گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست

دانلود گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست دانلود گزارش کارآموزی حسابداری در اداره پست گزارش کارآموزی در اداره پست گزارش کارآموزی کامپیوتر در اداره پست گزارش کارآموزی اداره پست دانلود رایگان گزارش کارآموزی اداره پست گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در اداره پست گزارش کارآموزی کامپیوتر اداره پست

Accounting for Post Office

 

موضوع : گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست

فهرست مطالب
مقدمه
فصل اول
آشنايي كلي با مكان كارآموزي
تاريخچه اداره پست :
تعريف پست ؟
رسالت پست :
پست به عنوان يك عامل توسعه اقتصادي :
تاريخچه پست :
تاريخچه سازمان پست شهرستان ميانه :
نوع محصولات توليدي يا خدماتي :
اداره پست عمليات و خدمات مهمي را انجام مي‌دهد من جمله :
فصل دوم
ارزيابي بخشهاي مرتبط بارشته علمي كارآموز
بررسي شرح و وظايف رشته كار آموزدر واحد صنعتي :
امور جاري در دست اقدام :
برنامه‌هاي آينده سازمان پست :
تكنيكهايي كه توسط رشته مورد نظر در واحد صنعتي بكار مي‌رود :
(( بخش حسابداري و مالي ))
دفتر كل يا حساب T :
تهيه تراز آزمايشي :
كاربرگ :
اصلاح حسابهاي دفتر كل :
ثبت بستن حسابهاي موقت در دفتر روزنامه :
صورت خلاصه سود و زيان :
هزينه هاي اداره پست ميانه :
درآمد هاي اداره پست ميانه :
نحوه ثبت سند حسابداري :
واگذاري تنخواه گردان به اداره پست ميانه :

فصل سوم :
(( آزمـون آموختـه ها و نتايج ))
آزمون آموخته ها و نتايج :
نتايج كلي از دورة كارآموزي :
شرکت پست
دانلود گزارش کارآموزی حسابداری پست
کارآموزی حسابداری اداره پست
دانلود گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست

مختصری از گزارش کارآموزی :

تاريخچه اداره پست :
بهتر است قبل از شروع هر بحث و مبحثي بدانيم كه پست يعني چه و براي چه بوجود آمد وهدف اصلي اين اداره و سازمان چيست ؟ پس در اول يك تعريفي از پست مي‌كنيم.

تعريف پست ؟
پست به عنوان يك شبكه ارتباطي عمومي و گسترده نسبت به قبول انواع مراسلات پستي از فرستندگان و تسليم آنها به گيرندگان در چارچوب قوانين و دستورات در اسرع وقت اقدام مي‌نمايد .

رسالت پست :
رسالت پست اين است كه با مناسب‌ترين قيمتها انواع خدمات پستي را با سرعت، دقت و ايمني هر چه بيشتر انجام دهد .

پست به عنوان يك عامل توسعه اقتصادي :
پست بايد بتواند بدون هيچ محدوديتي خدماتش را مورد استفاده تمام مجامع و تمام گروهها قرار دهد بطوريكه مردم بتوانند بنا به درخواستها و احتياجاتشان در جنبش عمومي ارتباط و مبادله كه يكي از برجسته‌ترين مسائل زمان مي‌باشد در توسعة اقتصادي و غيره شركت نمايند . پست مانند حلقه زنجيري لازم در رشد عمومي توسعه اقتصادي نقش مهمي ايفا مي‌كند .

تاريخچه پست :
در زمانهاي بسيار دور كه انسانها زندگي اجتماعي را قبول كردند و به تشكيل يك زندگي گروهي و دسته‌جمعي موفق شدند، احتياج به برقراري ارتباط بين قبايل دور از هم نيز آشكار شد كه مرحله اول پيام نگاه كردن بود كه بعد از آن در مرحلة دوم صوت بود و در مرحله سوم اشاره كه بعد از آن در مرحله چهارم خط بود و قبل از ايجاد نوعي خط كه بتواند پيام كتبي باشد افرادي بودند كه پيام شفاهي را از محلي به محل ديگر مي‌رساندند .
مباني و ريشه‌هاي پست در اعماق و تاريكي شبهاي سازمان نهفته است و در قديمي‌ترين كشورها مانند ايران، مصر و يونان و ازبكستان يك نوع سيستم انتقال افكار با پيام‌آورهاي كتبي و شفاهي را مشاهده مي‌كنيم كه اساس و سازمان آن را تلاشگراني تشكيل مي‌دهند كه با استفاده از چاپارخانه اطلاعات را انتقال مي‌دادند . سرپرست چاپارخانه‌ها يا ايستگاههايش مؤظف بود كه پيوسته چند اسب و يك يا دو پيك آماده در اختيار داشته باشد و پيكها مي‌بايد با گرفتن پيغام و يا نامه سوار اسب شده و با سرعت هر چه تمامتر به ايستگاه بعدي بتازد و در آنجا نامه را با پيك آماده كه ادامه راه بود بسپارد، بدين ترتيب بايستي نامه‌ها را ايستگاه به ايستگاه انتقال داده و رسيد بگيرند .
و اما اصل مطلب در زمان ساسانيان يعني پس از هخامنشيان كه حدود 1800 سال پيش بود به چاپارخانه كلمه‌داد و بعد از ساسانيان به زبان عرب و بعد از آن در زمان عباسيان كه 1360 سال پيش بود پست تمبر نامه پيدا كرده و تشكيلات چاپاري به ديوان صاحب‌البرير تغيير نام پيدا مي‌كند .
در 1000 سال پيش به خاطر تغيير سلسله در ايران ديوان صاحب‌البرير دچار تغيير و تحول مي‌گردد كه دورة ركود پيش مي‌آيد و از اهميت آن كاسته مي‌شود و بعد از آن در سال 950 سال پيش دوران سلجوقيان شروع مي‌شود بخاطر اينكه وزير پادشاه سلجوقي يعني خواجه نظام‌الملك به اهميت تقسيم پست در آن زمان ( ديوان صاحب‌البرير ) پي مي‌برد دوباره تحول نظامي براي پست بوجود مي‌آيد و بعد از آن مي‌رسيم به دوران سلطة مغولان در ايران بود كه بعلت نداشتن اطلاعات در اين مورد باعث ركود دستگاه اطالاعات ( پست ) گرديد و در همان زمان بود كه اصطلاح يام يا مچي بوجود آمد كه به مفهوم ايستگاه يا اسب چاپاري معروف بود كه نامه‌ها، بسته‌ها ، و سفارشات مردم را از مكاني به مكان ديگر منتقل مي‌كردند و اداره پست در حال حاضر هم با امكانات پيشرفته و سريع در خدمت عموم مردم مي‌باشد .

گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست

قیمت : 3800 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

تبلیغات