مقاله دستگاه و وسایل موتوری بالابر
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  مقاله دستگاه و وسایل موتوری بالابر

دانلود مقاله دستگاه و وسایل موتوری بالابر تحقیق مقاله در مورد بالابر مقاله درباره بالابر ساختمانی مقاله بالابر هیدرولیکی مقاله بالابر ساختمانی تحقیق در مورد بالابر تحقیق در مورد بالابر هیدرولیکی تحقیق درباره ی بالابر انواع بالابر بالابر ساختمانی چیست تولید بالابر ساختمانی مدار کلید بالابر ساختمانی طریقه نصب کلید بالابر ساختمانی نقشه شماتیک بستن کلید بالابر ساختمانی

Project active harmonic filters

 

موضوع : دستگاه و وسایل موتوری بالابر

دستگاه ها و وسائل موتوري بالابر عبارتند از كلية وسائل و تجهيزات ثابت و متحرك موتوري كه براي بالا بردن، پايين آوردن و جابجايي و نصب مصالح و وسائل و تجهيزات ساختماني مورد استفاده قرار مي گيرند، از قبيل انواع مختلف جزثقيل هاي ثابت (تاوركرين ها و وينچ ها) و جرثقيل هاي كاميوني، آسانسورهاي موقت و نظاير آن
قسمتهاي تشكيل دهندة دستگاه ها و وسائل بالابر و اجزاء آنها شامل (قطعات اصلي، اتصالات، كابل ها و زنجيرها، قلاب هاي بلند كننده، مهارها، پايه ها، پي ها، تكيه گاه‌ها، ريل ها، كابين ها و غيره)كه با رعايت اصول و قواعد فني و دستورالعمل بايد داراي ضريب اطمينان حداقل 4 باشد و توسط اشخاص ذيصلاح نصب و آماده بكار شوند.
هر وسيلة بالابر داراي ظرفيت بار مجاز و همچنين سرعت كار مطمئن و مشخصي است كه بايد اين مشخصات روي تابلويي درج و در محل مناسبي بر روي دستگاه نصب شود تا باري كه حمل مي شود و سرعت كار بالابر، به هيچ وجه نبايد از ظرفيت بار و سرعت كار مطمئن آن بيشتر باشد.
كلية پيچ و مهره ها در دستگاه بالابر بايد به ترتيبي باشند كه طول پيچ به اندازة كافي بوده و در صورت لزوم بتوان مهره ها را آچر كشي و محكم نمود، همچنين پيچ و مهره‌هاي قطعات متحرك بايد داراي واشهراي فنر باشد تا از شل شدن مهره ها جلوگيري بعمل آيد.
كابين و محل كار اپراتور دستگاه ها و وسائل بالابر:
كابين بايد داراي سقف محكم و مطمئن بوده تا از خطرات احتمالي سقوط اجسام بر روي سقف محفوظ بماند و بايد به ترتيبي باشد كه اپرتور ميزان ديدكافي در اطراف خود براي انجام عمليات داشته باشد و به وسائل ارتباط صوتي، گرم كننده، خنك كننده و اطفاء حريق مجهز باشد.
قسمتهاي مختلف دستگاه ها و وسائل بالابر بايد طبق برنامه ذيل مورد بازديدهاي دوره‌اي يا معاينه فني و آزمايش قرار گيرند:
الف)بازديد روزانة قلاب، حلقه ها، اتصالات، چنگكها، كابل ها، زنجيرها و بطور كلي تمام لوازمي كه براي بستن و بلند كردن مورد استفاده قرار مي گيرد
ب)بازديد فني كلية قسمتهاي دستگاه هفته اي يكبار توسط اشخاص ذيصلاح
ح)معاينه فني و آزمايش كليه قسمتهاي دستگاه توسط شخص ذيصلاح و صدور گواهي نامة اجازة كار هر سه ماه يكبار
كلية تعميرات اساسي و تعويض قطعات و لوازم اصلي كه بر روي دستگاه بالابر انجام مي‌شود بايد در دفتر ويژه اي توسط شخص ذيصلاح امضاء گردد.
رانندگان و يا اپراتورهاي دستگاه بايد داراي شرايط زير باشند.
الف)از لحاظ جسمي و رواني در سلامت كامل بوده باشند
ب)دوره ي آموزشي را طي نموده و داراي گواهينامه مربوط و پروانه مهارت فني باشند.
ج)در مورد جرثقيل سيار (نصب شده بر روي كاميون) علاوه بر شرايط فوق داشتن گواهينامه رانندگي مربوط طبق ضوابط آئين نامه راهنمايي و رانندگي نيز الزامي است.
هر دستگاه بالابر علاوه بر اپراتور و راننده بايد داراي يك نفر كمك اپراتور يا علامت دهنده نيز باشد و اين شخص بايد مرودر محوه علامت دادن با دستها يا وسائل هشدار دهنده و نوع علائم مشخصه و يكنواخت آموزش لازم را ديده باشد.
از روي معابر و فضاهاي عمومي مجاور كارگاه ساختماني نبايد هيچ باري به وسيلة دستگاه هاي بالابر عبور داده شود و چنانچه اين كار اجتناب ناپذير باشد بايد موارد زير رعايت شود.
الف)گماردن يك يا چند نگهبان با پرچم اعلام خطر
ب)نصب چراغهاي چشمك زن با علائم شبرنگ يا قرار دادن نرده هاي حفاظتي متحرك در فاصله مناسب از محوطة خطر
ج)نصب علائم آگاهي دهنده و وسايل كنترل مسير
د)ايجاد سازه هاي حفاظتي محصور كننده
رانندگان با اپراتورهاي دستگاه هاي مربوطه در موقع آويزان بودن بار مجاز به انجام كار ديگر از جمله خوردن و آشاميدن و استعمال دخانيات و غيره نمي باشند.
افراد كارگاه به هيچ وجه مجاز نيستند كه بر بار مورد حمل سوار شوند يا براي جا به جا شدن از وسايل بالابر استفاده نمايند.
– در هنگام بار يا طوفان بايد از كار كردن با دستگاه ها وسائل بالابر خودداري نمود و در چنين مواقعي بايد بازوي جرثقيل برجي در حالت آزاد قرار گيرد.
– بار بايد به طور آهسته و ملايم جا به جا و بالا و پايين آورده شود بطوريكه در شروع بلند كردن يا در حين پايين آوردن و توقف ضربه اي به دستگاه ورد نشود و ضمناً كنترل آن براي اپراتور براحتي امكان پذير باشد.

وسايل موتوري نقل و انتقال، خاكبرداري و جابجايي مصالح ساختماني:
اين وسايل شامل ماشين آلات و ديگر وسايل موتوري است كه براي جابجايي مصالح و خاك و ضايعات ساختماني و همچنين در گودبرداري و تخريب در عمليات ساختماني مورد استفاده قرار مي گيرند.
– در موقع كار با اين گونه وسايل بايد قبل از شروع كار روزانه ترمزها، جعبه فرمان، لاستيك ها، چراغها، بوق، برف پاك كن، و ساير قسمتهاي عمل كننده مورد بازديد و بررسي قرار گيرند تا از سالم بودن و آماده به كار بودن وسايل مذكور اطمينان حاصل شود.
– بارگيري بيش از ظرفيت مجاز وسايل موتوري فوق ممنوع است. كلية بارها بايد با وسايل ضروري از قبيل زنجير، كابل ها، طناب، توري و چادر برزنت و نظاير آن محكم به بدنه وسيله نقليه بسته شود تا مانع از سقوط و ريزش احتمالي آنها گردد و نيز با نصب علائم نشان دهنده و آگاه كننده نظير چراغ چشمك زن يا پرچم قرمز از بروز هرگونه حادثه جلوگيري شود.
– در موقع بارگيري وسايل نقليه موتوري بوسيلة جرثقيل و امثال آن بايد كلية سرنشينان، وسايل مذكور را ترك كنند، مگر اينكه كابين راننده با ورقهاي فلزي مقاوم تقويت و محافظت شده باشد.
– در موقع توقف وسايل موتوري خاكبرداري از قبيل بلدوزر، لودر و بيل مكانيكي بايد تيغة آنها روي زمين قرار داده شود.

فهرست مطالب

دستگاه و وسائل موتوري بالابر: 1

كابين و محل كار اپراتور دستگاه ها و وسائل بالابر: 2

وسايل موتوري نقل و انتقال، خاكبرداري و جابجايي مصالح ساختماني: 4

وسايل دسترسي: 5

داربست: 6

نردبان 7

راه پله هاي موقت 8

راههاي شيب دار و معابر: 9

تخريب 10

كليات 10

تخريب ديوارها 15

تخريب اسكلت ساختمان 16

تخريب دودكش هاي بلند صنعتي و سازه هاي مشابه 16

الف: بعد از بارندگي هاي شديد 22

حفاري چاه ها و مجاري آب و فاضلاب 24

نكات ايمني در اجراي سازه هاي بتني 28

ساير مقررات مربوط 29

سيم كشي و نصب تأسيسات و تجهيزات برقي 30

سيم كشي براي استفاده هاي موقت 30

عايق كاري و آسفالت 31

نماسازي ساختمان 31

نصب قطعات پيش ساخته بتني 31

كار بر روي بام ساختمانها، سقف هاي شيب دار و شكننده 32

انبار كردن مصالح 33

پوشش كف اطاقها و سالنها با موكت يا مواد شيميايي 35

مقاله دستگاه و وسایل موتوری بالابر

قیمت : 3000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]