دانلود گزارش کارآموزی ترانسفورماتور های توزیع
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی ترانسفورماتور های توزیع

دانلود گزارش کارآموزی ترانسفورماتور های توزیع دانلود پروژه کارورزی برق گزارش کارآموزی ترانسفورماتور گزارش کارآموزی ترانسفورماتور رایگان گزارش کارآموزی ترانس گزارش کارآموزی نصب ترانس گزارش کارآموزی سیم پیچی ترانس دانلود گزارش کارآموزی نصب ترانس گزارش کارآموزی توزیع برق گزارش کارآموزی شرکت توزیع برق گزارش کارآموزی شرکت توزیع نیروی برق

Internship report distribution transformer

موضوع : گزارش کارآموزی ترانسفورماتور های توزیع
در حالي كه توجه زيادي به واحدهاي توليد توان الكتريكي و خطوط انتقال انرژي مي‌شود سيستم توزيع انرژي الكتريكي مورد توجه كمي قرار گرفته است .اين بي توجهي شايد بدين خاطر باشد كه خطوط توزيع انرژي روي تيرها و در خيابان ها و كوچه ها و در پشت ساختمان ها بدون جلب توجه عبور كرده حتي در بعضي از قسمت ها در زير زمين،خارج از ديد عموم نصب شده اند.
دليل ديگر عبور مقدار زياد توان از يك خط انتقال انرژي در مقايسه بايك خط توزيع انرژي است. قطع يك خط انتقال منطقه ي وسيعي را دچار خاموشي مي كند و بدين جهت مورد توجه قرار مي گيرد. در صورتي كه قطع يك خط توزيع انرژي بخش كوچك را تحت تأثير قرار دهد قابل توجه نيست.
در مقايسه با نيروگاه ها، هزينه براي سيستم توزيع معمولاً به صورت مقادير كم انجام مي‌شود .اگر چه ممكن است هزينه ي كل سيستم توزيع بيشتر باشد با توجه به اين كه جامعه بيش از پيش براي پيشرفت به يك منبع انرژي خوب نياز دارد ارتباط بين منبع انرژي و مصرف كننده يعني سيستم توزيع انرژي نقش بحراني تري پيدا مي كند. در نتيجه نه تنها نياز به توان تحويلي بيشتري است بلكه احتياج به كيفيت بالاتري از انرژي نيز مي باشد.
در روزگار اوليه ي صنعت قدرت الكتريكي توليد و توزيع انرژي با هم آميخته بود و سيستم توزيع وسعت كمي داشت تاخيري مورد سرويس دهي كوچك و تعداد مشتركين نسبتاً كم بود همچنين مقدار مصرف هر مشترك زياد نبود.
سيستم هاي توزيع اوليه جريان مستقيم بودند و در ولتاژ كم توزيع مي كردند. پيدايش ترانسفورماتور و افزايش بار مورد انتقال روي مسافت بيشتر و با فاصله بيشتر از منبع، به زودي سيستم جريان متناوب جايگزين جريان مستقيم شد. هم اكنون با افزايش سطح ولتاژ امكان تغذيه ي بارهاي بيشتر و در فواصل دورتر وجود دارد كه اين ولتاژ در محل مصرف براي تغذيه ي مصرف كنندگان كاهش داده مي شود.
نياز به سرويس دهي برق به انواع مختلف مصرف كنندگان توسعه يافته است مصرف كنندگان به مصرف كنندگان مناطق شهري، حاشيه اي، محلي و مصرف كنندگان تجاري شامل مغازه ها، مراكز خريد، ساختمان دفاتر و مصرف كنندگان صنعتي شامل توليد كنندگان با ميزان مصرف متفاوت و واحد هاي خدماتي در اندازه هاي مختلف تقسيم مي‌شوند. به موازات توسعه ي مدارهاي توزيع انرژي، مواد، تجهيزات و ابزار مناسبتر هم توسعه يافتند كه امكان ساخت، تعمير و بهره برداري با بازده ي بالاتر را فراهم مي ساخت روندي كه تا به امروز ادامه داشته است تيرهاي چوبي از جنس چوب خام كم كم جاي خود را به تيرهاي با جنس سخت تر و ظاهر بهتر دادند. سپس تيرهاي سيماني تقويت شده و تيرهاي فلزي مورد استفاده قرار گرفتند. هم اكنون مطالعات براي استفاده از تيرهاي پلاستيكي انجام مي شود.
هادي ها ابتدا از مس ساخته مي شدند. امروز آلمنيوم و آلياژ هاي مس و فولاد نيز به كار مي روند مطالعات بر روي استفاده از هادي هاي ساخته شده از آلياژ هاي مختلف در جريان است. مقره هاي پرسلين قبلاً به صورت تك حلقه اي ساخته مي شدند. امروزه اين عايق ها به صورت قطعه قطعه ساخته مي شوند و قابل اتصال به هم هستند و تشكيل رشته اي از مقره ها را مي دهند كه براي هر سطح ولتاژي قابل استفاده مي باشند. مقره هاي شيشه اي و پيركس نيز به طور وسيعي به كار مي روند و اكنون تحقيقات براي استفاده از مقره ها با تركيبات پلاستيكي انجام مي شود. عايق هاي لاستيكي براي كابل ها كه قبلاً براي اكثر كابل ها مورد استفاده قرار مي گرفت و قابليت تحمل ولتاژ آن ها كم بود، جاي خود را به عايق هاي ديگر نظير عايق هاي كاغذ آغشته و عايق هاي پلاستيكي دادند مطالعات براي استفاده از عايق هاي با تركيبات پلاستيك براي ولتاژ هاي بالاتر ادامه دارد.
ترانسفورماتورها هم كوچكتر و هم با بازده ي بيشتر و ارزان تر شده اند. شكل هاي جديد هسته هاي فولادي ترانسفورماتورها با تركيبات جديد باعث كاهش تلفات مغناطيسي مي شود و عمر ترانسفورماتور را نيز افزايش مي دهد همچنين باعث افزايش ظرفيت ترانسفورماتور به ازاي يك اندازه ي ثابت مي گردد. به علاوه تجهيزات حفاظتي مربوط داخل همان محفظه ي ترانسفورماتور قرار مي گيرند و شكل ظاهري آن را بهتر و حمل آن را ساده تر مي كند. تحقيقات روي جنس هسته ي مورد استفاده و عايق ترانسفورماتورها ادامه دارد.
خازن هاي موازي به منظور تنظيم ولتاژ و كاهش تلفات به كار مي روند. كه با اين كار به تنظيم كننده هاي ولتاژ در شبكه كمك مي كنند و در ضمن بازده ي بهره برداري از سيستم را نيز بالا مي برند. هم اكنون به جاي غلاف سربي از روكش تركيبات پلاستيك براي مقاوم كردن كابل هاي زير زميني در برابر آب استفاده مي شود.
مسأله ي تلفات در سيستم توزيع انرژي با توجه به هزينه ي سوخت، اهميت بيشتري پيدا مي كند و ديگر يك فاكتور جانبي در تغذيه ي انرژي الكتريكي نيست. اندازه گيري تلفات انرژي حقيقي در چنين سيستمي مشكل است زيرا فاكتورهاي ديگري در محاسبه تفاوت بين انرژي مصرف شده توسط مشتركين و انرژي توليد شده دخالت دارند. با اين حال اين تلفات 10 تا 20 درصد انرژي توليد شده توسط نيروگاه ها است. از آن جايي كه تلفات متناسب با مربع جريان عبوري از هادي است چه در خط و چه در تجهيزات الكتريكي پايين نگه داشتن جريان باعث كاهش تلفات مي شود. سياست هاي مختلفي براي انجام اين كار اتخاذ مي گردد. اصول اوليه ي اين سياست، بالابردن ولتاژ مدارها و كاهش جريان آن ها به ازاي يك بار مشخص ميباشد.
افزايش سطح مقطع هادي ها و كاهش طول فيدرها به منظور كاهش مقاومت مدار نيز براي كاهش تلفات به كار مي رود. در سيستم هاي جريان متناوب نصب خازن ها در نقاط مهم باعث بهبود ضريب توان و در نتيجه كاهش جريان عبوري به ازاي يك بار ثابت مي شود. نظر به اين كه جريان عبوري، معياري از مصرف انرژي الكتريكي توسط مصرف كننده مي باشد، سعي در جهت كاهش تقاضاي مصرف و يكنواخت كردن مقدار مصرف انرژي در ساعات مختلف طول روز است به اين كار مديريت انرژي گفته مي شود. بدين منظور تجهيزات با كنترل الكترونيكي، عمل قطع و وصل قسمتي از بار مشتركين را به نحوي انجام مي دهند كه ضمن جلب رضايت مشتركين و عدم وقفه در سرويس دهي مقادير حداكثر و حداقل مصرف روزانه تغيير كند و منحني بار به سمت يك مصرف پيوسته و يكنواخت ميل نمايد.
از طريق رله هاي الكترونيكي مي توان كليد ها را از راه دور باز و بسته و تجهيزات اضافي از قبيل خازن ها را وارد و خارج كرد. بار فيدرها را با تغييرات مصرف كنترل و در حالت هاي اضطراري قسمتي ازمدار را بي برق و قسمت هاي سالم را به طور اتوماتيك ( بدون نياز به اپراتور) برقدار نمود.
خواندن كنتور مشتركين و تهيه ی صورت حساب آن ها، در بسياري از كشورها از راه دور انجام مي شود و هزينه ي قابل توجهي را براي اداره ي برق صرفه جويي مي كند
عامل هاي ديگري هستند كه روي طراحي، نصب و بهره برداري سيستم هاي توزيع اثر مي گذارند.اقتصاد مهم ترين آن ها است. اما با توجه به ملاحظات فوق، عامل هاي ديگر مانند بودجه، نرخ تورم، نرخ بهره، ارزش هزينه هاي كنوني در آينده، همچنين ارزش كنوني هزينه هاي آينده، ماليات ها، الگوي رشد مصرف، روابط مصرف كنندگان، وضعيت استخدام، در دسترس بودن پرسنل ماهر و برنامه ريزي آموزشي و موارد ديگر حتي وضعيت آب و هوا نيز تأثير دارند.
در اين جا لازم به يادآوري است كه گاهي اوقات ممكن است لازم باشد بعضي فاكتورهاي غير فني در نظر گرفته شوند. در اين بحث جزئيات مداري تجهيزات، نظير ساختمان ترانسفورماتورها يا خازن هاي مورد مطالعه قرار نمي گيرد و بيشتر بهره برداري از آنها مورد توجه است در مواقعي كه توضيح بيشتر در مورد تجهيزات خاصي ضرورت داشته باشد قدري به آن پرداخته مي شود يا به طور كلي فرض مي شود كه خواننده با تئوري هاي مربوط آشنا است و رياضيات به كار رفتهدر سطح دانشگاهي است
فهرست مطالب
مقدمه
ترانسفورماتورهای توزیع
ترانسفورماتورهای توزیع خشک رزینی
ترانسفورماتورهای توزیع روغنی
ترانسفورماتورهای خشک رزینی
چرا ترانسفورماتورهای خشک؟
تجهیزات استاندارد
تجهیزات اختیاری
ترانسفورماتورهای توزیع روغنی
ترانسفورماتورهای توزیع هرمتیک :
تجهیزات استاندارد این نوع  ترانسفورماتورها عبارتند از :
هرمتیک بدون بالشتک گازی
تجهیزات اختیاری :
هرمتیک با بالشتک گازی) تجیهیزات ویژه ی هرمتیک :
ترانسفورماتورهای هرمتیک با بالشتک گازی
تقسیم بندی انواع  ترانسفورماتورهای هرمتیک)
ترانسفورماتورهای هرمتیک با محفظه ی گاز و یادیافراگم لاستیکی در منبع انبساط
نوع اول ( جرم گاز ثابت است)
ترانسفورماتورهای هرمتیک با بالشتک گازی) نوع دوم ( فشار گاز ثابت است)
ترانسفورماتورهای هرمتیک با مخزن الاستیک) بررسی  ترانسفورماتورهای هرمتیک با بالشتک گازی ( نوع اول)
معیارهای طراحی مکانیکی و روش های ساخت  ترانسفورماتورهای هرمتیک با بالشتک گازی
تجهیزات حفاظتی و اندازه گیری
روش روغن زنی و ترزیق گاز
ترانسفورماتورهای توزیع هرتیک (روغنی)
مقدمه: نقش ترانس های توزیع در کاهش ضریب اطمینان برق رسانی شبکه های توزیع نیرو
بررسی آماری عیوب ترانسفورماتورهای توزیع
ترانسفورماتورهای هرمتیک
تاریخچه
ترانسفورماتورهای هرمتیک با وله های قابل ارتجاع
بررسی رفتار ترانسفورماتورهای هرمتیک با وله های قابل ارتجاع
تجهیزات حفاظت و اندازه گیری ترانسفورماتورهای هرمتیک وله ای
مزایای ترانسفورماتورهای هرمتیک وله ای
معایب ترانسفورماتورهای هرمتیک وله ای
کاربرد ترانسفورماتورهای هرمتیک
نتیجه گیری
تقسیم بندی ترانسفورماتورهای توزیع از نظر ساختمان و قدرت
ترانس های سیستم توزیع هوایی
ترانس های خود محافظ کامل ( CSP)
ترانسفورماتورهای سیستم توزیع زمینی
استاندارد های ترانسفورماتورهای توزیع
ترانسفورماتورهای خود محافظ کامل با بانک ثانویه (CSPB)

دانلود گزارش کارآموزی ترانسفورماتور های توزیع

قیمت : 5000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]