گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی و مزایا و معایب آنها
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی و مزایا و معایب آنها

دانلود گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی و مزایا و معایب آنها دانلود کارورزی در نیروگاه سیکل ترکیبی دانلود رایگان گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی دانلود گزارش کاراموزی نیروگاه سیکل ترکیبی گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی کارآموزی در نیروگاه سیکل ترکیبی کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی کازرون دانلود گزارش کارآموزی سیکل ترکیبی

Combined cycle power plant and the advantages and disadvantages of their internship report

 

 

موضوع : گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی و مزایا و معایب آنها
نیروگاه سیکل ترکیبی نیروگاهی گازی است که با قراردادن بویلرهای بازیاب حرارت، دیگ‌های آب را به جوش آورده و از انرژی حاصل از بخار توربین‌های بخار را به حرکت در می‌آورند و ه این ترتیب راندمان نیروگاه گازی بیشتر می‌شود. دمای خروجی اگزوز نیروگاه گازی در حدود 540 درجه سانتیگراد است . برای جلوگیری از اتلاف این انرژی گرمایی هر دو توربین گاز یک بویلر را تغذیه می‌کنند . آب موجود در هارد پاهای بویلر بر اثر دمای زیاد اگزوز بخار شده و به اصطلاح سوپر هیت می‌شود . بخاری با دمای 520 درجه سانتیگراد و فشار 84 bar . این بخار به پره‌های توربین بخار برخورد کرده و سبب چرخش آن می‌شود
نیروگاه سیکل ترکیبی(چرخه سیکل ترکیبی)
به نيروگاهي گفته مي‌شود كه در آن هم در توربين گازي و هم در توربين بخار قدرت توليد مي‌شود. فكر چرخه تركيبي به منظور بهبود بازده نيروگاه از طريق بهره‌گيري از انرژي گازهاي خروجي توربين، مطرح شد. اين كار را نيز به وسيلة بازيافت گرما مي‌توان انجام داد. بازيافت گرما، انرژي هدر رفته از دودكش را از 70 به 60 درصد انرژي داده شده مي‌رساند. استفاده از مبادله كن گرما منحصراً موجب افزايش بازده مي‌شود و توان خروجي را افزايش نمي‌دهد. در حقيقت، به دليل افت فشار بيشتري كه مبادله كن گرما به چرخه تحميل مي‌كند، استفاده از مبادله كن موجب كاهش نسبت فشار توربين و در نتيجه كاهش توان خالص خروجي به مقدار چند درصد مي‌شود. صرف نظر از اين كاهش اندك در توان خروجي، استفاده از مبادله‌كن گرما به دليل سطح تبادل گرماي زياد آن و لوله‌هاي بزرگ هوا و گاز درآن سبب گرانتر شدن نيروگاه مي‌شود. اثر ديگري كه به كارگيري مبادله‌كن گرما مي‌گذارد اين است كه نسبت فشار بهينه‌اي كه منجر به بيشينه شدن بازده مي‌شود به مقادير كوچكتر ميل مي‌كند و اين امر، توان را كاهش مي‌دهد .
چرخه‌هاي ساده در نزديكي توان بيشينه كار مي‌كنند زيرا در مواردي مورد استفاده قرار مي‌گيرند كه بازده در آنها از اولويت عمده برخوردار نيست. در مقابل، استفاده از چرخه‌هاي بازيابي تنها هنگامي منطقي است كه در نزديكي بازده بيشينه عمل كنند. از اين رو توان خروجي چرخة بازيابي نسبت به توان چرخه ساده به مقدار بيشتري در حدود 10 تا 14 درصد كمتر است .
همانطور كه گفته شده بالا بردن بازده نيروگاه توربين گازي به وسيلة بازيابي روش پرهزينه‌اي است. بنابراين بايد به دنبال روشي بود كه با به كارگيري آن بتوان هر دو مقدار بازده و توان را افزايش داد. راه حلي كه براي اين منظور پيدا شده است، استفاده از انرژي بسيار زياد گازهاي خروجي توربين براي توليد بخار جهت استفاده در يك نيروگاه بخار است. اين يك روش طبيعي است چرا كه توربين گاز يك ماشين با دماي نسبتاً بالا (1100 تا  ) و توربين بخار يك ماشين با دماي نسبتاً پايين (540 تا  ) است. اين كاركرد توأم توربين گازي «در طرف گرم» و توربين بخار در «طرف سرد» را نيروگاه چرخه تركيبي مي‌نامند .
چرخه‌هاي تركيبي علاوه بر داشتن بازده و توان بالا، از مزاياي ديگري نيز مانند انعطاف‌پذيري، راه‌انداز سريع، مناسب بودن براي تأمين بار پايه و عملكرد دوره‌اي و بازده بالا در محدود گسترده‌اي از تغييرات بار برخوردار است. در نيروگاههاي تركيبي امكان استفاده از زغال سنگ، سوختهاي سنتزي و انواع ديگر سوختها وجود دارد .
عيب بارز چرخه تركيبي، پيچيدگي آن است، زيرا اساساً در چرخه تركيبي از دو نوع تكنولوژي متفاوت استفاده مي‌شود .
ايده چرخ تركيبي يك ايدة تازه نيست ودر اوايل اين قرن پيشنهاد شد. اما در سال 1950 بود كه اولين نيروگاه تركيبي ساخته شد. بعداز آن تاريخ تعداد نيروگاههاي تركيبي نصف شده، به ويژه در دهة 1970، به سرعت افزايش يافت، تخمين زده مي‌شود كه تا انتهاي دهة 1970 در حدود 100 واحد نيرواه تركيبي با ظرفيت كل . MW150000 در سراسر جهان ساخته شودچرخه‌هاي تركيبي به صورت‌هاي متعددي پيشنهاد شده‌اندكه مهمترين آنها عبارتنداز :
1) ديگ بازيافت گرما با احتراق اضافي يا بدون آن
2) ديگ بازيافت گرما مجهز به بازيابي و يا گرمايش آب تغذيه
3) ديگ بازيافت گرما با فشار بخارچندگانه
4) چرخه بسته توربين گازي با گرمايش آب تغذيه در چرخة بخار.
دانلود گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی و مزایا و معایب آنها
فهرست مطالب
 
نیروگاههای سیکل ترکیبی و مزایا و معایب آنها
نیروگاه کازرون مجموعه ای از اولین ها
افتخارات کسب شده:
نیروگاه های سیکل ترکیبی
نیروگاههای سیکل ترکیبی به سه دسته تقسیم بندی می شوند
1- نیروگاههای سیکل ترکیبی بدون مشعل
2- نیروگاههای سیکل ترکیبی با سوخت اضافی ( مشعل )
3- نیروگاههای سیکل ترکیبی جهت تامین هوای دم کوره بویلر
بررسی بیشتر نیروگاههای سیکل ترکیبی
نیروگاه سیکل ترکیبی(چرخه سیکل ترکیبی)
نیروگاه سیکل ترکیبی
ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی
ساخت ۲۲ نیروگاه سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید3500 مگاوات
نيروگاه تركيبي خوي
لیست پروژه های انجام شده
نخستين نيروگاه سيكل تركيبي خصوصي در ايران
نيروگاه هاي سيكل تركيبي ميزان مصرف سوخت را كاهش مي دهند
نیروگاه سیکل ترکیبی
نیروگاه سیکل ترکیبی(چرخه سیکل ترکیبی)

گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی و مزایا و معایب آنها

قیمت : 4000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

تبلیغات