دانلود پاورپوینت روش های بیابان زدائی
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » جغرافیا  »  دانلود پاورپوینت روش های بیابان زدائی

دانلود پاورپوینت روش های بیابان زدائی بیابان زدائی پاورپوینت بیابان ها مقاله پاورپوینت بیابان پاورپوینت بیابان زدایی دانلود پاورپوینت بیابان پاورپوینت درباره بیابان پاورپوینت انسان و بیابان پاورپوینت بیابان زایی قالب پاورپوینت بیابان پاورپوینت اقلیم بیابانی روز جهانی بیابان زدایی طرح بیابان زدایی مقاله بیابان زدایی راه های بیابان زدایی مهار بیابان زایی بیابان زایی و بیابان زدایی

PowerPoint methods desertification

اقدام‌هائی که در راستای بیابان‌زدائی صورت می‌گیرد، باید مبتنی بر اصول جامع توسعه، شامل: طرح‌های جامع‌نگری (تلفیقی)، توسعه پایدار، برنامه‌های بازدارنده، فعالیت‌های اصلاحی و فعالیت‌های احیائی باشد.طرح‌های جامع‌نگری: نظام‌های برنامه‌ریزی در کشور ما عموماً از دو دیدگاه بخش یا منطقه‌ای سامان گرفته‌اند…

 

 

بخشی از متن:
در واقع تهدید و تجدید حیات در بیابان به نسبت دیگر زیست بوم های حیاتی کره‌ی  زمین جدی تر است و این چهره‌ی  خشن، ناشی از فقر اقلیمی یا موقعیت زمین شناسی است. به عبارت دیگر، زایش بیابان ها در طول تاریخ زمین، کنشی است طبیعی که به شرایط دشوار جغرافیایی داده شده و قدمتی چند صد میلیون ساله دارد. در ارزیابی پیوسته پارامتر های مرتبط با بیابان زایی و فعالیت های مقابله با بیابان زایی تعیین شاخص ها و معیارها، گام نخست به شمار می رود که هدف از آن، بررسی امکان دستیابی به مجموعه ای از معیار ها و شاخص هایی گویا، ساده و منطقی است که بتواند نزدیک ترین ارزیابی ممکن به واقعیت را از جریان بیابان زایی و مقابله با بیابان زایی در ایران ارایه دهند. با تدوین برنامه ملی مدیریت مناطق بیابانی کشور در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز 20ساله جمهوری اسلامی ایران و برنامه چهارم توسعه به اوج خود رسیده به طوری که امروز جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از موفقترین کشورها در زمینه بیابان‌زدائی و کنترل فرسایش بادی در سطح جامعه جهانی مطرح است.همانند «بيابان‌زايي‌» براي‌ بيابان‌زداييDe-Desertification)‌ )نيز تعاريف‌ و مفاهيم‌ متفاوتي‌ ارائه‌ شده‌ است‌. تنوع‌، تفاوت‌ و حتي‌ گاهي‌ تضاد ميان‌ اين‌ مفاهيم‌ و تعاريف‌ عموما ناشي‌ از ديدگاههاي‌ متفاوتي‌ است‌.
از جمله‌ تعاريفي‌ كه‌ در مورد بيابان‌زدايي‌ بيشتر مورد استفاده‌ قرار گرفته‌ است‌، مضاميني‌ است‌ كه‌عموما به‌ ايجاد شرايط‌ مناسب‌ در جهت‌ احياي‌ پوشش‌ گياهي‌ اشاره‌ دارد:
در اين‌ تعريف‌ بيابان‌زدايي‌ عبارت‌ است‌ از مجموعه‌ اقداماتي‌ كه‌ در چهارچوب‌ طرحهاي‌ جامع‌توسعه‌ در مناطق‌ خشك‌ و نيمه‌خشك‌ تا خشك‌ نيمه‌ مرطوب‌ صورت‌ مي‌گيرد كه‌ مبتني‌ بر اصول‌توسعه‌ پايدار بوده‌ و شامل‌ سه‌ گروه‌ فعاليت‌ است‌. در عملیات بیابان‌زدائی باید با روش هاي صحيح مدیريت مراتع و حفاظت آب و خاك از طرق مختلف مانند جلوگيري از بهره برداري هاي غير مجاز و بيش از ظرفيت و استعداد مراتع بيشتر در حفظ اين وديعه الهي كوشش گردد.
همچنين مي توان با افزايش هوموس به خاك اين مناطق در جهت  تقويت خاك و حفظ و تقويت پوشش گياهي اقدام مؤثر انجام داد. اگر بيابان زايي را بر اساس تعريف كنوانسيون بيابان زايي تعريف كنيم؛ مي گويد تخريب سرزمين در مناطق خشك و نيمه خشك و خشك نيمه مرطوب در اثر عواملي مانند عوامل انساني و عوامل طبيعي. در زمان حاضر عوامل طبيعي، آنچنان نقشي در بيابان زايي ندارند البته خشك سالي‌هايي كه به وقوع مي‌پيوندد بيابان زايي را تشديد مي‌كند.

دانلود پاورپوینت روش های بیابان زدائی

قیمت : 18000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

تبلیغات