بررسي تطبيقي اثري از كمال الدين بهزاد با شعري از بوستان سعدي
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی  »  بررسي تطبيقي اثري از كمال الدين بهزاد با شعري از بوستان سعدي

دانلود بررسي تطبيقي اثري از كمال الدين بهزاد با شعري از بوستان سعدي پایان نامه تجلی شعر در نقاشی مقاله تحقیق کمال الدین بهزاد کیست کمال الدین بهزاد نقاش کمال الدین بهزاد بیوگرافی کمال الدین بهزاد مکتب کمال الدین بهزاد مکتب هرات کمال الدین بهزاد ویکیپدیا نگارخانه کمال الدین بهزاد لقب کمال الدین بهزاد نقاش بزرگ ایرانی مقاله در مورد کمال الدین بهزاد پایان نامه کمال الدین بهزاد

Comparative study of the effect of a poem by Behzad Kamal al-Bustan

 

چکیده:
نقاشی ایرانی که با عنوان نگارگری شناخته شده است، بیشتر دارای مضامینی عاشقانه ‌- عارفانه و مذهبی است این مضامین برگرفته از شعرها و نثرهاي ادبی می‌باشد که با خلاقیت هنرمند ایرانی عناصر اصلی آن به تصویر در آمده است.
نخستین چیزی که در بررسی آثار ادبی و هنری نظر ما را به خود  جلب می‌کند صورت عینی و مادی آن است. شعر و ادبیات از دیر باز متوجه خواست‌های متعالی بشر در زمان‌ها و مکان‌ها بوده که در اشعار شاعرانی چون سعدی جاودانه شده و عنوان شعر جهانی به آن اطلاق گردید.
شعر یوسف و زلیخا از بوستان سعدی که توسط هنرمند نقاش کمال‌الدین بهزاد ترسیم شده است، نمونه خوبی برای بیان ارتباط بین شعر و نقاشی می‌باشد. بدین ترتیب که سعدی شاعر بزرگ ایرانی این داستان قرآنی را با تخیّل و ذهنیات خود به صورت عناصر لفظی بیان کرده و بهزاد این شعر را با توجه به اعتقادات و برداشت‌های ذهنی خود با عناصر بصری به تصویر کشیده است. زبان شعر از معنا مایه می‌گیرد به همین دلیل اسباب ایجاد شعرْ مبنایی معنایی دارد و نقاش هم در استفاده از شعر علاوه بر جنبه‌های معنایی به جنبه‌ی نمادین و استعاری آن نیز توجه مي‌نمايد.

فهرست مطالب:
چکیده
مقدّمه
ادبيات و شعر
ساختار و عناصر تشكيل دهنده قصص
هنر نگارگري ايراني و بهره گيري آن از شعر
ويژگي هاي نگارگري ايراني
كمال الدين بهزاد- زندگي  و شيوه  او
بررسي تطبيقي شعر با نقاشي«يوسف و زليخا»
مطالعه تطبيقي نشانه‌ها در شعر و نقاشي (نقد بينامتني)
نتیجه‌گیری
پی نوشت‌ها
منابع و مآخذ
فصلنامه‌ها و مقالات
چکیده انگلیسی

بررسي تطبيقي اثري از كمال الدين بهزاد با شعري از بوستان سعدي

قیمت : 4500 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :