دانلود گزارش کارآموزی طراحی داخل رستوران
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی طراحی داخل رستوران

دانلود گزارش کارآموزی طراحی داخل رستوران گزارش کارآموزی در رستوران خرید دانلود پروژه کارورزی گزارش کارآموزی حسابداری رستوران کارآموزی حسابداری رستوران گزارش کارورزی رستوران گزارش کارورزی دکوراسیون داخلی دانلود گزارش کارآموزی دکوراسیون داخلی مقاله طراحی داخلی رستوران

Inside the restaurant design

 

موضوع : گزارش کارآموزی طراحی داخل رستوران

اهميت بخش غذا و نوشابه از اين‌روست كه از مجموع تمام هزينه‌اي كه يك مشتري مي‌پردازد مخارجي كه صرف غذا و نوشابه مي‌شود.
رستوران جايي كه گذشته از مصرف مواد اوليه سالم، خوب و قابل اعتماد، هنرآشيز متخصص در انظار مراجعه‌كنندگان بخوبي نمايان مي‌شود، از اين‌رو بايد شيوه‌هاي ظريف و لپسند عرضه كردن غذا را به كار گرفت.
ظاهر هر رستوران به شيوه گوناگوني بر شتري اثرگذار است، امروزه صاحبان اين نوع مراكز خدماتي برآنند كه جلوه قسمت بيروني، تابلو و محل‌هاي ورودي خود را ارتقاء ببخشند تا بتوانند با جلب مشتريان آنان را به ورود به رستوران خود تشويق و ترغيب نمايند، علاوه بر جلب توجه، تصويري به يادماندني در ذهن ايجاد مي‌كند. معماري خاص بنا، عامل مهمي در ارتباط برقرار كردن با مشتريان است، در حقيقت نماي بيروني رستوران، القاء‌كننده وضعيت داخل آن نيز بوده و هماهنگي طرح‌نما و معماري ساختماني، نوعي وابستگي خاصي نسبت به هم دارند.
شيوه‌هاي جداسازي محيط خارجي، با داخل رستوران، بايد با نوع و مكان رستوران هماهنگ بود و رعايت اصول طراحي در نورپردازي، رنگ كف سالن، ديوار، صندلي‌ها و ميزهاي مورد استفاده، تزئين داخلي از عواملي مهم در تعيين وضعيت كلي رستوران هستند، مثلاً رنگ‌هاي اصلي و روشن براي رستوران‌هاي غيررسمي و يا Fast Food (سريع الطبخ) مناسب هستند زيرا عملكرد اين رستوران‌ها سريع مي‌باشد.

انواع واحدهاي خدمات پذيرايي:
رستوران: رستوران محلي است كه افراد مختلف با خلق و خوي گوناگون و توقعات و انتظارات خاص و متفاوت در آنجا جمع مي‌شوند و توقع دارند با راحتي، آسودگي و احترام از آن پذيرايي شود. رستوران‌ها با درجات و موقعيت‌هاي مختلف به‌ وجود آمده است كه به وسعت، محل رستوران، مبلمان، تزئينات، معماري، سطح و نوع خدمات و … از عواملي هستند كه درجه‌بندي و ارزش‌گذاري اين نوع واحدهاي خدمات پذيرايي تأثيرگذار هستند.

غذاكده سنتي: غذاكده‌هاي سنتي با معماري و طراحي سنتي و با استفاده از وسايل و تجهيزات بومي بنا شده‌اند. لباس افراد خدماتي در اين نوع واحدها ترجيحاً از البسته محلي انتخاب مي‌شود و غذاهاي ارائه شده عمدتاً سنتي و شامل انواع كباب، آبگوشت، خوراكي‌ها، مخلفات و نوشيدني‌هاي بومي و محلي مي‌شود. ضمناً برخي از اين نوع واحدها از موزيك سنتي زنده در ساعات خاصي نيز استفاده مي‌شود.

كافه ـ تريا: در كافه ـ تريا، بستني، چاي، قهوه و ساير نوشيدني‌ها كيك و شيريني و غذاهاي ساده همانند همبرگر و ساندويچ سرو مي‌شود، برخي از كافه ترياها مي‌توانند 24 ساعته نيز باز باشند. ضمناً قيمت مواد عرضه شده در كافه تريا از رستوران‌ها ارزان‌تر است.

سلف سرويس: در سلف سرويس كليه غذاهاي موجود در معرض ديد مشتريان به نمايش گذاشته مي‌شود، به نحوي كه خود ميهمان از هر نوع غذايي كه بخواهد انتخاب مي‌نمايد. در سلف سرويس، پرسنل كمتري موردنياز است،‌ زيرا ميهمانان خود لوازم و غذاي مورد احتياج خود را برمي‌دارند.

بوفه: بوفه يا بوفه آزاد در هتل‌ها براي صرف صبحانه و نهار ميهمانان و مسافران مورد استفاده قرار مي‌گيرد، كه معمولاً مراجعه‌كننده صورت‌حساب مخصوصي را كه به همين منظور نوشته مي‌شود امضاء مي‌كند، در ساير واحدهاي پذيرايي، محاسبه‌هاي غذا با توجه به تعداد نفرات است ميزبونه نهار داراي انواع غذاهاي سرد و گرم، سالاد و دسر و نوشابه خواهد بود، البته روش ديگري نيز در بوفه به كار برده مي‌شود بدين معني كه پيش غذا و يا مكثل غذا ميز بخصوص وجود داشت ولي غذاي اصلي را بايد از روي فهرست غذا (منو) سفارش داد. در اين جا براي پيش غذا و مكثل غذا و دسرها حتي اگر مورد استفاده مشتري هم قرار نگيرد، مبلغي به حساب وي منظور مي‌شود. در اين نوع بوفه‌ها پيش غذا و يا مكثل غذا و دسرها را مشتري خود بايد بردارد ولي غذاهاي اصلي بوسيله پيشخدمت سرو مي‌شود.

قهوه‌خانه:
قهوه‌خانه همان چايخانه‌‌هاي سنتي هستند كه با وسايل و تجهيزاتي ساده از گذشته‌هاي دور فعاليت مي‌كردند و هر مكان پاتوق يا محل مجتمع قشري خاص از اصناف بودند هم‌اكنون نيز چايخانه در گوشه كنار شهرها و يا در بين راهها خصوصاً در مناطق پرتردد و كم رفاه بيشتر فعاليت دارند در اين نوع مكان‌ها انواع چاي (با طعم‌هاي مختلف) قيلان، نيمرو در برخي موارد آبگوشت (ديزي) كه با زغال طبخ مي‌شود در صبح، ظهر و گاهي شام به مشتريان ارائه مي‌شود. در قديم براي سرگرم كردن حاضرين در قهوه‌خانه‌ها از نقل‌ها، استفاده مي‌شد، كه امروزه كماكان در معدودي از قهوه‌خانه‌ها از اين روش استفاده مي‌شود، گرچه در برخي از موارد، تلوزيون جايگزين آن شده است. فضاي قهوه‌خانه‌ها كاملاً مردانه است و مراجعه‌كننده بدون محدوديتي مي‌تواند ساعت‌هاي متمادي را در آن مكان سپري كند، در برخي از قهوه‌خانه‌ها نيز افراد به تبادلات تجاري مي‌پردازند.

دانلود گزارش کارآموزی طراحی داخل رستوران
گزارش کارورزی طراحي داخل رستوران

فهرست مطالب
چکیده

آشنایی کلی با مکان کارآموزی شامل:

۱ـ تاریخچه سازمان

۲ـ نوع محصولات تولیدی یا خدمات

۳ـ شرح مختصری از فرآیند تولید یا خدماتی

طراحی رستوران ظاهر ساختمان :(EXTERIOR IMAGE)

شماره روی میز رستوران

تابلو رزرو

میز صندوق

فایل صورتحساب

گریل روم GRILL ROOM

فود کورت FOOD COURT

تریا TERIA

رستوران‌های بوفه BUFFET

بخش‌های حماسی گیلگمش

فضاهای مهمان‌پذیری رستوران‌ها

انواع آرایش‌های فضای پذیرایی و ابعاد آنها

صندلی‌های محل غذاخوری رستوران

صندلی‌ها و میزهای غذاخوری

نتیجه‌گیری

منابع و مآخذ

دانلود گزارش کارآموزی طراحی داخل رستوران

قیمت : 6000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]