مقاله مشکلات رفتاری دانش آموزان
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » روانشناسی و علوم تربیتی  »  مقاله مشکلات رفتاری دانش آموزان

اختلالات رفتاری دانش آموزان دانلود مقاله مشکلات رفتاری دانش آموزان تحقیق مقاله در مورد مشکلات رفتاری دانش آموزان مقاله درباره مشکلات رفتاری دانش آموزان شناخت مشکلات رفتاری دانش آموزان بررسی مشکلات رفتاری دانش آموزان مشکلات رفتاری دانش آموزان ابتدایی مشکلات رفتاری دانش آموزان در مدرسه مشکلات رفتاری دانش آموزان استثنایی مشکلات رفتاری دانش آموزان متوسطه مشکلات عاطفی و رفتاری دانش آموزان

Paper behavior problems of students

 

پيشگفتار
نوجوانان دلي پاك و روحي پرشور دارند . آنان در حساسترين و بحراني ترين دوران زندگي خود به سر مي‌برند و نيازمند هدايت حكايت و همدلي اند نوجوانان نهال نو رسيده اي هستند كه براي رشد و بالندگي به باغباني دلسوز روشن بين نياز دارند تا آنها را از آفتها و حادثه در امان دارد .


بها دادن به نوجوانان در تربيت و ارشاد آنان كوشيدن بي گمان يكي از نشانه هاي آشكار رشد فرهنگي يك جامعه است بر خلاف گمان برخي مردم تربيت و هدايت نوجوانان داراي پيچيدگيها و نكته هاي ظريف بسياري است شايد گفته‌ي حكيمانه‌ي كانت ، متفكر و فيلسوف نامي آلماني حق مططلب را در اين زمينه ادا كرده باشد آنجا كه مي گويند : دو كار هست كه در دشواري هيچ كار ديگري به پاي آن نمي رسد : مملكت داري و تربيت .


برتراند راسل ، فيلسوف انگليسي ، كه خود در باره‌ي ( تربيت )
كتابهاي نگاشته است اعتراف مي كند كه گفتار من در اين زمينه بهتر از كردارم بود .
هيچ يك از نهادهاي اجتماعي نقشي را كه خانواده در ساختار فكري ، روحي و اخلاقي انسان دارد ، نمي توانند ايفا كننده نابسماني هاي اجتماعي در بسياري موارد ناشي از نابساماني در خانواده هاست و سعادت يك اجتماعي بستگي كامل به وجود خانو اده هاي سالم و سعادتمند دارد.


اگر خانواده ها نقش خود را به درستي ايفا نكنند نهادهاي اجتماعي ديگر ( از قبيل مدرسه ، رسانه هاي گروهي و غيره ) اين خلاء را نمي توانند پر كنند .
بسياري از مشكلات اخلاقي و رفتاري نوجوانان ريشه در بر خوردهاي نامناسب پدران و ماردان مربيان دارد تجربه نشان مي دهد در بيشتر موارد كه نوجوانان به خانواده اي آگاه و مربي شايسته در دسترسي دارنده از زندگي سالم و موفقي بر خور دارند ، اين نشان مي دهد كه نوجوانان به خوبي تربيت پذير هستند و اگر نابساماني هايي در اخلاق و رفتار برخي از آنان مشاهده مي شود ،


ناشي از نبود تربيت صحيح است . پيامبر اسلام (ص ) مي فرمايد : در به شما در باره ي نوجوانان و جوانان سفارش مي كنم زيرا آنها داراي قلبي رقيقتر و فضيلت پذيرتر مي باشند .


و امام علي (ع ) مي فرمايد : دل نوجوان مانند زمين خالي از گياه و درخت است كه هر بذري در آن افشانده شود ، مي پذيرد و در خود مي پرورد پس فرزند عزيزم من در آغاز جواني ات به ادب و تربيت تو پرداختم قبل از آن كه دلت سخت گردد و از پذيرش چيزهاي خوب سر بازند .


هدف گروه ما از انتخاب اين مهم اين است كه موضوع بهنجار بارزترين موضوع در جامعه‌ي ما هست و خواستيم مشكلات جوانان را با استفاده از اين تحقيق مورد مطالعه و بررسي قرار دهيم و در حدتوانان خود را حل هاي خوبي پيش پاي جوانان و نوجوانان بنهيم .


 

فهرست مطالب
مقدمه
فصل اول هنجارهاي اجتماعي و انواع آن
فصل دوم ارزش هاي اجتماعي و نقش نهادهاي مختلف پرورش ارزش ها
فصل سوم كنترل اجتماعي
فصل چهارم كجروي
فصل پنجم بزهكاري جوانان و نوجوانان
– تعريف بزه و بزهكاري
– علل و عوامل بزهكاري
– زمينه ها و علل پيدايش بزه و بزهكاري
– چگونگي پيشگيري از بزهكاري نوجوانان ( پيشنهادات عملي )
فصل ششم فرار از مدرسه و ترك تحصيل
فصل هفتم فرار از خانه
فصل هشتم اعتياد
فصل نهم تهاجم فرهنگي علل و عوامل .
– الف ) بررسي يك موضوع
– ب ) تهاجم فرهنگي جديد
1 – عناصر اساسي
2 – ويژگي ها
فصل دهم نياز به شادي در جامعه ها
فصل يازدهم موسيقي و گرايش جوانان امروز به موسيقي هاي پاپ كلاسيك غربي .
فصل دوازدهم حجاب دختران ( مصاحبه )

مقاله مشکلات رفتاری دانش آموزان

قیمت : 5000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :