مقاله تجربه آموزشی معلم ابتدایی
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » روانشناسی و علوم تربیتی  »  مقاله تجربه آموزشی معلم ابتدایی

مقاله تجربیات معلم ابتدایی دانلود مقاله تجربه آموزشی معلم ابتدایی تحقیق تجربه آموزشی یک معلم ابتدایی تجربه های آموزشی یک معلم ابتدایی تجربه ی آموزشی یک معلم ابتدایی تجربه های آموزشی معلم ابتدایی تجربه های معلم ابتدایی مقاله تجربه معلم ابتدایی مقاله تجربیات یک معلم اول ابتدایی مقاله تجربيات يك معلم ابتدایی مقاله در مورد معلم ابتدایی مقاله درباره تجربیات یک معلم ابتدایی دانلود مقاله تجربیات معلم ابتدایی

Paper experienced primary school teacher training

 

مقدمه
یکی از مشکلات مهم و اساسی در نظام آموزش و پرورش خصوصاٌ در کشور ما، به کار نگرفتن روش های تدریس نوین در آموزش است. به همین سبب کیفیت آموزشی از سطح مطلوب برخوردار نیست و دانش آموزان علاقه زیادی به تحصیل نشان نمی دهند. یکی از دلائل آن عدم آشنایی معلمان با روش های نوین تدریس در ادبیات فارسی است. استفاده از روش تدریس فعال وهمگام با روزروش های تدریس معلم را ویژگی خاص می بخشد یکی از هدف های من در تدریس به کار بردن روشهای نوین تدریس زبان وادبیات فارسی واستفاده آنها در کلاس وغنا بخشیدن به محتوای دروس وحرفه ای با ر آوردن معلمان وخدمت به اعتلای کیفیت آموزش وپرورش میهن عزیز اسلامی بوده است.به عقیده من معلم بایدباروشهای مختلف تدریس آشنا باشد و باید بدانددر کدامین موقعیت آموزشی از کدامین روش استفاده نماید.

« توسعه » در روند تكاملي جوامع پويا و زنده جاري است ، اين توسعه داراي زير مجموعه هايي از قبيل : توسعة اقتصادي ، توسعة سياسي ، توسعة فرهنگي و… مي باشد كه همگام باهم در توسعة همه جانبة يك جامعه نقشي اساسي برعهده دارند .

در آغاز هزارة سوم نقش « فناوري اطلاعات » به مثابة شالودة دهكدة جهاني و به عنوان يكي از شاخص هاي بلامنازع توسعه امري پذيرفته شده و بديهي است و جهان امروز شاهد تحولي عظيم در زمينة فناوري است .

امروز ما در عصر انفجار « دانش و اطلاعات » به سر مي بريم . اطلاعات موجود هر سه يا چهار سال دو برابر مي شود . حجم اطلاعات بر روي اينترنت در طول سال هاي گذشته به پنج ميليارد صفحه رسيده است . يعني اطلاعات بشر در طول اين شش سال هر هجده ماه دو برابر شده است . « ورمن » مي گويد : اطلاعات ارائه شده در يك نسخه روزنامة نيويورك تايمز بيش از كل اطلاعاتي است كه يك انسان قرن هفده در انگليس به طور متوسط در طول عمرش به دست مي آورد . از طرف ديگر اقتصاد جديد عبارتست از داد و ستد دانش يعني چارچوب هاي كلاسيك توسعه از سرمايه محوري به دانش محوري تغيير يافته است . قدرت تفكر و دانايي به عنوان با ارزش ترين دارايي سازمان ها تلقي مي شود . سازمان ها به طور فزاينده اي به دانش و فناوري اطلاعات وابسته مي شوند . « پيتر دراكر » مي گويد : تركيب نيروي كار در آينده از نيروي كار فيزيكي به نيروي كار دانشي تغيير مي يابد . وي اصطلاح « كارگران دانشي » (6) را در اين مورد به كار مي برد .

در مقايسة جهان امروز با جهان صد سال قبل مي بينيم كه تغييرات و تحولات چشمگيري در زمينه هاي مختلف زندگي انسان رخ داده است . اما به قول ابراهيم زاده : « اگر ما يك مؤسسة آموزشي صد سال قبل را با مؤسسات آموزشي فعلي مقايسه كنيم ، متأسفانه تفاوت چشمگيري احساس نمي كنيم . طرز چيدمان صندلي ها ، محل قرار گرفتن معلم ، تختة سياه و .. هماني است كه صد سال پيش هم بود . يادگيرندگان در هر سطحي پشت سر هم نشسته اند و آنچه معلم مي گويد با شتاب و هيجان با همان نوشت افزار در دفتر هاي خود مي نويسند و خود را براي امتحان آماده مي كنند . يعني نظام آموزشي ما به خاطر سنتي بودن مناسبت چنداني با تحولات پيش آمده ندارد .

مقاله تجربه آموزشی معلم ابتدایی

قیمت : 6000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :