گزارش کارآموزی تونل مترو
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  گزارش کارآموزی تونل مترو

دانلود گزارش کارآموزی تونل مترو دانلود پروژه کارآموزی تونل مترو دانلود کارورزی ساخت تونل مترو دانلود گزارش کارآموزی متروی کرج گزارش کارآموزی برق مترو گزارش کارآموزی مترو گزارش کارآموزی در مترو گزارش کارآموزی تونل کارآموزی برق مترو دانلود کارآموزی مترو پروژه کارآموزی مترو گزارش کارآموزی مترو کارآموزی مترو گزارش مکتوب متروی تبریز گزارش تصویری ایستگاه مترو تجریش

Metro tunnel internship report

 

 

موضوع : گزارش کارآموزی تونل مترو
با توجه به اينكه سازه ترابري تندرو راه آهن شهري يا مترو يكي از سيستم هايي است كه همواره به عنوان ابزار حل مشكل و نيز وسيله و ابزار برنامه‌ريزان شهري در كلان شهرهاي جهان مورد استفاده قرار گرفته است و از آنجا كه كلان شهر تهران نيز همواره با مشكل ازدحام ترافيك و كندي عبور و مرور مواجه بوده و رشد و توسعه‌اي لجام گسيخته داشته است، لذا اين موضوع اهميت ايجاد و راه اندازي شبكه راه‌آهن شهري (مترو) را ابتدا به وسيله سياستمداران و سپس برنامه‌ريزان شهري و در نهايت متخصصان ترابري شهري مطرح مي‌نمايد.
به طور كلي، در اين قسمت هدف توصيف نحوه‌ي حفاري و روشهاي نگهداري تونل مترو مي‌باشد. در اين پروژه به دليل وجود آب در داخل خاك استفاده از روشهاي عايق كاري را پيشنهاد مي‌كنيم كه يكي از آنها Penetron مي‌باشد. Penetron خاصيت كريستال سازي در داخل لوله هاي موئينه بتن را داشته و به اين ترتيب بتن را در برابر نفوذ آب و طيف وسيعي از مواد شيميايي مقاوم مي سازد. Penetron از سيمان، سيليس (از نوع و دانه بندي مخصوص) و چند ماده شيميايي فعال ديگر تشكيل شده و مؤثرترين ماده جهت آب بندي و حفاظت شيميايي دائمي بتن مي باشد.
Penetron در اثر مخلوص شدن باآب دو فاز مايع و جامد در كنار هم تشكيل مي دهد. فاز مايع در واقع محلول مواد شيميايي فعال Penetron در آب است و فاز جامد از موادي تشكيل شده كه چسبندگي عالي با بتن داشته و در واقع حفاظت كامل بتن در برابر طيف وسيعي از مواد شيميايي را به عهده دارد. هنگامي كه مواد فعال Penetron  در آب حل مي‌شوند همراه با آب و در اثر فشار اسمز در تمام جهات به داخل لوله هاي موئينه بتن مكيده شده و هر كجا كه آب وجود داشته باشد اين مواد فعال نيز به آب سمت كشيده مي شوند.
امروزه حفاري بوسيله‌ي دستگاه‌هاي مكانيزه و هيدروليكي تا حدي به راحتي انجام مي‌شود. مي‌توان گفت هرچه سنگي كه بايد حفر شود سخت و محكم باشد در مورد حفاري آن نبايد نگران بود. در مسير كار اگر خاك ما ريزشي و نرم باشد بايد روش ديگري را براي حفاري در نظر گرفت.
زمينهاي خاكي شرايط كاملاً متفاوت و متنوعي دارند. حفر تونل در اين زمينها ساده است و به روشهاي دستي و يا با استفاده از ماشين تونل‌كني انجام مي‌گيرد كه مشكل اصلي در مورد آنها پايدار نگه داشتن قسمت حفاري شده است.
براي انجام اين كار دو روش وجود دارد تا اينكه بدون ريزش حفاري انجام شود. روش اول اينكه مي‌توان ابتدا وضعيت زمين را بهبود بخشيد به كمك روشهايي مثل هواي فشرده، پيش زهكشي، تزريق دوغاب و يخبندان كه هر كدام را به اختصار توضيح مي‌دهيم.
1 – 2 – هواي فشرده :
استفاده از هواي فشرده يكي از بهترين روشهاي تثبيت زمينهاي فشارنده نرم است. افزايش فشار هوا در جبهه كار تونل سبب مي‌شود كه از ورود آب به داخل تونل جلوگيري شود و مقاومت زمين افزايش يابد.
2 – 2 – پيش زهكشي :
با انجام زهكشي قبل از آغاز عمليات حفاري، مي‌توان وضعيت زمينهاي ريزشي يا جاري شونده را بهسازي كرد. اين عمل با آبكشي از چاه‌هاي عميق يا پمپاژ نقطه‌اي، آبكشي با ايجاد خلاء (نقطه خلاء)، يا استفاده از جمع كننده‌هاي آب انجام مي‌گيرد.
دانلود گزارش کارآموزی تونل مترو
گزارش كارآموزي تونل مترو

 

 

كارورزي تونل

 

 

 

فهرست مطالب

 

مـقـدمه :

هدف پروژه :

تـئوري :

2 – حـفاري در خاكـهاي ريزشـي :

1 – 2 – هواي فشرده :

2 – 2 – پيش زهكشي :

1 – 2 – 2 – مطالعات خاك شناسي :

3 – 2 – تزريق دوغاب :

4 – 2 – يخبندان :

3 – مطالعه موردي روي متروي تهران

1 – 3 – مطالعات زمين شناسي منطقه :

2 – 3 – بررسي موقعيت گسل ها :

3 – 3 – بررسي وضعيت آبهاي زيرزميني و نفوذ پذيري خاك :

4 – 3 – گزارش وضعيت اقليمي تهران :

1 – 4 – 3 – بارش

2 – 4 – 3 – باد

5 – 3 – ارزيابي نقشه هاي معماري :

4 – روش حفاري در تونل مترو :

1 – 4  – شكل و ابعاد مقطع تونل :

2 – 4 – ايجاد كارگاه كار :

1 – 2 – 4 – بخش مونتاژ :

2 – 2 – 4 – بخش برشكاري :

3 – 2 – 4 – سوراخكاري :

4 – 2 – 4 – منازل كارگري:

5 – 2 – 4 – تأسيسات :

6 – 2 – 4 – ساختمان نظارت :

7 – 2 – 4 – ماشين آلات كارگاه :

8 – 2 – 4 – مخازن انبار سيمان :

9 – 2 – 4 – مخازن سوخت :

3 – 4 – نگهداري تونل مترو :

4 – 4 – تهويه در تونل مترو:

نتـيجه گيري :

معرفي :

شرح :

مشخصات فيزيكي:

مزايا :

موارد مصرف :

خصوصيات :

منـابع و مآخـذ

گزارش کارآموزی تونل مترو

قیمت : 4000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

تبلیغات