده است.
این نرم افزار از آن جهت که روشی آسان برای نشر صفحات شبکه جهانی وب- بدون نیاز به یادگیری پیچیدگی های HTML و JAVA SCRIPT
در اختیار می گذارد. کار خود را همیشه به خوبی به انجام رسانده است.امروزه Frontpage بخشی از Microsoft Office تلقی می گردد که محبوبترین محصول در جهان به شمار می رود.

گفتن تمام امکانات Frontpage در اینجا قابل ذکر نیست .

بنابراین مواردی را که در این سایت مورد استفاده قرار گرفته است را بررسی می نمایم.

۱٫ استفاده از frame ها

فریم ها صفحه را صفحات مجزای دیگری تقسیم می کنند.

برای ایجاد فریم درFrontpageابتدا از گزینه ی File سپس گزینه ی NEW

و در نهایت گزینه ی page or web را انتخاب نموده در قسمت New from template گزینه ی page templates… را انتخاب می کنیم- در قسمت frames pages فریم مورد نظر خود را انتخاب میکنیم.

۲٫ استفاده از table ها
برای ایجاد جدول در Frontpage گزینه یtable و سپس گزینه ی insert و در نهایت گزینه ی table را انتخاب می کنیم.
برای خلاصه تر شدن مطلب من کلیه امکانات Frontpage را فهرست وار می گم.

۱٫ استفاده از الگوها برای ایجاد سریع یک وب
۲٫ بکارگیری تم برای یک وب کامل
۳٫ واگذاری کارهای مشکل به ویزاردها
۴٫ ایجاد یک صفحه وب
۵٫ مدیریت وب
۶٫ سازماندهی صفحه با استفاده از لیست ها و جداول
۷٫ تقسیم صفحه به قاب های مجزا
۸٫ نمایش گرافیک در صفحه
۹٫ افزود پیوند ها به گرافیک و نقشه های تصویری
۱۰٫ ایجاد و ویرایش گرافیک برای وب
۱۱٫ متحرک سازی یک صفحه وب
۱۲٫ انتشار وب
۱۳٫ نگه داشتن وب به روز
۱۴٫ قابلیتهای وب با Server ExtensionsFrontpage توسعه
۱۵٫ سازگار ساختن وب با مرورگرهای چندگانه
۱۶٫ استفاده از HTML در وب
۱۷٫ قالب بندی وب با استفاده از صفحات آبشاری
۱۸٫ افزودن یک موتور جستجوی شخصی به وب
۱۹٫ فعالسازی مباحثات در وب
۲۰٫ افزود پایگاه داده به وب
۲۱٫ استفاده از مولفه های office وراه اندازی وب
ASP 3.0.

یکی از قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی در رابطه با پایگاه داده ها می باشد.
با استفاده از دستورات زیر می توان ارتباطی بین پایگاه داده و صفحه وب ایجاد نمود. dim z
set z=server.CreateObject(“ADODB.connection”)
z.open “DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)};” & _
“DBQ=d:datadata1team.mdb”
Dim x
set x=server.CreateObject(“ADODB.recordset”)
x.open “fani”, z , , 3 ,adCmdtable
do while not x.eof
Response.Write “<tr><td>” & x(“mosharekat”) & “</td>”
Response.Write “<td>” & x(“finall”) & “</td>”
Response.Write “<td>” & x(“start”) & “</td>”
Response.Write “<td>” & x(“name”) & “</td></tr>”
x.movenext
loop
x.close
set x=nothing
z.close
set z=nothing

در این سایت از چندین database استفاده شده است .در مورد ارتباط

بین وب و database در قسمت آنایی با ASP مفصل بحث شده است.

MICROSOFT ACCESS

یکی دیگر از محصولات شرکت میکروسافت برای ایجاد DATABASE می باشد.ولی امنیت آن زیاد نیست.
تصاویری از سایت