گزارش کار بازدید از یک کارگاه ساختمانی
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » دانلود رایگان  »  گزارش کار بازدید از یک کارگاه ساختمانی

گزارش کار بازدید از یک کارگاه ساختمانی


دانلود تحقیق و مقاله رایگان با عنوان گزارش کار بازدید از یک کارگاه ساختمانی

مقدمه:
اصولا کارگاه های ساختمانی، عمرانی بسته به نوع عملیات موضوع پیمان که باید در آن اجرا شود. مجهز به انواع مصالح و تجهیزات کارگاهی، ماشین آلات و ابزار، وسایل، تاسیسات و ساختمانهای موقت و همچنین نیروی انسانی ثابت و متغیری می باشد که در این ارتباط مکان های که در خارج از زمین های تحویلی کارفرما به پیمانکار می باشد مانند کارخانه های تولید قطعات پیش ساخته و تجهیزاتی که بعدا در کار نصب وجز مصالح و تجهیزات پای کار محسوب می شوند، جز کارگاه به شمار نمی آیند.

از عواملی که در یک کارگاه ساختمانی می توانند تعیین کننده باشند می توان به
– کنترل ورودی و خروجی مصالح به کارگاه
– مصالح پای کار
– کنترل عملیات کارگاه و عملکرد ماشین آلات

موضوع پروژه:
این پروژه در خیابان امام جمعه خیابان ویلا نبش کوچه هشتم قرار دارد کارفرمای این پروژه شرکت چارواتا و پیمانکار آن مهندس کشگر است تاریخ تحویل زمین در قرارداد ۱/۸/۸۶ و شروع به کار پیمانکار در تاریخ ۱۵/۱۰/۸۶ بوده است که طبق مفاد این قرارداد باید ساختمان تا تاریخ ۱۰/۱۲/۸۷ به اتمام برسد. البته تاریخ اتمام سفت کاری ساختمان ۱۵/۱۱/۸۶ بوده است.

در متن قرارداد، مدت تجهیز کارگاه ۲۶ روز و سفت کاری آن به مدت یکسال و دو ماه و انجام کارهای متفرقه و برچیدن کارگاه به مدت ۱۵ روز تعیین شده است. مساحت زمین این پروژه ۳۵۰ متر مربع و زیر بنای ساختمان ۲۰۰۰ متر مربع که معادل ۶۰% زمین می باشد و ساختمانی مسکونی است که سه قسمت دارد. یک قسمت میانی و دو قسمت کناری که به صورت قرنیه هستند ساختمان ۵ طبقه است کل ساختمان ۱۰ واحد است. واحدها از ۹۰ تا ۱۴۰ متر هستند و ساختمان دارای پارکینگ است. رامپ آن بتنی است. فونداسیون آن ۴ نوع تیپ دارد از نظر ابعاد و آرماتور. همچنین این کارگاه از نظر نیروی انسانی دارای ۶ کارگر دائم بوده که این تعداد تا روی ۱۲ نفر نیز افزایش می یابد.

کنترل ورودی و خروجی مصالح به کارگاه:
در این کارگاه کنترل ورودی مصالح و تحویل گرفتن آن به عهده سرپرست کارگاه که آقای حاج عزیزی می باشند است که ایشان یک پیمانکار تجربی با سابقه کار ۲۵ ساله در زمینه های اجرای می باشند.

ایشان ضمن کنترل مصالح وارد شده از نظر مقدار سفارش داده شده مقدار تحویل داده شده در کارگاه، تاریخ سفارش، تاریخ حمل بار، قیمت واحد آن و قیمت کل، نام شرکت یا کارگاه سفارش گیرنده، تاریخ و ساعت ورود مصالح به کارگاه، تفاوت کیفیت مصالح سفارش داده شده با مصالح بارگیری شده و حمل شده به کارگاه و برای برخی مصالح چک کردن آنها از نظر سالم بودن قبض یا رسید دو برگ سفارش مصالح را دریافت و در صورت تایید موارد بالا برگ دوم را امضا به حمل کننده مصالح باز پس داده و برگ اول را نزد خود نگه داری می کند تا ضمن وارد کردن مشخصات مصالح تحویل گرفته شده در دفتر روزنامه مصالح وارد شده از قبیل شماره قبض، تاریخ و مقدار مواد، جنس یا کالای سفارش داده شده و … آن را بایگانی می کند.

که پس از این اقدامات تخلیه مصالح در جانمائی که قبلا در کارگاه انجام گرفته صورت می پذیرد که بسته به نوع مصالح آنها را در مکان های از کارگاه که مسقف هستند و یا اگر عوامل جوی تاثیری در کیفیت و تخریب مصالح ندارد در فضای باز نگهداری می کنند در ضمن اگر در مواردی مصالح آورده شده به کارگاه با مصالح سفارش داده شده از نظر مواردی که توسط سرپرست کارگاه مورد کنترل قرار می گرفت همخوانی نداشت مصالح مرجوع و مراتب به پیمانکار ابلاغ می شود.

مصالح پای کار:
با توجه به مرحله ای از پروژه که در آن قرار گرفته ایم مصالح پای کار در این کارگاه شامل بتن، ماسه و سیمان بمنظور بتن ریزی و میلگرد، سیم نرم برای عملیات آرماتوربندی و بلوک که در دیوار چینی مورد استفاده قرار گرفته است.

همچنین تجهیزات کارگاهی این مجموعه شامل: دستگاه برش، ترانس جوش، بالابر، ویبراتور، بیکور و داربست فلزی است.

مصالح بکار برده شده تا این مرحله از کار بدین شرح است

بتن (شن، ماسه و سیمان) ۴۰۰ متر مکعب

به دلیل اینکه عملیات بتن ریزی توسط یک شرکت خصوصی انجام می شود مصالحی مانند شن، ماسه و سیمان نیز توسط همین شرکت تامین شده و فقط بتن وارد کارگاه می شود

میلگرد ۱۸ ، ۷۰ تن

میلگرد ۱۰، خامت ۱۵ تن

سیم نرم ۲۰۰ کیلوگرم

برای ۴ هزار متر دیوار بلوکی

– بلوک ۱۶*۱۶ ، ۲۰ هزار عدد

– بلوک ۲۰*۲۰*۸ ۱۵ هزار عدد

– بلوک ۲۰*۱۴*۱۴ ۱۰ هزار عدد

– توری برای روی دیوار ۵ هزار متر

کنترل عملیات کارگاه و عملکرد ماشین آلات

کنترل عملیات در این کارگاه بر عهده سرپرست کارگاه است که وظیفه نظارت بر حسن انجام کارها، اجرای دقیق جزئیات نقشه ها، رفع معایب و نقایص کار، سرپرستی پرسنل، خرید وسایل و دریافت و پرداخت ها را برعهده دارد.

در مورد عملکرد ماشین آلات در این مرحله از اجرای عملیات تنها ماشین آلات مورد استفاده میکراست که جهت بتن ریزی تحت نظارت شرکتی است که این بخش از عملیات را بر عهده گرفته است.

کنترل نتایج آزمایش مصالح در کارگاه:

در مورد کنترل نتایج آزمایش مصالح در این فاز از کار تنها بتن مورد آزمایش قرار گرتفه از نظر قدرت و استحکام که با نمونه گیری و فرستادن به آزمایشگاه نتایج آن اعلام می شود.

کارگاه: محل یا محل هایی که علمیات موضوع پیمان در آن اجرا می شود یا به منظور اجرای پیمان با اجازه کارفرما از آن استفاده می کنند

تجهیز کارگاه: شامل عملیات و اقدام های است که باید به صورت موقت برای دوره اجرا انجام شود تا آغاز کردن و انجام دادن عملیات موضوع پیمان در کارگاه میسر شود

برچیدن کارگاه: شامل جمع آوری مصالح تجهیزات تاسیسات و ساختمان های موقت خارج کرده مواد زائد مصالح تجهیزات ماشین آلات و دیگر تدارکات پیمانکار از کارگاه، تسطیح و تمیز کردن محل تحویل کار فرما است.

مصالح: عبارت است از مواد اجناس و کالاهایی است که در عملیات موضوع پیمان مصرف یا نصب شده و در کار باقی مانده

مصالح پای کار: مصالحی است که پیمانکار با توجه به اسناد و مدارک پیمان برای اجرای موضوع پیمان تهیه کرده و درمحل یا محل هایی از کارگاه که قبلا جانمائی شده به عنوان انبار کارگاه یا محل انباشت مصالح نگهداری و حفاظت می کند.

موضوع تحقیق:
بازید از یک کارگاه ساختمانی

مدرس و استاد راهنما:
جناب مهندس مولائی

ارائه دهنده:
فرشید عامری
بهار ۸۷

فهرست مطالب
مقدمه
موضوع پروژه
کنترل ورودی و خروجی مصالح
مصالح پای کار
کنترل عملیات کارگاهی و عملکرد ماشین آلات
کنترل نتایج آزمایش مصالح در کارگاه
تعاریف
عکس های از یک کارگاه