تحقیق وبلاگ چیست و طریقه ساخت وبلاگ
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  تحقیق وبلاگ چیست و طریقه ساخت وبلاگ

دانلود تحقیق وبلاگ چیست و طریقه ساخت وبلاگ دانلود مقاله وبلاگ نویسی تحقیق در مورد وبلاگ نویسی وبلاگ تحقیق در عملیات مقاله در مورد وبلاگ مقاله درباره وبلاگ مقاله آموزش وبلاگ نویسی مقاله وبلاگ نویسی بزرگترین وبلاگ مقاله کشاورزی مقاله ساخت وبلاگ مقاله در مورد ساخت وبلاگ طریقه ساخت وبلاگ شخصی طريقه ساخت وبلاگ طریقه ساخت وبلاگ در بلاگفا مقاله در مورد ساخت وبلاگ

Blogging

موضوع : وبلاگ چیست و طریقه ساخت وبلاگ

مقدمه
يكي از پديده هاي جديد و تاثير گذار در حيطه اينترنت، وبلاگ مي باشد. در سالهاي اخير اين پديده انقلابي در اينترنت و فرهنگ استفاده از آن به وجود آورده است. دليل اين امر قابليت هائي است كه در وبلاگ ها نهفته است. مهمترين قابليت كه تفاوت عمده وبلاگ و سايت نيز به حساب مي آيد اين است كه ايجاد يك وبلاگ احتياج به تخصص و دانش خاصي ندارد و همين امر باعث شده است كه افراد زيادي به وبلاگ نويسي روي بياورند. در ميان اين افراد مي توان طيف بسيار گسترده اي از افراد را مشاهده كرد. از پزشك و پرستار گرفته تا روزنامه نگار و دانشجو. تفاوت ديگر، رايگان بودن ايجاد و استفاده از وبلاگ هاست كه اين تفاوت نيز نقش بسيار مهمي در استقبال افراد و بخصوص جوانان از اين پديده دارد. همين استقبال گسترده باعث شده اطلاعات و مطالب بسيار مفيدي از اين رهگذر به عرصه اينترنت افزوده شود. اطلاعاتي كه ما تا پيش از اين به علت نا آشنائي اين اقشار با طراحي صفحات وب، از آنها محروم بوده ايم. اين پديده بخصوص در ايران با استقبال گسترده تري مواجه شده است. بطوري كه مطالب فارسي كه در سال 1381 به اينترنت افزوده شده از مجموع تمام مطالبي كه تا قبل از آن به زبان فارسي در اينترنت موجود بوده بيشتر است . يك تفاوت ديگر بين وبلاگ و سايت هاي معمولي، پويا بودن وبلاگ ها است. اكثر سايت ها ماهيتي ايستا و ساكن دارند و معمولا به سرعت تغیير نمي كنند يا اگر تغیير كنند، بخش كوچكي از آنها تغیير مي كند ( به استثناي سايتهاي خبري و برخي سايتهاي ديگر). ولي اگر پس از ده روز به يك وبلاگ فعال مراجعه كنيد، ممكن است اثري از نوشته هاي قبلي نبينيد زيرا وبلاگ ها ماهيتي پويا و روز آمد شونده دارند و به تبع همين ماهيت، بازديد كنندگان وبلاگ ها هم بسيار بيشتر و در فواصل زماني كمتر به وبلاگ ها سر مي زنند.


در هر حال رشد اين پديده بخصوص در ايران نشانه اي ميمون از يك رويكرد مثبت به علم و دانش و به اشتراك گذاشتن آن با ديگران است . من اين رشد را به فال نيك گرفته و مي كوشم سهمي ( هرچند اندك و دير هنگام) در اوج گيري اين پديده داشته باشم.من در اين نوشته قصد دارم روش ايجاد، ارسال مطالب و همه كار هائي كه دانستن آنها براي داشتن يك وبلاگ، لازم و مفيد است را شرح دهم.


وبلاگ چیست؟
وبلاگ پديده اي نوپا در عرصه اينتر نت است و بيش از چند سال از پيدايش آن نمي گذرد. وبلاگ (Weblog) – كه به آن بلاگ( Blog )نيز اطلاق مي شود- تركيبي است از دو كلمه webبه معناي شبكه جهاني و log (به معناي گزارش روزانه يا روز نوشت) و به ياد داشتهائي گفته مي شود كه توسط يك يا چند نفر بصورت روزانه، هفتگي يا گاه به گاه نوشته شده و در عرصه اينترنت قرار مي گيرد. چند معني فارسي نيز براي آن ابداع شده است. مثل تار نگار يا تار نگاشت كه كمتر مورد استفاده قرار مي گيرند. هر فردي كه به اينترنت دسترسي داشته باشد و مطلبي براي نوشتن داشته باشد مي تواند بطور رايگان (يا در صورت تمايل با صرف هزينه)، صاحب يك وبلاگ شود. مطالبي كه در وبلاگ نوشته مي شوند ممكن است خاطرات شخصي ، خبر ، مقالات علمي و هرگونه مطلب قابل نگارشي باشند. علاوه برا ين نظرات خوانندگان وبلاگ ها نيز جزو مطالب وبلاگ محسوب مي شود.

چگونه يك وبلاگ بسازيم:
روش هاي متعددي براي ساخت وبلاگ وجود دارد. ما ميتوانيم براي ايجاد وبلاگ از خدمات مجاني سايت هاي سرويس دهنده وبلاگ استفاده كنيم و يا فضا و دامين براي خود خريداري كرده و اين كار را روي سايت اختصاصي خود انجام دهيم.


ابتدا از سرويس هاي رايگان شروع مي كنيم. معروفترين اين سرويسها بلاگ( http://www.blogger.com ) و پرشين بلاگ(http://www.persianblog.com) مي باشند. البته سرويسهاي مجاني ديگري نيز در اينترنت وجوددارد, مثل: http://www.blogsky.com http://www.blogsky.com. http://www.persianlog.com . ولي دو سرويس فوق الذكر از بقيه آسان تر و پر طرفدار تر هستند. ابتدا سرويس سايت blogger را بررسي مي كنيم. اين سايت سرويس وبلاگ را به دو صورت در اختيار ما قرار مي دهد. سرويس مجاني ( كه در اين حالت تبليغات سايت در بالاي وبلاگ ما نمايش داده مي شود)، و سرويس پولي يا blogger pro كه در اين سرويس تبليغي نمايش داده نمي شود و امكاناتي بيش از سرويس مجاني دارد.


فهرست مطالب:
مقدمه
1_وبلاگ چیست
2_چگونه یک وبلاگ بسازیم
3_اضافه کردن زبان فارسی به ویندوزXp/2000
4_اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز98/95ME/
5_ثبت نام در Blogger.com
1 _5 ساختن یک وبلاگ خام
2 _5 فارسی کردن یک وبلاگ خام
3 _5 نوشتن مطلب فارسی
6_ثبت نام در پرشین بلاگ
1_6نوشتن یادداشت در وبلاگ
2_6 ایجاد لینک
3_6 افزودن صورتک
4_6 انتخاب قالب
5_6 مشخصات شخصی
6_6 تنظیمات وبلاگ
7_6 ثبت در فهرست کاربران
8_6 افزودن عکس به یادداشت
9_6 ارسال عکس به اینترنت
10_6 افزودن موزیک به وبلاگ
11_6 ارسال فایل به اینترنت
12_6 قرار دادن تصویر در قالب
13 _6 ایجاد لینک در قالب
14 _6 لینک دادن به یک یادداشت خاص
15_6 ابزار آمار گیری
16_6 معرفی وبلاگ به موتورهای جستجو
17_6 ساخت لوگو برای وبلاگ

تحقیق وبلاگ چیست و طریقه ساخت وبلاگ

قیمت : 3000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :