دانلود گزارش کارآموزی برق در نیروگاه
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی برق در نیروگاه

دانلود گزارش کارآموزی برق در نیروگاه دانلود پروژه گزارش کارآموزی برق در نیروگاه دانلود گزارش کارورزی برق در نیروگاه دانلود گزارش کارآموزی نیروگاه برق گزارش کارآموزی نیروگاه برق گزارش بازدید از نیروگاه برق دانلود گزارش کارآموزی نیروگاه برق گزارش کار نیروگاه برق طرز کار نیروگاه برق نحوه کار نیروگاه برق نحوه کار نیروگاه برق آبی نیروگاه برق چگونه کار می کند؟ گزارش کار نیروگاه برق

Internship report power plant

موضوع : گزارش کارآموزی برق در نیروگاه
در دنيا 5 منبع انرژي ,كه تقريبا تمام برق دنيا رامهيا مي كنند , وجود دارد. آنها ذغال سنك, نفت خام, گاز طبيعي , نيروي آب و انرژي هسته اي هستند. تجهيزات هسته اي , ذغالي و نفتي از چرخه بخار براي برگرداندن گرما به انرژي الكتريكي استفاده مي كنند.
نيروگاه هاي ذغال- سوختي ( Coal-Fired Power Stations )
پيش از اين نيروگاه هاي سوخت ذغال سنگ نزديك باري كه آنها نامين ميكردند ساخته مي شدند. يك نيروگاه خروج 2گیگاوات درحدود 5 ميليون تن ذغال در سال مصرف ميكند. در بريتانيا : كه بيشتر ذغال نيروگاه توسط ريل حمل ميشود : , اين نشان ميدهد , يك مقدار متوسط در حدود 13 ترن در روز را كه هركدام 1000 تن را حمل ميكنند . اين يعني اينكه نيروگاه هاي ذغال- سوختي به يك ريل متصل نياز دارند مگر اينكه نيروگاه درست در دهانه معدن ( بسيار نزديك به معدن ) ساخته شود.
نيروگاه هاي نفت- سوختي ( Oil-Fired Power Stations )
سوخت نفتي نيروگاه ميتواند مشتق بشود به نفت خام كه نفتي است هنگاميكه از چاه بيرون مي آيد, و نفت باقيمانده كه باقي می ماند هنگاميكه بخشهاي قابل دسترس استخراج بشوند در تصفيه نفت. قيمت انتقال نفت توسط خطوط لوله كمتر از انتقال ذغال سنگ با ريل است, اما حتي همان نيروگاههاي سوخت نفت خام هم اغلب در نزديكي اسكله ها و لنگرگاه هاي با آب عميق كه براي تانكرهاي اندازه متوسط (تانكرهاي حمل و نقل سوخت) مناسب است , واقع ميشوند. نفت باقيمانده نيرگاههاي سوختي احتياج دارد در نزديكي تصفيه خانه كه آنها را تامين مي كند واقه شوند. اين بدليل است كه نفت باقيمانده بسيار چسبناك است و ميتواند فقط منتقل بشود در ميان خطوط لوله بطور اقتصادي اگر آن گرم نگه داشته بشود.
نيروگاه هاي هسته اي ( Nuclear Power Stations )
در مقابله با ذغال سنگ و نفت , ارزش انتقال سوخت هسته اي ناچيزاست بدليل مقداراستعمال خيلي كم. يك نيروگاه 1GW درحدود 41/2 تن اورانيوم در هرهفته نياز دارد. اين مقايسه ميشود بطور بسيار مطلوب با 50000نت سوخت كه در يك هفته در نيروگاه ذغال- سوختي سوزانده ميشد. نيروگاه هاي هسته اي در حال حاضر تقريبا آب خنك بيشتري درمقايسه با نيروگاه هاي ذغال- سوختي و نفت- سوختي استفاده ميكنند , بعلت كارايي و بازده پايين آنها. همه نيروگاه هاي هسته اي در بريتانيا , با يك چشم داشت, در ساحل واقع مي شوند و از آب خنك دريا استفاده ميكنند.
نيروگاه هاي برق- آبي ( Hydroelectric Power Stations )
نيروگاه های برق- آبي بايد جايي واقع شوند كه دهانه آب دردسترس هست , و نظربه اينكه اين اغلب در مناطق كوهستاني است , آنها ممكن است به خطوط انتقال طولاني براي حمل توان به نزديك ترين مركز يا پيوستن به شبكه نياز داشته باشند. همه طرحهاي برق- آبي به دو فاكتور اساسي وابسته هستند : يكي جريان آب و يكي اختلاف در سطح يا دهانه. نياز دهانه ممكن است فراهم بشود بين يك درياچه و يك دره باريك, يا توسط ساختن يك سد كوچك در يك رودخانه كه جريان را منحرف ميكند به سمت نيروگاه, يا توسط ساختن يك سد مرتفع در مقابل يك دره براي ساخت يك درياچه مجازي.
نيروگاه گازي
در يك نيروگاه گازي توليد انرژي ( برق ) توسط يك توربين ژنراتور گازي حاصل ميشود. توربينهاي گازي معمولا شامل يك كمپرسور با جريان خروجي محوري، يك يا چند محفظه احتراق و يك توربين كه در هنگام حركت (از طريق شفت) به يك ژنراتور متصل است، ميباشد. درتوربين گاز، هواي ورودي توسط كمپرسور فشرده شده و سپس به سمت محفظه احتراق مشتعل با سوخت گاز يا گازوئيل هدايت ميگردد .گاز گرم متصاعد شده حاصل از سوختن به سمت توربين گازي رفته و از انرژي حرارتي تبديل به انرژي مكانيكي شده و پس از به چرخش درآوردن پره هاي توربين، ژنراتور و كمپرسور تيز به حركت در مي آيند.
نيروگاه بخاري
 این نوع نیروگاهها ( توربین ها ) از نظر فشار بخار تولیدی در بویلر و بخار مصرفی در توربین بدو دسته عمده تقسیم می گردند .
در توربین های از نوع فشار ثابت (constant pressure) بویلر و توربین هیچ نوع انعطافی از خودنشان نمی دهند و لذا از این نوع توربین ها ( نیروگاهها ) در جهت تولید بار پایه استفاده می گردد.در توربین های از نوع فشار متغیر (sliding pressure ) می توان بر روی بویلر و توربین ، تغییرات فشار را اعمال نمود . این نوع مولدها معمولا جهت تولید بار میانی هفته بکار می روند قدرت قابل دسترسی این نوع مولدها از چند مگا وات تا یک هزار مگاوات متغیر است . هزینه سرمایه گذاری برای هر کیلو وات قدرت نصب شده متناسب با حجم تجهیزات کمکی و قدرت واحد و نوع آن از پانصد تا یک هزار دلار متغیر است و مدت زمان اجرای آن معمولاٌ پنج سال طول می کشد .
از آنجائی که در این نوع نیروگاه ها هزینه قدرت نصب شده به ازای هر کیلو وات با افزایش قدرت واحد ، کاهش می یابد ِ، از این رو سیر افزایش قدرت قابل ساخت و نصب این نوع واحدها از سرعت بیشتری برخوردار است . لازم به توضیح است که راندمان این نوع نیروگاهها تا 40 درصد هم می رسد . روش تولید برق در این نوع نیروگاهها به این ترتیب است که سوخت فسیلی ( ذغال سنگ ،گاز، گازوئیل، مازوت ) بوسیله مشعل های خاصی ، به محفظه ای بنام کوره ، پاشیده می گردد و با اشتعال آن در مجاورت هوا که بوسیله فن های بزرگی تامین می شود ، حرارت قابل توجهی در این محفظه تولید می گردد. حرارت حاصله، آب ( گرمی ) راکه با پمپ از داخل لوله های تعبیه شده در آن عبور می کند پس از طی مراحلی به بخاری با درجه حرارت بالا و فشار زیاد که در اصطلاح به آن بخار خشک می گویند ، تبدیل می نماید. بخار خشک حاصله پس از خروج از کوره وارد توربین می شود. بخار وارده به توربین آن را به حرکت در می آورد و ژنراتور را که با توربین هم محور و کوپله است به همراه آن به گردش در می آید و جریان برق تولید می شود . بخار ورودی به توربین با از دست دادن بخش عمده ای از حرارت و فشار خود وارد محوطه ای بنام کندانسور می شود .در کندانسور این بخار به لحاظ تماس با سطح سرد ، تقطیر می شود و به آب تبدیل می گردد .آب تقطیر شده مجدداً از هیتر های متعددی عبور داده شده و گرم می شود و در نهایت توسط پمپ مجدداً به درون کوره هدایت می شود و سیکل خود را دوباره طی می کند .آب خنک کن ( آبی که جهت ایجاد سطوح سرد در کنداسور بکار می رود ) که خود ضمن سرد کن بخار خروجی از توربین ، گرم شده است به برج خنک کن هدایت می شود و پس از خنک شدن دوباره به مدار خود باز می گردد.
دانلود گزراش کارآموزی برق در نیروگاه
دانشکده فنی و مهندسی گروه قدرت
گزارش کارآموزی نیروگاه طرشت
شرکت بهره برداری نیروگاه
فهرست مطالب
 
مقدمه 1
انواع نیروگاه ها 3
مشخصات فنی نیروگاه طرشت 7
شیمی 12
انواع آب موجود در نیروگاه 12
کنترل شیمیایی 16
قسمت آزمایشگاه 18
دیستیلاتور (distillator) 22
رکوپراتور 25
گرم کن فرعی 26
گرم کن شماره یک 26
گرم کن شماره دو 27
دی اریتور 28
پمپ تغذیه ی بویلر 29
بویلر 31
اکونومایزر 32
درام 32
چگونگی تبدبل آب مقطر به بخار 33
سوپرهیتر 33
سوخت مصرفی در نیروگاه 33
ساختمان مشعل ها 33
دیواره های داخل بویلر 35
دریچه های بازدید 35
سوپاپ های اطمینان 35
دشارژ 36
بالون 36
بادزن دم 36
بادزن مکش 37
والوهای تخلیه ی بویلر 37
دریچه های اضطراری بویلر 38
اتاق فرمان بویلر 38
پرژ بویلر 41
شرایط راه اندازی بویلر 43
توربین
گاورنر 46
ترنینگ گیر(turning gear) 47
دور بحرانی 47
اژکتور 48
خلاء گيري كندانسور 49
توربین 50
لابیرنت 51
یاتاقان 51
رله بوته میچل 52
اکسپنشن 53
حفاظت پوسته ی توربین 53
کندانسور 54
برج خنک کن 55
استارت پمپهاي كندانسور 56
کولر ژنراتور 58
مسیر روغن 59
مسیر هوا 63
شرایط راه اندازی توربین 66
ابزار دقیق 68
الکتریک 76
اتاق فرمان 76
قطع کننده یا سکسیونر 77
کلید قدرت یا دیژنکتور 77
روغن 78
شین وشین بندی 79
پست فشار قوی 79
رله وحفاظت سیستم ها 80
حفاظت ژنراتور 82
حفاظت درمقابل خطا های داخلی 82
حفاظت درمقابل خطرات خارجی 83
حفاظت ترانسفورماتور 84
حفاظت خطوط فشار قوی 87
واحد الکتریک نیروگاه طرشت 92
ساختمان استاتور 93
توان اکتیو وراکتیو 93
ترانسفورماتور 94
ترانسفورماتور سه فاز موجود در نیروگاه 94
طرز خنک کردن ترانسفورماتور 95
نحوه ی تولید برق 96
دستگاه سنکروسکوپ 97
انواع رله های مورداستفاده در نیروگاه 98
پارالل کردن واحد با شبکه 100
مراحل خارج کردن واحد از خط 100
دستور العمل نحوه تغذیه گرداننده توربین 100
کلیدهای روی تابلوی اتاق فرمان 101
قطع یکی از واحد های بخار 102
حوادث نیروگاه وجلوگیری از بروز آن ها 102
شرح تابلوهای اتاق فرمان 103
باطری خانه 104
دیزل 104

دانلود گزارش کارآموزی برق در نیروگاه

قیمت : 8000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

تبلیغات