دانلود مقاله سونامی
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » مقاله  »  دانلود مقاله سونامی

دانلود مقاله سونامی پروژه تحقیق پایان نامه مقاله درباره سونامی مقاله ای کامل در مورد سونامی دانلود مقاله سونامی مقاله ای درباره ی سونامی مقاله کامل سونامی مقاله در رابطه با سونامی مقاله علمی سونامی مقاله ی سونامی تحقیق در مورد سونامی تحقیق در مورد سونامی ژاپن تحقیق در مورد زلزله سونامی تحقیق اماده در مورد سونامی دانلود تحقیق سونامی

Article tsunami

 

دانلود مقاله سونامی
سونامي، واژه‌اي ژاپني به معناي موج در بندر مي‌باشد. اغلب چنين واژه‌اي توصيفي است براي پديده‌هاي مشاهده شده‌كه در ارتباط با امواج ساحلي يا امواج لرزه‌اي دريا هستند. به كاربردن هر دوي اين واژه‌ها دلايل گمراه‌كننده‌اي از لحاظ مكانيسم تشكيل آنها را به همراه دارد.

اغلب، در امريكاي جنوبي واژه maremoto به كار مي‌رود. در صورتي كه كاربرد كلمه سونامي به وسيله دانشمندان و اكثر كشورهاي حوضه اقيانوس آرام مورد قبول‌تر و رايج‌تر است. براي TWS ها سونامي ها به سه دسته محلي – منطقه اي ( ناحيه اي ) و عرض اقيانوس آرام تقسيم بندي مي شوند، و به وسيله اين واژه ها گستردگي و دامنه پتانسيل تخريب نسبت به مركز سونامي توصيف مي شود.

به طور معمول، سونامي‌هاي محلي در ارتباط با نوع خاصي از سونامي هستند كه پيدايش آن به موجب زمين لرزه‌هاي زيردريايي و يا انفجار آتشفشان است. به عنوان مثال سونامي هولناك محلي 9 جولاي 1958 در خليج Lituya ( آلاسكا )، كه ارتفاع امواج از 485 متر تجاوز كرد، اما ميزان تخريب منطقه محدودي را در بر مي گرفت. سونامي هاي منطقه اي متداول تر هستند. تخريب اين نوع سونامي نيز ممكن است در حد محلي باشد، چرا كه انرژي آزاد شده براي ايجاد يك سونامي به وسعت عرض اقيانوس آرام كافي نمي باشد و يا اينكه به دليل ژئومورفولوژي مركز سونامي پتانسيل تخريب آن را محدود مي‌كند.

سونامي‌هاي عرض اقيانوس آرام كم رواج ترين هستند. اما پتانسيل تخريب بالاي آنها تنها به دليل بزرگي و وسعت خود آنها نيست،‌ بلكه با عبور از عرض حوضه اقيانوس آرام بسياري از مناطق ساحلي در معرض امواج مخرب قرار مي گيرند. به عنوان مثال سونامي 22 مي 1960 گسترش تلفات و تخريب در عرض اقيانوس آرام از شيلي تا هاوايي – ژاپن و فيليپين را در بر مي گرفت.
سونامي سيستمي از امواج ثقلي است كه در دريا به موجب يك آشفتگي بزرگ مقياس در سطح آب دريا در يك …………..

دانلود مقاله سونامی

قیمت : 2500 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]