دانلود گزارش کارآموزی مهندسی معماری
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی مهندسی معماری

دانلود گزارش کارآموزی مهندسی معماری گزارش کارآموزی رشته مهندسی معماری پروژه کارورزی گزارش کارآموزی دفتر فنی مهندسی معماری گزارش کارآموزی مهندسی معماری گزارش کارآموزی رشته معماری دفتر فنی مهندسی پروژه کارآموزی مهندسی معماری پروژه کارآموزی کاردانی معماری پروژه کارآموزی رشته معماری پروژه کارآموزی کارشناسی معماری پروژه کارآموزی معماری

Architectural engineering internship report

موضوع : گزارش کارآموزی مهندسی معماری
تخريب:
 تخريب ساختمان های کلنگی از خر پشته آن آغاز می شود.
معمولأ در ساختمان های قديمی از سقف طاق ضربی استفاده شده است که معمولأ ازIPE 14,16,18 استفاده شده است و به فواصل 1متری که اين تيرها بر روی پل های اصلی  قرار گرفته اند.
 بعضی ازساختمان های قديمی دارای اسکلت و ستون است که بار اصلی و فرعی بر روی ستون ها وارد می شود و از ستون به فونداسيون که برای هر ستون ابعادی را جهت پی آن   که منفرد است در نظر گرفته اند.
ولی بعضی ساختمان های قديمی ستون ندارند.
در اکثر ساختمان های قديمی ستون نمی باشد و بنابراين بار از تيرهای فرعی به ديوارهای باربر انتقال داده می شود که ديوارهای باربر معمولأ دارای قطر 40 سانتيمتر به بالا است که توسط اجرهای فشاری ساخته شده است.
بنابر اين در تخريب ساختمان های قديمی بايد ديوارهای باربر را شناسايی کرد.ولی در محل کار آموزی من ساختمان دارای اسکلت و ستون بود .
در ابتدا شركت اقدام به قطع گاز ساختمان كرده و بعد از انجام اين كار اقدام به برچيدن شوفاژ خانه ساختمان كرده است و وسايلي كه مي توانست از آن استفاده كند از ساختمان خارج كرد وسپس ساختمان مورد نظر را تخريب كرد كه تخريب ساختمان ابتدا از خر پشته و پارتيشن های داخلی طبقه آخر ساختمان شروع به تخريب ساختمان با کلنگ و تيشه کردند و با احتياط با تيشه ملاط آجرها را می کندند و در گوشه حياط جمع آوری کردند که بعدأ  قابل مصرف برای ساختمان جديد باشد.
و بعد ديوارهاي داخلي، درها و بيرون آوردن چارچوب درهاي داخلي شروع شد وسپس آسفالت پشت بام ساختمان از پشت بام كنده شده نكته مهم اين است كه قبل از تخريب پشت بام حتما آسفالت بايد به صورت جداگانه برداشته شود چون در صورت انجام نشدن اين كار تخريب پشت بام با آسفالت كاري بسياري دشوار مي شود بعد از جمع شدن آسفالت پشت بام و تخليه آن از پشت بام به داخل كاميون و حمل و خارج كردن آن از پروژه سقف ساختمان كه طاق ضربي بود تخريب شد عوامل تخريب موظف به تخريب و جمع آوري آجرهاي موجود و چيدن آجرها در يك گوشه حياط شده بودند و به ترتيب تخريب را از طبقه بالا به پايين ادامه دادند. تير آهن هاي ساختمان بود كه ستون ها از ساختمان قديمي به جاي مانده بود و تيرآهن در يك روز توسط عوامل تخريب بوسيله هوا برش بريده و به همراه تمام چهارچوب ها و درها و پنجره ها كه قبلا از ديوارها خارج شده بود و بار كاميون شده و از پروژه خارج شدند و خاك بسياري بود كه بر جاي مانده بود تمام عمليات تخريب ساختمان يک هفته ای انجام شد.
در حين انجام عمليات خاك برداري به چند فونداسيون تكي كه در زمان قديم براي مقاوم كردن زير ستون انجام شده بود برخورديم كه مصالح موجود براي ساخت اين فونداسيون ها شفته آهك بود كه بسيار سنگين و مقاوم بودند كه لودر با خالي كردن اطراف اين فونداسيون و زيرآن موفق به خارج كردن فونداسيون هاي مذكور شد كه دوتاي آن را در يك كاميون بارزده شده به دليل سنگين بودن آن از پروژه خارج شد. شركت قبلا ساختمان همسايه را بيمه كرده بود تا در صورت بروز حادثه بيمه خسارت وارده را پرداخت نمايد وبراي اطمينان از همسايه شرقی خواسته شده بود كه در زمان خاك برداري ساختمان را تخليه كنند.
ولي براي جلوگيري از ريزش ديوارهاي محل گودبرداري به حالت نزديك ديوار همسايه كمي شيب دادند. و مقداري شمع زده شد و همچنين مقداري شيب به خاك جلوي ساختمان دادند تا لودر بتواند به راحتي در داخل گودال رفت و آمد كند.
در روز بعد چند كارگر مشغول كندن خاك هاي كنار ديوارهاي همسايه شدند كه به دليل آسيب نرساندن به ساختمان هاي مجاور آن خاك ها را جابجا نكرده بودند آن ساختماني كهنه در همسايگي شرقی زمين وجود داشت يك ساختمان چهار طبقه بود اما وقتي كه كارگر ها كمي از خاك ها را خالي كردند ديده شد ساختمان داراي پي وكرسه چيني است وبا خيال راحت خاك ها را از كنار ساختمان خارج كرديم .
نكته مهمي كه من در آنجا مشاهده كردم حضور نداشتن مهندس ناظر در زمان خاكبرداري
 بود كه خوشبختانه اتفاق خاصي هم پيش نيامد.
و در پايان روز دوم گودبرداري ساختمان با حمل خاك هاي اضافه به وسيله كاميون به خارج از پروژه خاكبرداري به اتمام رسيد.
اجرای ديوار فونداسيون:
بعد از انجام كارهاي قبلي نوبت به تسطيح رگلاژ كف ساختمان بود كه بوسيله شلنگ تراز انجام شد.
من در اين قسمت مقداری توضيح درباره شلنگ تراز می دهم:
شلنگ ترازلوله اي پلاستيكي شفافي است كه داراي طول زياد مي باشد و2سر لوله بازمي باشد واساس كارآن براساس قانون فشار هوا در لوله است . طرزكارآن به اين صورت است كه ابتدا آن راپرازآب مي كنيم و آن قدرصبرمي كنيم تا تمامي هواي داخل لوله خارج شود آن گاه آب را مي بنديم و2 سرلوله شلنگ تراز را درست مقابل هم در1سطح قرارمي دهيم وبايد توجه كنيم كه انگشت هايمان برروي سرلوله ها نباشد ، دراين صورت اگرارتفاع آب در2لوله يكي بود ، آنگاه مي توان گفت كه هيچ هوايي داخل آن شلنگ تراز وجود ندارد .
دراين زمان بايد 1نفريك سرشلنگ ترازرا درترازصفرصفرخيابان بگيرد وارتفاع 40/1 سانتيمتر را با آن درتمامي محيط ساختمان علامت بزند.
با توجه به نقشه اجرايي ساختمان در محل هايي كه احتياج به ديوار چيني بود و ارتفاع آن ديوارها بايد به اندازه اي باشد كه بتن مگر و فوندانسيون داخل آن نشود. يعني فاصله ميلگردهاي بالايي پي و فوندانسيون تا لبه ديوار چيني ما بايد 20 سانتي متر باشد. در جاهايي كه ديوار فونداسيون اجرا مي كنيم هيچ گونه باري از ساختمان به آن وارد نمي شود. بايد توجه کرد که بعد از اجرای ديوار فونداسيون و قبل از بتن ريزی دور ديوار فونداسيون را با نايلون پيچيد تا اينکه هم آجرآب بتن را نمکد و همچنين برای جلوگيری از چسبيدن بتن مگر و فونداسيون بکار می رود تا بتوان آن آجرها را بعد از خشک شدن بتن در آورد.
اثر ناخالصی های آب به روی بتن:
نمک های سديم و پتاسيم ومنيزيم محلول در آب در فعل و انفعالات شيميايی سيمان موجود
 در بتن شرکت کرده و در اثر انبساط حجمی موجب خرد شدن الياف قطعه بتنی می گردند. اين خرابی در قطعاتی که درجريان آب سولفاته قرار دارند بيشتر می باشد اثر اين نمک ها به روی بتن ابتدا به صورت شوره ظاهر گشته و بعد از مدتی موجب خرد شدن قطعه می شود. در اين نوع قطعات که درجريان متوالی يا متناوب آب های سولفاته قرار دارند حتما می بايد از سيمان ضد سولفات که درايران به سيمان نوع 5 معروف است استفاده نمود.
دانلود گزارش کارآموزی مهندسی معماری
کارآموزی معماری
فهرست مطالب
 
گزارش از محل کارآموزی7
بخش اول:مصلای بزرگ امام خمينی(ره) تهران.8
اهداف طرح.9
مشخصات عمومی طرح9
 معرفی طرح..10
رواق خانه شرقی13
کارآموزی در مصلا.13
بخش دوم: ساختمان بتنی18
مزايای ساختمان بتنی18
قسمت های مختلف ساختمان بتنی.. 19
تخريب ساختمان قديمی..19
گود برداری22
اجرای ديوار فونداسيون.. 23
اثر ناخالصی های آب بر روی بتن.24
اجرای بتن مگر..26
آرماتور بندی پی28
بتن ريزی فونداسيون.31
ويبره کردن بتن33
آرماتور بندی ستون ها.35
بتن ريزی ستون ها.38
چند نکته مهم در زمان اجرای بتن ريزی ستون ها40
نحوه صحيح ريختن بتن در قالب.41
اجرای تير بتنی..43
تيرچه..46
طريقه ساخت تيرچه در کارگاه.47
طريقه اجرای سقف تيرچه ينوليت.50
طريقه اجرای سقف تيرچه بلوک….51
کلاف عرضی52
بتن ريزی سقف تيرچه بلوک.54
ديوار چينی..55
پله.59
بخش سوم: ساختمان اسکلت فلزی..60
پشت بام60
محاسبات پله

دانلود گزارش کارآموزی مهندسی معماری

قیمت : 5000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :