دانلود گزارش کارآموزی پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  گزارش کارآموزی پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار

دانلود گزارش کارآموزی پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار دانلود گزارش کارآموزی پشتیبانی شبکه دانلود گزارش کارآموزی کامپیوتر شبکه دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر پیرامون شبکه دانلود گزارش کارآموزی نصب شبکه دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در مورد شبکه دانلود گزارش کارآموزی درباره شبکه دانلود گزارش کارآموزی سخت افزار

Network and Hardware Support

 

 موضوع : گزارش کارآموزی پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار

نحوه شبکه بندی
کامپیوترها همگی از طریق کارت شبکه در هر case و از طریق کابل cat5 به یکدیگر متصل می شوند که عملیات کنترل کلی آنها توسط اتاق سرور انجام می پذیرد. اتاق سرور شامل 6 دستگاه سرور است که توسط چندین Hub که در داخل یک rack قرار می گرفت کنترل می شد . این 6 سرور از طریق یک مانیتور که به وسیله دستگاهی حاوی 6 خروجی مانیتور که هر یک به یکی از این سرورها وصل بود قابل کنترل بود بطوریکه با تغییر دادن آن میتوان خروجی سرور مورد نظر را روی مانیتور مشاهده نمود .
اما اقدامات لازم برای شروع کار پشتیبانی شبکه که اصولی بدیهی در این باره است به قرار زیر می باشد :
ساده ترین کار ومهمترین اقدام در بحث شبکه share کردن فایل است : بدین منظور اگر بخواهیم فایلی را share نماییم ابتدا پوشه جدیدی برای آن ایجاد کرده و فایل مورد نظر را در آن قرار میدهیم سپس با کلیک راست کردن روی پوشه مورد نظر و انتخاب گزینه Properties و رفتن به tab sharing یک نام را برای پوشه خود انتخاب می کنیم . پس از این مرحله علامت share شدن روی پوشه موردنظر ایجاد شده و به سادگی عملیات sharing انجام پذیرفته است .

حال نحوه برداشتن یک فایل به اشتراک گذاشته شده :
ابتدا باید از آدرس ip کامپیوتر مبدا اطلاع داشته باشیم بدین منظور می بایست که بر روی آیکن دو کامپیوتری که در taskbar چشمک می زنند کلیک نماییم و ip مورد نظر را به خاطر بسپاریم یا در جایی یادداشت نماییم به عنوان مثال 192.168.14.91 سپس در قسمت run از منوی start تایپ می نماییم : \\192.168.14.91 حالا کلیه فایل های به اشتراک گذاشته شده توسط این سیستم با ip 91 در پنجره ای برای ما باز می شود که میتوان فایل مورد نظر را برداشته و استفاده نماییم.
حال کمی در مورد به اشتراک گذاشتن منابع سخت افزاری صحبت کنیم :
بسیار پیش آمده است که ما در اتاقی چندین کامپیوتر داریم که به یکدیگر شبکه شده اند وتنها از یک چاپگر استفاده می کنیم که به یکی از این سیستم ها بصورت مستقیم متصل است حال به منظور استفاده تمامی سیستم ها از این چاپگر چه شیوه ای می بایست به کار بست ؟

Share کردن یک چاپگر
فرض کنید چاپگر مورد نظر به صورت مستقیم به کامپیوتری با ip 91 متصل است و ما میخواهیم از طریق کامپیوتری با ip 93 یک برگ print بگیریم : نحوا این کار بصورت زیر است :
ابتدا از منوی start به قسمت printer & Faxes در کامپیوتر با ip 91 می رویم و چاپگر مورد نظر را به اشتراک میگذاریم (نحوه به اشتراک گذاری را در قسمت قبل توضیح دادیم) حالا به کامپیوتر با ip 93 می رویم ودر قسمت run از منوی start می نویسیم : \\192.168.14.91 پس کلیه فایل های به اشتراک گذاشته شده ومنابع سخت افزاری من جمله چاپگر را نیز به نمایش می گذارد .
داخل قسمت چاپگرها میرویم و چاپگر مورد نظر را یافته بر روی آن دابل کلیک می نماییم تا چاپگر مورد نظر فعال شود سپس آنرا به عنوان چاپگر پیش فرض انتخاب می کنیم (برای این کار روی چاپگر کلیک راست نموده و set as default printer را انتخاب می کنیم) تا بتوانیم از آن print بگیریم.
حال در نظر بگیرید بوسیله همین روش شما قادر خواهید بود اغلب منابع سخت افزاری مثل writer ها و… را نیز به اشتراک بگذارید .

بحث Domain و Workgroup
بطور کلی کامپیوترهایی که داخل شبکه هستند و با هم ارتباط دارند یک domain به حساب می آورند و workgroup کاملا مفهومی متفاوت با domain را می دهد.
برای وارد کردن سیستم به domain ابتدا بر روی My Computer کلیک راست کرده و گزینه properties را انتخاب مینماییم سپس در قسمت computer & description گزینه change را انتخاب می نماییم و در آخر در قسمت domain نام domain مورد نظر را تایپ می کنیم به عنوان مثال :

شبكه كردن چند كامپيوتر
با آمدن رايانه هاي جديد افراد بسياري تمايل به خريد آنها پيدا مي کنند پس از خريد يک رايانه جديد و سريعتر مدل قديمي رايانه در گوشه اي انداخته ميشود .بعضي از اشخاص از رايانه هاي لپ تاپ استفاده مي کنند و مي خواهند آن را با رايانه شخصي شبکه کنند .وصل کردن دو رايانه به هم از ساده ترين مباحث شبکه به حساب مي آيد .پس از ساخت شبکه علاوه بر امکان انتقال اطلاعات از اين طريق شما مي توانيد از يک امکان لذت بخش ديگر نيز استفاده کنيد . با شبکه شدن دو رايانه شما مي توانيد بازيهاي مختلفي را تحت شبکه خانگي خودتان بازي کنيد و از آن لذت ببريد .براي شبکه کردن دو رايانه شما احتياج به سخت افزار شبکه روي هر دو سيستم و به مقدار لازم کابل شبکه داريد.بساري از مادربورد هاي جديد خودشان داراي پورت شبکه هستند .اما اگر مادربورد شما داراي سخت افزار شبکه نيست بايد کارت شبکه را براي هر دو سيستم تهيه کنيد انواع معمولي کارت هاي شبکه قيمت هاي بسيار مناسبي دارند و …
در تمام فروشگاهها نيز پيدا مي شوند .به جز کارت شبکه شما بايد به اندازه فاصله دو رايانه کابل شبکه خريداري کنيد در موقع خريد اري کابل شبکه بايد حتما به فروشنده گوشزد کنيد که کابل را براي اتصال تنها دو رايانه مي خواهيد. اين مساله باعث مي شود که فروشنده براي نصب فيشهاي دو سر کابل رشته هاي آن را به نحو خاصي که مخصوص اتصال دو رايانه است مرتب کند .
حتما مي دانيد براي شبکه کردن بيش از دو رايانه احتياج به سخت افزارهاي ديگري مثل سيستم ارتباط مرکزي يا هاب HUB نياز مي باشد .نحوه چيده شدن رشته هاي کابل شبکه براي اتصال به HUB و شبکه کردن بيش از دو رايانه متفاوت مي باشد.
پس از خريد اين وسايل حالا بايد شما کارتهاي شبکه را روي سيستم ها نصب کنيد اين کارتها معمولا با استفاده از درايورهاي خودشان به راحتي نصب مي شوند بعد از نصب کارت هاي شبکه در قسمت Network Connections ويندوز شما گزينه اي با عنوان Local Area Connections اضافه مي شود حالا کابل را به کارت هاي شبکه دو رايانه وصل کنيد و هر دو رايانه را تحت ويندوز XP روشن نماييد .در اين مرحله براي درست کردن شبکه روي گزينه MY Computer هر دو رايانه کليک راست کرده و گزينه Properties را انتخاب نماييد. حالا به قسمت Computer Name برويد هر دو رايانه بايد داراي Workgroup يکساني باشند .براي يکسان کردن آنها روي گزينه Change کليک کرده و سپس اسمي را براي Workgroup هر دو رايانه وارد نماييد.حتما دقت نماييد که Computer Name هاي هر دو رايانه بايد متفاوت باشد .
حالا روي هر دو رايانه به قسمت Network Connections برويد و روي Local Area Connections کليک کنيد و Properties را انتخاب کنيد و در پنجره باز شده دنبال خطي با عنوان Protocol TCP/internet بگرديد اين خط را انتخاب نموده و روي گزينه Properties کليک نماييد
معمولاگزينه Obtain Automatically an ip Address به عنوان پيش فرض انتخاب شده است .شما گزينه Use The Following ip Address را انتخاب کنيد ، در قسمت ip Address يکي از رايانه IP را 192.168.0.1 و در رايانه ديگر 192.168.0.2 وارد نموده ، در قسمت Subnet Mask هر دو رايانه اين مقدار را وارد نماييد : 255.255.255.0
حالا ديگر کار شبکه شدن رايانه ها تمام شده است هر دو رايانه را براي اطمينان مجدد‍‍ راه اندازي کنيد . به یاد داشته باشید که درايو ها و پوشه هايي را که مي خواهيد در هر رايانه روي شبکه قرار بگيرد را بايد Share کنيد براي اين کار :
روي درايو ها و پوشه ها کليک راست کرده و گزينه Properties را انتخاب کنيد در قسمت Sharing اين پنجره شما بايد گزينه share this folder را انتخاب کنيد.

دانلود گزارش کارآموزی پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار
كارآموزي شركت مهندسي باني ساز پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار
گزارش کار آموزی پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار

فهرست مطالب

مقدمه4

فصل اول : آشنایی کلی با مکان کارآموزی

محل کاراموزی6

فصل دوم : آشنایی با بخشهای مرتبط با کارآموزی

بخشهای مرتبط9

فصل سوم : آزمون آموخته ها و نتایج

مشکلات بررسی شده12

اسمبل كردن و ملزومات آن15

نرم افزار سيستم شما برروي Mother Board16

POST16

Error ها17

CMOS RAM18

Motherboard ATX22

فرایند بوت22

جریان داده ها23

شبکه بندی سازمان24

بحث Domain و Workgroup26

بحث IP27

شبكه كردن چند كامپيوتر29

پیوست31

فهرست منابع 62

 

گزارش کارآموزی پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار

قیمت : 6000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :
تبلیغات