مفاهيم و مدل هاي ارزيابي عملكرد
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی  »  مفاهيم و مدل هاي ارزيابي عملكرد

دانلود مقاله مفاهیم و مدل های ارزیابی عملکرد تحقیق رشته مدیریت مفاهیم ارزیابی عملکرد انواع مدل های ارزیابی عملکرد مدل های ارزیابی عملکرد کارکنان مدل های ارزیابی عملکرد سازمانی مدل های ارزیابی عملکرد زنجیره تامین مدل های ارزیابی عملکرد نیروی انسانی مدل های نوین ارزیابی عملکرد سازمانی مدل های مختلف ارزیابی عملکرد مدل های کمی در ارزیابی عملکرد سازمانها

Concepts and models for performance evaluation

 

چکیده:
سازمان ها تا زمانی که برای بقاء تلاش می‌کنند و خود را نیازمند حضور در عرصه ملی و جهانی می‌‌دانند، باید اصل بهبود مستمر  را سرلوحه فعالیت خود قرار ‌دهند. این اصل حاصل نمی‌شود، مگراینکه زمینه دستیابی به آن با بهبود مدیریت عملکرد امکان‌پذیر ‌شود. این بهبود را می توان با گرفتن بازخور لازم از محیط درونی و پیرامونی، تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف و فرصت ها و تهدیدهای سازمان، مسئولیت‌پذیری و جلب رضایت مشتری، با ایجاد و بکارگیری سیستم ارزیابی عملکرد با الگوی متناسب، ایجاد کرد. سیستم ارزیابی عملکرد با الگوی مناسب به انعطاف‌پذیری برنامه‌ها و اهداف و ماموریت‌ سازمان ها در محیط پویای امروزین کمک قابل توجه می‌نماید. ارزیابی و اندازه‌گیری عملکرد و توسعه آن به فرهنگ‌سازی و ارتقاء فرهنگ سازمانی نیاز دارد.
در این مقاله به تعریف ارزیابی عملکرد در قالب سازمانی می پردازیم و پس از معرفی دیدگاه های مختلف در زمینه ارزیابی عملکرد و همچنین بیان فرایند کلی آن در سازمان ها، مدل ها و الگوهای رایج ارزیابی، چارچوبها و متدهای نوین در این زمینه را معرفی کرده و نقاط قوت و ضعف هر یک را بیان خواهیم کرد. و به بررسي مقايسه اي دو مدل BSC و EFQM که هر دو از مقبوليت گسترده اي در اغلب کسب و کار ها برخوردار هستند، پرداخته می شود. و نقاط ضعف و قوت هر يک، امکان استفاده همزمان از دو مدل بررسی می شود.
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
مفهوم ارزیابی عملکرد
اهداف ارزیابی عملکرد
ضرورت و اهمیت ارزیابی عملکرد
مدل ها و الگوهای سیستم ارزیابی عملکرد
معرفي مدل کارت امتيازي متوازن (BSC) و مدل سرآمدي (EFQM)
کارت امتيازي متوازن(BSC)
مدل سرآمدي(EFQM)
از مدل سرآمدي به كارت امتيازي متوازن
از مدل كارت امتيازي متوازن به سمت مدل سرآمدي
نتیجه‌گیری
منابع

مفاهيم و مدل هاي ارزيابي عملكرد

قیمت : 15000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]