فرایند تصمیم گیری خریدار و مصرف کننده
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی  »  فرایند تصمیم گیری خریدار و مصرف کننده

دانلود مقاله فرایند تصمیم گیری خریدار و مصرف کننده تحقیق فرایند تصمیم گیری خریدار مدل تصمیم گیری در خریدار تحقیق رفتار خریدار تحقیق مدیریت دانلود پایان نامه سبک های تصمیم گیری مصرف کننده فرایند تصمیم گیری خرید مصرف کننده انواع تصمیم گیری های مصرف کننده فرایندهای تصمیم گیری مصرف کننده مقاله تصمیم گیری در مدیریت مقاله تصمیم گیری در مسائل مالی

Buyer and consumer decision-making process

 

مقدمه:
عصر امروز عصر اطلاعات است و افرادي كه از اطلاعات صحيح و قدرت تجزيه و تحليل بيشتري برخوردارباشند در راه نيل به اهداف و برتري در بازار سر آمد ترند. تنوع محصولات و خدمات مختلف در بازار از يك طرف و وجود اطلاعات ناصحيح و فريبنده از طرفي ديگر لزوم بررسي دقيق اطلاعات ودر نظر گرفتن تمامي جوانب را از طرف مصرف كننده يا سرمايه گذار بيش تاز پيش معلوم مي نمايد. اين مطلب در مورد بازارهاي عادي و خريدهاي معمول و عادي نيز صادق است چه بسرد به اينكه فردي بخواهد قدم در بازاري چون بازار بورس اوراق بهادار گذارد كه خريد و فروش ويا انتخاب اوراق مطلوب و مورد نظر به در نظر گرفتن عوامل بسياري مرتبط است. اصولاً سرمايه گذار بايد بررسي وسيعي در مورد خريد و فروش سهام عادي انجام داده و عوامل زيادي را مد نظر قرار دهد . زيرا كه نقد ترين دارايي خود را تبديل به اوراقي بهادار مي كند كه سود و زيان آن همواره با ريسك و خطر مواجه است. و اگر بدون توجه به يكسري عوامل اقدام به سرمايه گذاري نمايد نتايج مطلوبي حاصل نميشود. سرمايه گذاري در بورس اوراق بهادارنقش بسزايي در رشد و توسعه اقتصاد كشورها دارد و اين مهم وقتي حاصل مي شود كه اطلاعات مربوط به تغييرات قيمت  سهم به طور تمام و كمال در اختيار همه خريداران و فروشندگان قرار گيرد واز رانت اطلاعاتي و استفاده از اطلاعات محرمانه جلوگيري شود.
بورس اوراق بهادار تهران در حدود سال 1346 به طور متمركز آغاز به كار كرد ولي به دلايل خاص مربوط به آن زمان و نيز با شروع انقلاب اسلامي و آغاز جنگ فعاليت آن به طور جدي متوقف گرديد . پس از دوران جنگ وتقريباً از اوايل سال 1368فعاليت مجدد بورس تهران شروع شد و به تدريج توسعه بيشتري يافت. اين توسعه بويژه در سالهاي اخير نمود بيشتري يافته و شركتهاي زيادي متقاضي پذيرش در بورس اوراق بها داربوده اند و چنانچه پيش بيني مي شود اميد است كه ارزش آنРتا پايان سال 1384 به 100ميليارد دلار بالغ شود . در اين ميان تلاش زيلدي براي جذب پس اندازهاي سرگردان افراد در ديگر نقاط كشوربه سمت اين بازار انجام پذيرفته است كه افتتاح شعبات مختلف و آغاز به كار بورسهاي منطقه اي در مراكز استانهاي كشور ميتوان گامي در اين جهت دانست . تبليغات انجام شده توسط     رسانه ها ي گروهي و مطبوعات نيز در جهت آشنايي هر چه بيشتر مردم به سرمايه گذاري در اين بازار نيز قابل توجه است . در اين ميان هر چند تعداد خريداران و ارزش معاملات تغيير محسوسي يافته است اما همچنان تعداد زيادي از سرمايه گذاران به دليل عدم شناخت كافي و عوامل مختلف ديگر ترجيح ميدهند كه از دور نظاره گر بورس اوراق بهادار باشند . متاسفانه در حال حاضر علي رغم اينكه بيش از 30سال است كه بازا بورس كشور فعال مي باشد اما تنها 3تا5درصد افرادجامعه آن هم به طور غير شفاف حاضر به سرمايه گذاري در اين بازار هستنند در حالي كه در برخي كشورها بيش از 50درصد افرا جامعه در بورس سرمايع گذاري مي كنند.
تا كنون در كشور ما تحقيقات زيادي در زمينه بررسي تاثير اطلاعات حسابداري و گزارشهاي مالي در تصميم گيري سرمايه گذاران در بورس انجام شده است . اما در اين تحقيق مفهوم محتوي اطلاعاتي بر معناي كيفيت اطلاعات به صورتي عام مورد استفاده قرار گرفته است تا مشخص شود كه سرمايه گذاران به چه نوع اطلاعاتي بيشتر توجه كرده ودر تصميم گيري خود چه نوع رفتاري را نشان مي دهند ، به عبارت ديگر آيا مبناي تصميم گيري سرمايه گذاران در بورس ايران بر اساس تجذيه و تحليل اطلاعات پردازش شده در قالب رونها ، شاخصها ، و پارامتردر يك افق زماني بلند مدت است و يا تنها بر اساس تكيه بر اخبار و اطلاعات خام و جو عمومي بازار و دنباله روي از ديگران انجام ميشود .
فهرست مطالب:
مقدمه
تصميم گيري و فرايند تصميم
نظريه هاي تصميم گيري
الگوي تصميم گيري
فرايند تصميم گيري خريدار و مصرف كننده
مرحله اول: شناخت نياز
مرحله دوم: كسب وجمع آوري اطلاعات
تفاوت داده واطلاعات
ارزش اقتصادي اطلاعات
حسابداري به عنوان يك سيستم اطلاعاتي
محتواي اطلاعاتي گزارشهاي مالي
 مرحله سوم: ارزيابي گزينه ها
 مرحله چهارم: تصميم خريد
مرحله پنجم: رفتار پس از خريد
انواع حل مسأله خريد
عوامل مؤثر در فرايند تصميم گيري خريد
عوامل فرهنگي
فرهنگ
زير مجموعه هاي فرهنگي
طبقه اجتماعي
عوامل اجتماعي
گروه هاي مرجع
خانواده
نقش و مقام اجتماعي
عوامل شخصي
سن و مرحله زندگي
شغل
وضع اقتصادي
شيوه زندگي
شخصيت و تصوير خويشتن
عوامل رواني
انگيزش
ادراك (پنداشت)
يادگيري
نگرش و باور
معيارهاي تصميم گيري در بازار اوراق بهادار
نوع بازده اوراق بها دار
ريسك اوراق بهادار
انواع ريسك
ريسك مالي
ريسك تجاري
 ريسك ورشكستگي
ريسك تورم
 ريسك نوسان نرخ بهره
تعريف بورس اوراق بهادار
تاريخچه بورس اوراق بهادار در جهان
تاريخچه بورس اوراق بهادار در ايران
بررسي اجمالي عملكرد بورس اوراق بهادار تهران از شروع تا كنون
فن اوري اطلاعات : تنگناي رشد بورس اوراق بهادار تهران
نارسايي سيستم معاملات بورس
نارسايي هاي سيستم اطلاع رساني
بازار سرمايه
 بازارهاي اوليه
 بازارهاي ثانويه
تئوري بازار كارا (1)
شكل قوي بازار كارا
شكل ضعيف بازار كارا
شكل نيمه قوي بازار كارا
مفهوم نيمه كارا بودن بازار براي حسابداري
محتواي اطلاعاتي قيمت سهام
سرمايه گذاري وانواع سرمايه
انواع سرمايه گذار و هدف آنها از سرمايه گذاري
مشخصات لازم براي يك سرمايه گذار ريسك پذير
صبر و شكيبايي
جرأت
زيركي و آگاه بودن
احساساتي نبودن

فرایند تصمیم گیری خریدار و مصرف کننده

قیمت : 5000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :