دانلود مقاله سیاره زحل
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم پایه » زمین شناسی  »  دانلود مقاله سیاره زحل

دانلود مقاله سیاره زحل تحقیق مقاله درباره سیاره زحل مقاله در مورد سیاره زحل مقاله سیاره مشتری مقاله ای در مورد سیاره زحل تحقیق در مورد سیاره زحل تحقیق درباره سیاره زحل نام دیگر سیاره زحل عکس سیاره زحل از اقمار سیاره زحل نام علمی سیاره زحل تصاویر سیاره زحل از اقمار سیاره زحل

Saturn paper

مقاله سیاره زحل

مقدمه
زحل دومين سياره بزرگ منظومه شمسی است . زحل هم مانند مشتری به جای سنگهای سخت از گاز تشکيل شده است و با توجه به اندازه اش، تند می چرخد . فقط تقريباً 10ساعت و 15 دقيقه طول می کشد که اين سياره يک بار به دور محور خود بچرخد . يکی از نتايج چنين چرخش سريعی، فرورفتگی در قطبهای آن است؛ درست مانند قطبهای هر سياره گازی ديگری که تند بچرخد. دومين نتيجه، وزش بادهای بسيار شديد در سطح آن است . در منطقه استوای زحل،بادها در همان جهت چرخش سياره می وزند، در  حالی که در مناطق نزديک قطبها، جهت وزش باد عکس  جهت چرخش زحل است . جو زحل در فاصله بين اين دو  کمربند، آشفته و به طوفانی خشن تبديل می شود و  سرعت باد اغلب به 1800 کيلومتر در ساعت می رسد .

زحل سياره ای حلقه دار و صاحب اقمار است . اين حلقه ها  از تعداد زِيادی قطعات کوچک يخ و سنگ تشکيل شده  است . هرچند که اکنون هفت حلقه مختلف در اطراف زحل  تشخيص داده شده است، اما در مورد منشأ اين حلقه ها هنوز نظر واحدی به دست نيامده است .
فضا آزماهای ويه جر نه تنها اطلاعات بيشتری درباره حلقه های زحل به دست آورده اند، بلکه قمرهای ديگری را نيز کشف کرده اند . تاکنون حداقل 21 قمر کشف شده است که کمتر از نصف آنها را می توان با تلسکوپ مشاهده کرد . برخی قمرهای تازه کشف شده بسيار کوچکند و بعضی فقط 30 کيلومتر قطر دارند . ساير قمرها بسيار بزرگند . مثلاً تايتان که دومين قمر بزرگ منظومه شمسی است، 5100 کيلومتر قطر دارد و فقط گانيمد، يعنی قمر غول پيکر مشتری از آن بزرگتر است.
زحل از جنبه‌های زیادی شبیه مشتری است، جز اینکه در اطراف آن چندین حلقه شگفت انگیز وجود دارد. جرم زحل ، صد بار بیش از جرم زمین است. و لی تقریبا تمام ماده آن به شکل گاز است و صخره‌ای نیست. لایه‌های ابری جو آن مانند ابرهای مشتری واضح نیستند. اما وجودشان حتمی است. ده قمر در اطراف زحل وجود دارد. قطر یکی از آنها که تیتان نامیده می‌شود، حدود 6000 کیلو متر است. از این رو بزرگترین قمر در منظومه شمسی به حساب می‌آید. تیتان خود دارای جوی است که از متان و آمونیاک تشکیل یافته است.

فهرست مطالب
مقدمه
پدر مشتری
حرکت زحل
مشخصات فیزیکی زحل
حلقه‌های زحل
گسیختگی کاسینی
میدان مغناطیسی زحل
اندازه و شكل
حلقه ها
جرم ، جاذبه و چگالي
مدار و فاصله از خورشيد
درجه حرارت زحل
ماهها
بازديد فضا پيما
مقايسه زمين – زحل
نام زحل و سمبل
تركيب خاكي و اتمسفري
داخل زحل
جرم و چگالی
مدارو چرخش
لکه سرخ بزرگ
دما
ماموریت‌ها به هرمز
نام‌های پارسی
نام‌های عربی
قاضی فلک
نام‌های دیگر
ادبیات

دانلود مقاله سیاره زحل

قیمت : 2000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

تبلیغات