بررسي عوامل مؤثر بر افزايش بدهي معوقه کارفرمايان با استفاده از تصمیم گیری چند معیاره
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی  »  بررسي عوامل مؤثر بر افزايش بدهي معوقه کارفرمايان با استفاده از تصمیم گیری چند معیاره

مقاله انگلیسی تصمیم گیری چند معیاره مقاله رشته مدیریت حسابداری بدهی دانلود مقاله بررسی عوامل مؤثر بر افزایش بدهی معوقه کارفرمایان با استفاده از تصمیم گیری چند معیاره پرداخت بدهی معوقه ایثارگران بدهی معوقه مقاله لاتین بدهی مقاله هزینه بدهی مقاله حسابرسی بدهی مقاله حسابداری بدهی

Factors Affecting the increase in outstanding debt employers using multi-criteria decision

 

مقاله مدیریت

چكيده:
امروزه با شدت گرفتن مباحث مربوط به تصميم گيري هاي چند معياره(MCDM) و از طرفي ديگر، گرايش روز افزون به سمت علوم ميان رشته اي و استفاده از نظريات گروه ها و تخصص هاي مختلف در حل مسائل پيچيده، لزوم توجه به تكنيك هاي تحليل تصميم گيري و بهره گيري از آنها در حل مسائل پيچيده موجود از اهميت بالايي برخوردار گرديده است. روش هاي تصميم‌گيري چند معياره به دو دسته كلي تقسيم مي‌شوند که عبارتند از مدل های چند هدفه (MODM) و مدل های چند شاخصه (MADM). مدل های تصمیم گیری چند شاخصه شامل تکنیک های متعددی است که روش تحلیل سلسله مراتبی (AHP) یکی از معروف ترین و تقریبا کاربردی ترین آنها می باشد. در این پژوهش از طریق روش فوق به عوامل موثر بر فرار مالياتي در بخش اشخاص حقوقي استان مازندران پرداخته شد.
به منظور شناسايي عوامل موثر بر فرار مالياتي اشخاص حقوقي پرسشنامه ای به صورت چند گزينه‌اي بين كارشناسان ارشد مالياتي شاغل در واحدهاي مالياتي بخش اشخاص حقوقي استان مازندران ارائه شده و براي شناسايي عوامل موثر بر گزينه‌هاي پژوهش(شاخص‌ها) با مصاحبه حضوري از مديران سطح عالي امور مالياتي استان، 3 شاخص بعنوان معيارهاي ارزيابي عوامل موثر بر فرار مالياتي انتخاب شدند جهت تعيين اولويت عوامل موثر بر فرار مالياتي اشخاص حقوقي پس از تشكيل درخت تصميم‌گيري و جداول ماتريس كليه گزينه‌ها بصورت زوجي نسبت به معيارها و كليه معيارها نسبت به هدف با هم مورد مقايسه قرار گرفته است. پس از تعيين اولويت گزينه‌ها نسبت به كليه معيارها، عوامل موثر بر فرار مالياتي اشخاص حقوقي به ترتيب اهميت معرفي شده و در خاتمه با توجه به محاسبات امتيازات عوامل موثر بر فرار مالياتي اشخاص حقوقي و ترتيب اهميت آنها پيشنهاداتي توسط محقق ارائه گرديد.

بررسي عوامل مؤثر بر افزايش بدهي معوقه کارفرمايان با استفاده از تصمیم گیری چند معیاره

قیمت : 15000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :
تبلیغات