دانلود گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت شهد ایران
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت شهد ایران

دانلود گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت شهد ایران دانلود پروژه مالی شرکت شهد ایران حسابداری شرکت شهد ایران سایت شرکت شهد ایران شرکت شهد ایران (گلدیس) شرکت شهد ایران مشهد دانلود گزارش کارآموزی آب میوه گزارش تصویری میوه کارخانه تولید آب میوه

Nectar Iran Company

گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت شهد ایران

مقدمه
با رشد روز افزون جمعيت افزايش ميزان مواد غذايي اهميت فوق العاده اي پيدا كرده است . تكنولوژي پيشرفته مواد غذايي سبب شده كه ما بتوانيم حداكثر استفاده را از توليدات كشاورزي به عمل آوريم و ضايع شدن محصولات كشاورزي جلوگيري نماييم .
صنعت آبميوه ( آبميوه نكتار و پوره ميوه ) نيز يكي از جديد ترين رشته هاي صنايع غذايي است ، علي رغم اينكه به تازگي در ايران معمول گرديده به عنوان يكي از روش هاي حفاظت و جلوگيري از ضايعات ميوه از اهميت ويژه اي برخوردار است . اين صنعت از لحاظ تكنيك بسيار پيشرفته و در عمل به متخصصين و كارشناسان مجرب و كار آزموده نياز مند است ، چرا كه ميوه جات از لحاظ عطر و طعم و رنگ بسيار حساس بوده و ارزش غذايي آنها هنگامي حفظ مي شود كه بتوانيم به خوبي مراحل مختلف توليد آنها را كنترل و اجرا نماييم . ارزيابي و كنترل قيمت مواد غذايي زمينه مهمي از مطالعه علوم مواد غذايي مي باشد . اگر مصرف كنندگان به دلايلي از مصرف آن خودداري كنند بي ارزش خواهد شد . رنگ ، طعم و بافت را مي توان بوسيله دستگاههاي آزمايشگاهي اندازه گيري كرد . ولي هنوز تجزيه و تحليل وابسته به حواس انسان به وسيله تست هاي چشايي مهمترين ابزار اندازه گيري كيفيت مواد غذايي و مقبوليت پذيرش آن مي باشد . كيفيت يك مواد غذايي نه تنها به قابليت خوراكي آن بستگي دارد بلكه به ارزش تغذيه اي ، الگوها و عادات غذايي مردم نيز بر كيفيت غذايي آن تاثير مي گذارند . كنترل كيفيت در دو سطح بايد صورت گيرد . در سطح كارخانه اي ، كنترل توليد باعث مي گردد كه يك محصول ايمني پيدا كرده و كيفيت آن ثابت بماند . تدوين قوانين غذايي در سطح ملي ، مصرف كنند را در مقابل تقبلات غذايي ، آلودگي و عمليا ت بهداشتي حفاظت كند . براي اينكه بتوانيم اين صفت را با اصول صحيح برنامه ريزي شده توسعه دهيم لازم است قبل از هر چيز با اصول علمي و شرايط توليد آن كاملاً آشنا شويم .

خلاصه اي از تاريخچه شركت شهد ايران ( توليد كننده آبميوه و كنستانتره ) در خلال سالهاي 60 و 61 عنوان شد كه محصول سيب درختي كشور ساليانه 1200000 تا 1500000 تن مي باشد كه مقدار زيادي از اين محصول ، پاي درخت ها فاسد مي شود و از بين مي رود بدين منظور محصولان شركت بر فكر افتادن از سيبي كه در حقيقت ضايع مي شود و از سيبي كه پس از مصرف تازه خوري و پس از تكميل ظرفيت ضايع نگهداري باقي مي مانند و محكوم بر فناست با احداث كارخانه كنسانتره و آبميوه ، مقداري از اين محصول را براي مصارف داخلي تبديل به آبميوه و مقداري هم به صورت كنستانتره و آبميوه تغليظ درآورده و به كشور هاي ديگر صادر نمايند تا بدين وسيله ضمن جلوگيري از ضايعات فراوان كه در حقيقت ثروت ملي است – ارزش قابل توجه اي نيز نصيب كشور شود . در ضمن زمينه اشتغال به تحصيل عده اي از هموطنان فراهم گردد . به همين منظور در سال 61 عمليات ساختماني آغاز شد در سال 64 پس از اتمام ساختمان و ساخت و نسب ماشين آلات و تاسيسات ، با ظرفيت توليد سالانه 1500 تن كنستانتره و 3000 تن آبميوه شرع به كار نمود و در سال 66 پروانه بهره برداري از اداره صنايع دريافت نمود .

فهرست مطالب
مقدمه
محصولات تولید کارخانه
وضعیت بسته بندی
تامین مواد اولیه
تکنولوژی تولید و بسته بندی
تعداد پرسنل
تفاوت آبمیوه
نوشابه بدون گاز
نکتار
سیستم کنترل کیفی
بررسی خط تولید کارخانه
باسکول
سیلو
پرس
پاستورازاسیون
تغلیظ
سالن تتراپک
پاکت سازی
ری اریتور
نحوه گردش کار در انبار
انبار گردانی
روش تجزیه و تحلیل درونی
روند فروش
روند سود
روند سرمایه در گردش
صادرات
استراژی توسعه صادرات
سهام و سرمایه
فروش شرکت
فروش در شرکت شهد ایران
فروش کالا
فروش نسیه
پرسنل بخش واحد فروش شرکت شهد ایران
نقش و ارتباط واحد فروش
اهداف بخش فروش
شرکت سهامی
توزیع نیروی انسانی
مشخصات ماشین آلات تولیدی
منبع

دانلود گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت شهد ایران

قیمت : 6000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]