تحقیق بهداشت روانی
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

Mental Health Research

دانلود تحقیق بهداشت روانی

چكيده:
هدف اصلي بهداشت رواني، پيش گيري از وقوع ناراحتي‌ها و اختلالهاي جزئي رفتار است و ارتقاي سلامت، بهترين شكل بهداشت رواني است. در اين زمينه لازم است جامعه از طريق آموزشهاي رسمي و غير رسمي از ابتلاي جمعيت سالم به بيماري‌هاي رواني جلوگيري ‌كند و افراد را عليه بيماريها واكسينه كند، زيرا علاج واقع، قبل از وقوع بايد گردد.
والدين به عنوان اولين معلم كودكان وظيفه خطيري نسبت به انسان سازي و حفاظت از بهداشت رواني و شخصيت فرزندان دارند. والدين ابتدا بايد نيازهاي اساسي فرزندان از جمله بازي، احترام، مسؤوليت و پذيرش در گروه را مورد توجه قرار دهند و زمينه را براي تأمين هر يك از آنها فراهم سازند. پدر و مادر بايد جو خانه خود را اصلاح و بهبود بخشند، يعني حالت گرم- پذيرا بر خانه خود حاكم كنند، زيرا ايجاد جوّي از ترس، تهديد، اضطراب و فشار رواني بر سلامت رواني كودكان آسيب وارد مي‌كند. والدين بايد سعي كنند در خانواده محيطي حاكي از صلح، صفا و صميميت را بوجود آورند، زيرا اگر فرزندان قبول داشته باشند كه خانواده آنها را مي‌پذيرد، احساس ارزش و احترام مي‌كنند. در يك كلام، والدين بايد الگوي نمونه عملي در مسايل عقيدتي، اجتماعي ، ديني و مذهبي باشند.
براي دستيابي به بهترين شكل بهداشت رواني، افراد بايد شكست‌هاي خود را بپذيرند، انعطاف پذير باشند، در زندگي هدف داشته باشند، خود كار آمدي و خود گرداني لازم را براي افزايش اعتماد به نفس و احساس كفايت و پختگي داشته باشند.

فهرست مطالب:
چكيده
مقدمه
معني و مفهوم بهداشت رواني
مكانيزم هاي دفاعي
خصوصیات مشترك تمام مكانیسمهای دفاعی
كاركردهای مكانیسمهای دفاعی
چه زمانی مكانیسمهای دفاعی بیمار گونه و آسیب زا میشوند
تقسیم بندی مكانیسمهای دفاعی
1- آسیب زا (PATHOLOGICAL)
2- بلوغ نیافته و ناپخته (IMMATURE)
3- روان رنجور (NEUROTIC)
4- بلوغ یافته (MATURE)
انواع مكانیسم های دفاعی
استفاده از مکانیسم‌های دفاعی
در زیر به چهار نوع از مکانیسمها میپردازیم
انکار (DENIAL)
جابجایی (DISPLACEMENT)
دلیل تراشی (RATIONALIZATION):
بازگشت (REGRESSION)
منابع

تحقیق بهداشت روانی

قیمت : 2000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]