دانلود مقاله ماه همسایه ما در کیهان
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » متفرقه  »  مقاله ماه همسایه ما در کیهان

مقاله ماه همسایه ما در کیهان

در این مطلب از سایت وطن فایل دانلود مقاله ماه همسایه ما در کیهان را به صورت فایل ورد و  قایل ویرایش برای شما کاربران گرامی گردآوری کرده ایم که دارای ۱۶ صفحه می باشد که بعد از پرداخت و خرید لینک دانلود مقاله ماه همسایه ما در کیهان برای شما نمایش داده خواهد شد و همچنین لینک دانلود مقاله مورد نظر برای شما ایمیل خواهد شد.

۱٫ماه از زمین چقدر فاصله دارد؟
ماه دریک فاصله متوسط ۳۸۴٫۴۰۰ کیلومتری به دور زمین می چرخد. به عنوان مثال، یک فرد پیاده می تواند این مسافت را در ۱۱ سال، یک ترن مترو در ۵ ماه و یک جمبوجت در۲۰ روز طی کند. یک فضاپیما این مسافت را درچند روز و یک علامت نوری یا راداری آن را فقط درمدت ۳/۱ ثانیه می پیماید. به همین خاطر گفته می‌شود که ماه از زمین ۳/۱ ثانیه نوری فاصله دارد. این فاصله اگر چه برای ما انسانهای یک مسافت بسیار طولانی است، اما درمقایسه با ابعاد کیهان فاصله بسیار کمی محسوب می‌شود. سیاره زحل یا کیوان (از سیاره های منظومه شمسی که بعد از مشتری بزرگترین سیاره است و هشت قمر دارد) یک ساعت نوری و نزدیکترین خورشیدٍ همسایه  سال نوری با ما فاصله دارد. سریعترین فضاپیماهای ما برای رسیدن به آنجا دهها هزار سال در راه خواهند بود.

۲٫چرا فاصله ماه و زمین تغییر می کند؟

اگر مدار ماه به دور زمین یک دایره دقیق بود، فاصله ماه تا زمین همواره ثابت می‌ماند؛ ولی مدار ماه به صورت یک بیضی است. دراین مدار، فاصله زمین- ماه به طور دائم در تغییر است. ماه درقسمتی از مدار که نزدیک به زمین است، فقط ۳۵۶٫۵۰۰کیلومتر، و در قسمتی از مدار که  دور از زمین است، ۴۰۶٫۷۰۰ کیلومتر از ما فاصله دارد. به همین خاطر بزرگی ماه درطول زمان متفاوت به نظر می رسد. زمین و ماه با همدیگر به عنوان «سیاره های دوگانه» سالیانه یک بار به دور خورشید می‌چرخند. اگر فضانوردی بتواند از فضا زیادی منظومه شمسی ما را نگاه کند، مدار ماه به دور خورشید درنظر او به صورت یک دایره دندانه دار جلوه خواهد کرد.

فهرست
ماه همسایه ما در کیهان
۱٫ماه از زمین چقدر فاصله دارد؟
۲٫چرا فاصله ماه و زمین تغییر می‌کند؟
۳٫چرا خورشید و ماه، طلوع و غروب می‌کنند؟
۴٫اندازه ماه چقدر است؟
۵٫چرا ما از روی زمین فقط نیمی از ماه را می بینیم؟
۶٫هلال و بدر چگونه ایجاد می‌شود؟
۷٫ماه طی چه مدت یک دورکامل به دور زمین می گردد؟
۸٫رابطه ماه با «جشن عید پاک» چیست؟
۹٫آیا ماه نیز شب و روز دارد؟
۱۰٫چرا جزر و مد اتفاق می افتد؟
۱۱٫چرا ماه به روی زمین سقوط نمی کند؟
۱۲٫مه گرفت یا خسوف چیست؟
۱۳٫خورگرفت یا کسوف چیست؟


مقاله ماه همسایه ما در کیهان به صورت فایل دنلودی می باشد  شما بعد از پرداخت مبلغ مورد نظر می توانید در همان لحظه فایل را دریافت نمایید. در صورتی که به هر دلیلی موفق به پرداخت و یا دانلود نشدید از قسمت تماس با ما سایت، به ما اطلاع دهید تا در کمترین زمان ممکن به مشکلات شما رسیدگی کنیم.

مقاله ماه همسایه ما در کیهان

قیمت : 1500 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]