آشنایی با کامپیوتر برنامه setup
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  آشنایی با کامپیوتر برنامه setup

مقاله بایوس دانلود مقاله آشنایی با کامپیوتر برنامه setup تحقیق در مورد setup مقاله setup ساخت setup برای پروژه c# ساخت setup از پروژه c# نحوه ورود به setup کامپیوتر آموزش setup کامپیوتر تنظیمات setup کامپیوتر چگونه وارد setup کامپیوتر شویم setup کامپیوتر چیست setup کامپیوتر کجاست آشنایی با setup کامپیوتر

Familiarity with PC setup program

 

موضوع : آشنایی با کامپیوتر برنامه setup

بعد از اجراي برنامه Post توسط BIOS ،‌ برنامه مخصوص پيكر بندي سخت افزار سيستم به نام Setup  اجرا مي شود ، در واقع برنامه Setup داخل حافظه ROM است . ولي مقادير مربوط به پيكر بندي سيستم در Setup داخل حافظه اي به نام (Complementery Metal Oxide Semiconductor ) CMOS RAM وجود دارد . برخلاف حافظه ROM كه نمي توان اطلاعاتش را تغيير داد ، مي توانيد از طريق اجراء برنامه Setup اطلاعات موجود در حافظه CMOS را تغيير داد . هر وقت كامپيوتر راه اندازي مي شود ، برنامه BIOS با استفاده از مقادير موجود در حافظه CMOS كامپيوتر را پيكر بندي مي كند . حافظه CMOSبه محض قطع برق اطلاعاتش پاك مي شود . لذا براي حفظ اطلاعات فوق از باطري كوچكي به نام Backup Battery استفاده مي شود . از خصوصيات ديگر اين حافظه ها اين است كه اين نوع حافظه به دليل عدم استفاده خازن در ساختار داخلي آن ، نياز به تازه سازي (Refresh) مشابه حافظه هاي اصلي ديناميكي (DRAM) ندارد .
برنامه هاي Setup معمولاً به دو صورت ويندوزي و متني ارائه شده اند . در Setup ويندوزي ،‌قسمتهاي مختلف برنامه هاي Setup به صورت صفحات ويندوز طراحي شده و در صورت اتصال ماوس به سيستم مي توانيد اين قسمتها را انتخاب و مورد استفاده قرار دهيد . در Setup هاي معمولي براي انتخاب قسمتهاي مختلف از كيلد هاي جهتي و Page Up و Page Down در صفحه كليد استفاده مي شود .
آشنايي با روش ارتقاء برنامه Setup
هر برد اصلي داراي يك برنامه Setup مخصوص به خود مي باشد كه به كمك آن مي توان پارامتر هاي مورد نياز آن برد را تنظيم نمود . شركتهاي توليد كننده برنامه هاي BIOS به منظور بالا بردن كارايي برنامه خود و همچنين همگام شده با پيشرفتهاي نرم افزاري و سخت افزايس مرتباً برنامه هاي خود را ارتقاء داده و نسخه هاي جديدي از آنها را ارائه مي كنند .
همچنين شركتهاي سازنده بردهاي اصلي نيز با استفاده از حافظه هاي Flash Rom براي نگهداري برنامه ها BIOS امكان به روز رساني برنامه فوق بدون نياز به تعويض اين حافظه را فراهم آورده اند . براي بروز رساني برنامه BIOS مي توان بعد از تهيه نسخه جديد برنامه از طريق ديسكت CD يا اتصال به سايت شركت توليد كننده برنامه BIOS از طريق اينترنت برنامه مخصوص به روز رساني Flash را از مسير ذخيره شده روي كامپيوتر خود اجرا كنيد معمولاً اين فايل ها را با نامهاي AWDFLASH.EXE يا AMIFLASH.EXE و غيره مشاهده خواهيد نمود .
بعد از اجراي اين برنامه ابتدا از شما در مورد ذخيره سازي محتويات قديمي BIOS از شما سوال مي شود كه بهتر است به آن پاسخ «y» بدهيد . در اين صورت به شما امكان تايپ نام فابل مخصوص ذخيره سازي نسخه قديمي را خواهد داد . نهايتاً از شما در مورد كپي كردن اطلاعات جديد سوال كرد كه در صورت پاسخ «Y« عمل به روز رساني برنامه BIOs شروع مي شود كه در پايان كار بايد سيستم را مجدداً راه اندازي نماييد . معمولاً به سه روش مختلف مي توان برنامه بايوس سيستم را به روز رساني كرد :
1- از طريق فلاپي و كليد F8 در هنگام راه اندازي و داخل شدن به بايوس سيستم در اين حالت اگر اگر از مادربردهاي Gigabyte استفاده مي كنيد ، كافي است به آدرس اينترنتي http:www.gigabyte.com.tw مراجعه كرده و سپس از قسمت Support گزينه Motherboard و سپس گزينه BIOS و همچنين مدل مادربرد را انتخاب كرده و سپس برنامه BiOS جديد را Down load كرده و روي فلاپي ذخيره كنيد . حال هنگام راه اندازي سيستم بازدن كليد F8 ضمن قرار دادن فلاپي داخل درايو در منويي كه باز مي شود گزينه Update From Flappy را انتخاب كرده و عمل بازسازي را شروع نماييد . در خاتمه سيستم را مجدداً راه اندازي كرده تا عمليات بازسازي BIOS به اتمام برسد .

 

فهرست مطالب

آشنايي با برنامه SETUP
آشنايي با روش ارتقاء برنامه Setup
به روز رساني برنامه بايوس سيستم
پردازنده ها
مشخصه هاي با اهميت ريز پردازنده ها
همه پردازنده ها سه عمل اساسي را انجام مي دهند
مشخصات فني پردازنده ها
نام شركت سازنده پردازنده
نسل پردازنده
مدل پردازنده
سرعت پردازنده
ولتاژ پردازنده
خنك سازي پردازنده
فن خنك كننده
عيب يابي و تنظيم پردازنده ها
علت از کار افتادن فن
گرافيك در كامپيوتر
كارت گرافيك
انواع كارتهاي گرافيك
مراحل نصب كارت گرافيكي
آشنايي با كارتهاي صدا و مودم
كارتهاي صدا (Sound Cards)
اتصالات صدا
استاندارهاي موجود در كارتهاي صوتي
آشنايي با وسايل جانبي كارتهاي صوتي
مراحل نصب كارت صدا
كارتهاي مودم   (Modem Carts)
انواع مودم
آشنايي با سخت افزار شبكه
اهداف ايجاد يك شبكه كامپيوتري
مزاياي شبكه
شناسايي اصول نحوه ايجاد شبكه كامپيوتري

آشنایی با کامپیوتر برنامه setup

قیمت : 3000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

تبلیغات