مقاله تحليل روان شناختي افزايش سن ازدواج و نقش آن در انحرافات اخلاقي جوانان
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » روانشناسی و علوم تربیتی  »  مقاله تحليل روان شناختي افزايش سن ازدواج و نقش آن در انحرافات اخلاقي جوانان

دانلود مقاله تحلیل روان شناختی افزایش سن ازدواج و نقش آن در انحرافات اخلاقی جوانان تحقیق مقاله علل افزایش سن ازدواج مقاله در مورد افزایش سن ازدواج مقاله افزایش سن ازدواج تحقیق در مورد افزایش سن ازدواج تحقیق دلایل افزایش سن ازدواج مبانی روانشناختی ازدواج کتاب مبانی روانشناختی ازدواج آثار روانشناختی ازدواج عوامل روانشناختی ازدواج تست روانشناختی ازدواج

beautiful wedding rings

 

مقدمه
نياز جنسي، بخش جدايي ناپذير ماهيت زيستي، رواني و اجتماعي آدمي را تشكيل مي دهد و روشن است كه كيفيت ارضاي اين نياز نقش بسيار مهمي در سلامت و بهداشت رواني فرد و جامعه دارد. بر اساس آموزه هاي ديني، اگر اين نياز به صورت شرعي و معقول (ازدواج) و در زمان مناسب ارضا شود، باعث آرامش خاطر، رشد شخصيت و نيز استمرار حيات بشر مي شود، و اگر امكان ارضاي صحيح آن فراهم نيايد به صورت انحرافات جنسي و بي بند و باري هاي اخلاقي نمودار خواهد شد.

در سال اخير، آمارها منحني هاي رو به رشد و مشابهي را در زمينه انحرافات و بي بند و باري هاي اخلاقي در ميان جوانان نشان مي دهند. اين رشد غيرطبيعي و هماهنگ مي تواند حاكي از عوامل ساختاري همانند باشد. به طور قطع نمي توان يك عامل را علت انحرافات اخلاقي و بي بند و باري جنسي جوانان دانست; در بيشتر موارد، تركيبي از چند عامل وجود دارند. با اين وجود، برخي مطالعات عوامل خاصي را به عنوان عوامل مؤثر در ميزان بروز بي بند و باري جنسي جوانان شناسايي كرده اند. در اين مقاله سعي شده است اين ايده توضيح داده شود كه بي بند و باري هاي جنسي و انحرافات اخلاقي جوانان تا حد زيادي ناشي از فراهم نبودن شرايط ازدواج براي جوانان يا به تعبير دقيق تر، افزايش سن ازدواج است.

اين مقاله، ابتدا هنجار ديني سن ازدواج و عوامل مؤثر بر افزايش سن ازدواج را مورد بررسي قرار مي دهد. سپس به رابطه، افزايش سن ازدواج با انحرافات اخلاقي و جنسي مي پردازد و در پايان، براي مقابله با انحرافات اخلاقي و رسيدگي به مشكل ازدواج جوانان راهكارهايي را ارائه مي دهد.

فهرست
مقدمه
افزايش سن ازدواج; مسئله اجتماعي
عوامل مؤثر در افزايش سن ازدواج
افزايش سن ازدواج و كاهش سن بلوغ جنسي
نتيجه گيري
راهكارها
پي‌نوشت‌ها

مقاله تحليل روان شناختي افزايش سن ازدواج و نقش آن در انحرافات اخلاقي جوانان

قیمت : 2000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]