دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه نساجی
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه نساجی

دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه نساجی گزارش کارآموزی کارخانه نساجی نخ دانلود گزارش کارورزی در کارخانه نساجی گزارش کارآموزی شرکت نساجی کارشناسی کامپیوتر گزارش کارآموزی کارخانجات نساجی بروجرد کارآموزی نساجی دانلود رایگان کارآموزی نساجی کارآموزی شیمی نساجی گزارش کارآموزی رشته نساجی گزارش کارآموزی کارخانه نساجی گزارش کارآموزی نساجی بروجرد

Report an internship in textile mills

 

 

موضوع : گزارش کارآموزی در کارخانه نساجی
بشر در ابتدا برای تهیه لباس و پوشاک و محافظت از خود در مقابل سرما و‎ ‎گرما صنعت نساجی را به وجود آورد. سپس زیرانداز و روانداز خود را به یاری این صنعت ‎تهیه کرد و امروزه نه تنها انواع پوشاک و فرش و موکت را به یاری صنعت نساجی تهیه‎ ‎می‌کند بلکه برای ساخت ترمز ماشین،‌ شریانهای مصنوعی، جاده‌ها، هواپیما‌ها و‎ ‎سایت‌های فضایی به منسوجات نیاز است
نساجی، هنر بافتی است که در آن برای تولید پارچه، دو مجموعهٔ مجزا از نخ‌ها و رشته‌ها که تار و پود نامیده می‌شوند، در هم بافته شوند. رشته‌های تار در قطعهٔ پارچه به صورت طولی، و رشته‌های پود در عرض از این سو به آن سو می‌روند.
دانش نساجی در مورد الیاف و نخ‌های کاربردی در صنایع نساجی، پارچه‌های بافته‌شده، منسوجات بی‌بافت، پوشاک، کاربردهای غبر پوشاک از تولیدات نساجی، روش‌های تولیدی و کنترل کیفی مرتبط، به تحقیق می‌پردازد.
تعریف چاپ
به تصاویر، نقوش و مطالبی که در اثر فشار به روی سطوحی مانند کاغذ ، پارچه، فلز و غیره انتقال داده شده باشند چاپ می گویند
معمولا هر نوع محصول تولیدی را براساس یک عامل دسته بندی می کنند برای مثال چینی آلات شامل تمامی تولیداتی است که ماده ی اولیه آن ها از چینی است و یا منسوجات شامل تمامی تولیداتی است که از روش بافندگی در ساخت آنها استفاده شده است . به همین ترتیب محصولات چاپی نیز به گروهی از محصولات گفته می شود که نسبت به روش تولید آنها یعنی چاپ؛ گروه بندی شده اند به عبارت دیگر در تمامی تولیدات چاپی که به این نام شناخته می شوند چاپ کردن روش تولید مشترک است
چاپ کردن شامل انواع روش هایی است که در آن ها با استفاده از نیروی فشار اطلاعات مورد نظر از روی فرم به روی سطوحی مانند کاغذ، پارچه و غیره انتقال داده می شود
ساده ترین و قدیمی ترین روش چاپ که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد روش استفاده از ابزار بسیار ساده ی مهر مانند است.
روش چاپ با پارچه توری اسکرین
معروفترین نوع کلیشه که به دلیل سادگی روش کار با آن اکثرا آشنائی با آن را خیلی ها دارند سیلک اسکرین است. که تشکیل شده از یک پارچه توری شکل که با پوشاندن یا مسدود کردن قسمتی از منفذهای پارچه و باز بودن قسمتی از آن طرحی ایجاد میکنند که در صورت عبور مرکب از آن طرح بر روی قطعه کار منتقل میشود.
ترانسفر
چاپ ترانسفر ، يكي از مدرنترين طرق چاپ با كيفيت بسيار بالا و سازگار با محيط زيست بدون كمترين ضايعات زيست محيطي ميباشد كه برخلاف چاپ هاي متداول روي پارچه كه مقادير زيادي آلودگي آب و بالنتيجه محيط را دارند عمل چاپ را انجام ميدهد و روش توليد بدين ترتيب است كه كاغذ چاپ با مركب مخصوص چاپ شده و سپس با حرارت بر روي پارچه هاي رومبلي , پرده اي , لباسي ( مردانه و زنانه ) و همچنين فلز , چوب , سراميك PT و غيره منتقل ميگردد .
با اين روش بر اثر پيوند شيميايي بين مركب و پارچه كيفيتي بوجود مي آيد كه نقشها و تصاوير در برابر سايش و تابش نور انواع پاك كننده ها مقاوم مي باشند وكاغذ باقي مانده پس از چاپ براي بسته بندي هاي كادوئي مورد مصرف قرار ميگيرد لذا هيچگونه ضايعاتي از اين نحوه توليد باقي نمي ماند .
 کلیات صنعت تکمیل در نساجی :
مقدمات تکمیل کالای نساجی
تمام پارچه‌های نساجی پس از خروج از سالن بافندگی کم و بیش دارای مقادیری ناخالصی و عیوب می‌باشند. لذا لازم است به منظور آماده کردن پارچه برای عملیات تکمیل اصلی آنرا تحت عملیات مقدمات تکمیل قرار داد. مانند توزین و متراژ پارچه ، کنترل عیوب پارچه ، گره گیری ، رفوگری و گرفتن ناخالصیها بخصوص در مورد پارچه‌های پشمی که دارای ناخالصیهای سلولزی و خرده چوب و … می‌باشد.
روشهای تکمیل کالای نساجی
عملیات و کارهای تکمیل در نساجی برای افزایش نرمی زیر دست ، درخشندگی و بطور کلی افزایش مرغوبیت پارچه می‌باشد. عملیات تکمیل بستگی به چند عامل مهم دارد که عبارتند از: نوع الیاف ، ویژگی فیزیکی الیاف ، ابلیت جذب مواد گوناگون شیمیایی ، حساسیت الیاف نسبت به مواد تکمیل. عملیات تکمیل در مجاورت رطوبت ، دما و فشار معمولا به سه روش انجام می‌گیرد:

 

فهرست مطالب
پیش گفتار1
مقدمه
کلیات صنعت نساجی3
کلیات صنعت چاپ در نساجی5
کلیات صنعت تکمیل در نساجی7
توضیحاتی در مورد کارخانه15
چارت سازمانی کارخانه16
مدیریت17
بخش های کلی کارخانه19
امکانات و دستگاه های حاضر در پروسه ی تولید21
انواع پارچه، رنگ و مواد مصرفی شرکت24
مراحل انجام عملیات تولید25
قسمت رنگ سازی28
قسمت شابلون سازی28
بخش کنترل کیفیت31
جمع بندی32

دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه نساجی

قیمت : 3500 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]