دانلود گزارش کارآموزی پروژه 102 واحدی
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی پروژه 102 واحدی

دانلود گزارش کارآموزی پروژه 102 واحدی پروژه گزارش کارآموزی 102 واحدی گزارش کارآموزی ساختمان بتنی گزارش کارآموزی ساختمان فولادی گزارش کارآموزی ساختمان اسکلت فلزی گزارش کارآموزی ساختمان بتنی word گزارش کارآموزی ساختمان فلزی گزارش کارآموزی ساختمان مسکونی گزارش کارآموزی ساختمان بنایی گزارش کارآموزی ساختمان بتنی 4 طبقه

Internship Project 102 units

 

موضوع : گزارش کارآموزی پروژه 102 واحدی

فهرست مطالب
فصل 1
1  مقدمه 3
فصل 2
1-2معرفی پروژه 10
2-2 تجهیز کارگاه 12
3-2شرح گزارش 15
4-2کار انجام شده توسط کار آموز 37
5-2 عکس هایی از پروژه 40

فصل1
1_ مقـد مــه:
شامل چکیده و خلاصه گزارش
در بحث ساختمان محاسباتی چه اسکلت بتنی و چه اسکلت فلزی هر سازه شامل6 قسمت میشود که به ترتیب عبارتند از:
1: پی یا فونداسیون
2: اسکلت (ستون – تیر)
3: سفت کاری
4: تاسیسات (مکانیکی- برقی)
5 : نازک کاری
6 : محوطه سازی
1: مراحل اجرای پی یا فونداسیون
اولین کاری که قبل از قسمت پی انجام میدهیم شناسایی محل با استفاده از نقشه
که ما موقعیت محل اجرای پروژه را با استفاده از خیابانهای مجاور مشخص می‌کنیم و چهار گوش زمین را میخ کوبی میکنیم  و بعد با استفاده از دوربین نقشه برداری میزان خاکبرداری یا خاک ریزی را با تراکم مورد نظر مشخص مینمائیم.

• بتن مگر :
بتني است که به ارتفاع 10 سانتيمتر و 10 سانتيمتر از هر طرف بتن فونداسيون يشتر مي باشد اجرای بتن مگر یا همان بتن تمیز کننده که سطح خاک را از سطح بتن ریزی   جدا می کند:
• آرماتورگذاري در فونداسيون :
براي بالا بردن مقاومت کششي شناز چند رديف آرماتور در بالا و پايين قرار
داده مي شود اين ميلگردها را به وسيله ميلگردهاي عرضي که به آن خاموت مي گويند وصل مي کنند در ساختمانهاي اسکلت فلزي نيرو از طبقه بالا که ناشي از بارهاي پيش بيني شده و وزن سقف هر طبقه و نيروي حاصل از وزن ديوارهاي خارجي و داخلي مي باشد جمعاً بر ستون و پس از ستون به فونداسيون وارد مي شود بديهي است براي پيشگيري از شکست و خرد شدن فونداسيون بايد آن را مسلح نمود . آرماتور گذاري در فونداسيون به شکلهاي مختلف و بنا به محاسبات فني انجام مي گيرد . در کف بتن شبکه آرماتور مطابق شکل و کمي بالاتر از کف قرار مي دهيم .
يک شبکه آرماتور هم در بالاي بتن که نيروي فشاري و کششي حاصل را تحمل کند وبا استفاده ازنقشه سازه که نوع میله گرددر آن مشخص گردیده    آرماتور بندی وبعد از آن قالب گذاری که در این پروژه همه فونداسیون از نوع نواری وتیپ میباشند وهمچنین از میله گرد تقویتی هم استفاده گردید و پروژه مد نظر ما اسکلت فلزی میباشد.

 پی پيوسته يا نواري :
اين نوع فنداسيون در واقع يک نوار پيوسته بوده و احتياجي به شناژ ندارد در پي هاي نواري :
 شفته ريزي
 کرسي چيني
 شناز
 ملات ماسه سيمان
 قيرگوني
 ملات ماسه سيمان روي قيرگوني
 ديوارچينی
• بولت گذاري در فونداسيون :
اتصال ستون به فونداسين بوسيله صفحه و بولت انجام مي گيرد بولت به اشکال مختلف ساخته مي شود و فرم ( ال ) بيشتر معمول است جنس بلت از نوع فولاد سخت و معمولا از آرماتور آجدار انتخاب مي گردد . قطر و طول بولت بنا به محاسبات فني تعيين مي شود ( و حداقل قطر بلت 20 ميلي متراست ) ارتفاع بلت تا کف فونداسيون نمي رسد و معمولا 10 تا 15 سانتيمتر از ارتفاع فونداسيون کمتر انتخاب مي شود اين بدان علت است که در موقع حرکت ستون در مقابل زلزله و موارد ديگر بولت به کف فونداسيون باعث اهرم کردن ستون نمي شود بولتها تک تک در محل خود در فونداسيون قرار داده مي شوند .
• استقرار صفحات فلزي :   یا همان صفحه ستون
اين صفحات که به عنوان صفحه تقسيم فشار در زير ستون و روي فونداسيون قرار مي گيرد عامل اصلي هستند و نيروي وارده از طبقات به ستون توسط اين صفحات به فونداسيون منتقل و سپس به زمين اعمال مي شود . برای اتصال ستون به فونداسیون از صفحه ستون استفاده مکنیم که این صفحه ستون با پایه بولت به آرماتورهای قرار گرفته در پی متصل مشود
• بتن فونداسيون :
اجرای مرحله بتن ریزی میباشد که خود ساخت بتن مرغوب یا همان اسلامپ مورد نظرخود نیز یکی ازبحث ها ی خیلی مهم در ساختمان سازی میباشد که1- جنس مصالح ما چه باشد  2- مقدار سیمان  3 – مقدار آب به چه میزان باشد تا به اسلامپ مورد نظر دست پیدا کنیم نکته خیلی مهم اینکه اسلامپ بتن فونداسیون با سقف متفاوت میباشد که در اینجا مقدار بسنده مییکنیم و در قسمت های بعدی اشاره به این مطلب مینمائیمدر مرحله بعد از بتن ریزی بحث حفاظت و نگه داری از بتن میباشد
2: مراحل اجرای اسکلت (ستون – تیر)
در اجرای اسکلت فلزی با استفاده از نقشه سازه نوع ستون  و با استفاده از نقشه معماری محل قرار گیری ستون را مشخص می کنیم
 چگونگي تعيين محل ستونها :
براي تعيين محل ستونها در ساختمانهاي اسکلت فلزي با توجه به پلان معماري طبقات ساختمان و بر اساس بارهاي وارده محل ستونها تعيين و در پلان معماري مشخص مي شود براي تعيين محل ستونها لازم است نکات زير در نظر گرفته شود .
 محل ستونها به صورتي تعيين شود که پلها با مقطع مناسب توسط حداقل تعداد ستون کل بارهاي ساختمان به زمين انتقال داده شود .
 ستونها حدالامکان با فاصله مساوي از يکديگر قرار بگيرد .
 جهت تيرريزي سقف و تيرهاي باربر نيز مورد توجه قرار بگيرد .
 محل ستونها از زيبايي ساختمان و جنبه هاي طراحي فضاها و ارتباط بين آنها نکاهد .
 ستونها حدالامکان در درون ديوارها جرزها و شکافها ( کمدهاي ديواري ) مخفي شود .
 در تعيين محل ستونها به محل قسمتهاي اساسي ساختمان ( مثل دستگاه پله،آسانسور،نورگير ) توجه شود .
ستون را با استفاده ازجر ثقیل علم کرده و آن را شاقول کرده و یک تک خال جوش میزنیم وبعد از اینکه همه ستونها را در سر جای خود قرار داده جوش کامل کرده وتیر ها را به صورت افق بر سر ستونها قرار داده و جوش کرده البته نوع جوش و بعد جوش در نقشه سازه میباشد که همه اینها باید به دقت انجام.
3 :مرحله سفت کاری
که شامل اجرای سقف و دیوار چینی می باشد که نوع سقف و دیوار در نقشه سازه آمده است که نوع سقف تیرچه – پلاستفوم و نوع دیوار آجر سفال میباشد که در قسمت3-2 در این مورد به طور کامل توضیح خواهد داده شد و بعد از دیوار چینی  چارچوپ گذاری درب و پنجره و همچنین پر کردن چاله ها باشن و خاک و کرسی چینی در این قسمت انجام می گیرد.
 کرسي چيني :
معمولا در طبقه همکف سطح اطاق ها را چند سانتيمتر از کف حيات با کوچه بلندتر مي سازند اين اختلاف ارتفاع را کرسي چيني مي گويند که به سه دليل اين کار انجام مي شود :
1) احساس امنيت بيشتر  ( رطوبت و حشرات و … )
2) اختلاف ارتفاع طبقه همکف با سطح زمين مانع از ورود برف و باران و خاشاک و غيره شود .
3) اغلب زمين ها کاملا مسطح نبوده و داراي شيب مي باشند و براي اينکه اطاق ها و سالن ها در يک تراز باشند از کرسي چيني استفاده مي شود.

4 : مرحله تاسیسات ( مکانیکی – برقی )

که شامل مشخص کردن فضا های داکت یا همان لوله های آب سرد و گرم وکانال کولرو لوله های فاضلاب با استفاده از نقشه  قسمت برقی یعنی فراهم آوردن برق کل ساختمان نظیر آسانسور پارکینگ و…
5 : مرحله نازک کاری
شامل گچ و خاک داخل ساختمان سنگ و موزائیک یا سرامیک کاری سفید کاری ویا همان بحث نمای داخل وخارج ساختمانو گذاشتن درب وپنجره وکمد ساختمان و …
6 : محوطه سازی
بعد از اینکه کا ساختمان به اتمام رسید شروع به محوطه سازی مکنیم که شامل فضای سبز و چراغانی سنگ یا آسفالت و… برای رفاه حال بیشتر ساکنین که از مجتمع و محل سکونت خود راضی وخوشنود باشند

دانلود گزارش کارآموزی پروژه 102 واحدی

قیمت : 5000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

تبلیغات