بررسی ماهیت وآثار حقوقی امضاهای الکترونیکی
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » حقوق  »  بررسی ماهیت وآثار حقوقی امضاهای الکترونیکی

دانلود مقاله رشته حقوق بررسی ماهیت وآثار حقوقی امضاهای الکترونیکی تحقیق پروپوزال بررسی تطبیقی ماهیت و آثار حقوقی امضاهای الکترونیکی امضاهای الکترونیکی حقوق امضای الکترونیکی بررسی حقوقی امضای الکترونیکی ابعاد حقوقی امضای الکترونیکی ماهیت حقوقی امضای الکترونیکی مقاله در مورد امضای الکترونیکی مقاله امضای الکترونیکی مقاله درباره امضای الکترونیکی

The-nature-of-legal-Vasar-electronic-signatures

 

پروپوزال رشته حقوق : تحولات نوین تجارت الکترونیک، امری غیر قابل انکارمي باشد و ملحق شدن به این شیوه که تجارت را تسهیل و روابط تجاری را سرعت می بخشد یکی از نیازهای بازار و تجارت جامعه می باشد.

 

بیان مساله:
تحولات نوین تجارت الکترونیک، امری غیر قابل انکارمي باشد و ملحق شدن به این شیوه که تجارت را تسهیل و روابط تجاری را سرعت می بخشد یکی از نیازهای بازار و تجارت جامعه می باشد. امضاء یک تائید حقوقی یک سند است و امضاء الکترونیک به عنوان یکی از مباحث مهم تجارت الکترونیکی مورد توجه علم حقوق قرار گرفته است. موضوع بحث این تحقیق در خصوص بررسی تطبیقی ماهیت و آثار حقوقی امضاهای الکترونیکی می باشد که با فراگیر شدن استفاده از وسایل نوین ارتباطی که قابلیت ارسال پیام کتبی را دارد حال این سوال پیش می آید که آیا این ارتباطات الکترونیکی از امنیت کافی برخوردار  می باشند؟ آیا امضاء الکترونیکی می تواند جایگزین امضای سنتی شود؟ نظریه معادل های کارکردی پاسخگوی این موضوع می باشد، در تولید و شناسایی امضای دیجیتال از کلید عمومی و خصوصی استفاده می گردد. استفاده از فنون رمزنگاری برای ایمنی ارتباطات در فضای مجازی لازم و ضروری می باشد. از آنجا که اسناد الکترونیکی به سرعت افزایش می یابد قانونگذار آنرا به عنوان دلیل پذیرفته است و هم چنین برای سند الکترونیکی مطمئن اثر قانونی خاصی پیش بینی نموده و از نظر عدم قابلیت انکار و تردید، مانند اسناد رسمی دانسته است. با تدقیق به ضرورت تصریح در رسیدگی به اختلاف کاربران وسایل ارتباطی نوین شیوه های جایگزین حل و فصل اختلاف به جای مراجعه به دادگاه ها از اهمیت خاصی برخوردارند که به مطالبی در خصوص این شیوه ها نیز اشاره شده است. فراگير شدن تجارت الكترونيك مستلزم تضمين اعتبار و امنيت آن توسط نظامهاي حقوقي است. يكي از مهم‌ترين ابزارهاي اعتبار دهي به مبادلات الكترونيك، پذيرش امضاي الكترونيك و فراهم كردن مقتضيات فني آن است. در حال حاضر امضاي الكترونيك به عنوان يكي از اعمال داراي آثار حقوقي همسان با امضاء دستي مورد پذيرش قانوني نظامهاي حقوقي دنيا (از جمله كشور ايران) قرار گرفته و جايگاه خود را در ادله اثبات دعوا تثبيت كرده است. امضاي الكترونيك هيچ تفاوتي از حيث آثار حقوقي با ساير امضاهاي دست نويس ندارد يعني چنانچه امضاي الكترونيك از تمام شرايط فني لازم برخوردار باشد و ايمني آن توسط علوم رايانه‌اي تضمين شود، آن‌گاه از همان اعتبار و جايگاه امضاء دست‌نويس در ادله اثبات دعوا برخوردار خواهد بود و مي‌تواند به عنوان دليل در مقام دعوا يا دفاع مورد استناد قرار گيرد.  در اين تحقیق ضمن تعريف و بيان انواع امضاي الكترونيك و بررسي جنبه‌هاي فني آن، ارزش اثباتي و جايگاه آن در حقوق مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

بررسی ماهیت وآثار حقوقی امضاهای الکترونیکی

قیمت : 48500 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :
تبلیغات