گزارش کارآموزی در اداره برق
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  گزارش کارآموزی در اداره برق

دانلود گزارش کارآموزی در اداره برق پروژه کارورزی برق دانلود گزارش کارآموزی رشته برق در اداره برق دانلود گزارش کارآموزی رشته حسابداری در اداره برق دانلود گزارش کاراموزی در شرکت برق دانلود رایگان گزارش کارآموزی اداره برق دانلود رایگان گزارش کارآموزی در شرکت برق خراسان شمالی‎ دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در اداره برق دانلود گزارش کارآموزی حسابداری در اداره برق

Report an internship at the Department of Electrical

 

 

موضوع : گزارش کارآموزی در اداره برق
وظیفه اداره برق :برق رسانی از خطوط فشار قوی و پستهای توضیح که به محل زندگی مشترکین و تبدیل فشار قوی به فشار ضعیف وآن را دردرب نزل ومکان مورد نظر تحویل دادن و مراقبت کردن ازآن اکنون سعی می کنیم این وظیفه اداره برق را به صورت علمی ونقشه ها و تصاویر به طور کلی توضیح دهیم وباید بگوییم این توضیحات من براساس اداره برق کل کارآموزی و منطق تحت نظر آن می باشد .
برق منطقه که من در مورد آن توضیح میدهم :منطقه ای است به اسم ادراره برق منطقه ورامين – پيشوا و نواحی اطراف آن وبرق این منطقه از دو سمت نساره تغذیه می شود .
روی این فیدرها 400 متری وصل شده است که 190 ترانس برای مشترکین و مصارف خانگی می باشد و210 ترانس . حال که برق به ترانسهای توزیع رسیده است از سر ترانس به کنتورها وصل می شود .
که طبق شکل در مورد ترانس توضیحاتی تا حد توان می دهم .
هر ترانس در مرحله اول باید ایمنی آن تضمین شود زیرا توزیع ترانس حساس ترین قسمت برق است چون اگر یک ترانس خراب شود چندین روز و یا شاید چندین هفته طول بکشد تا یک ترانس راعوض و جابه جا کنند ولی اگر هر قسمت توزیع خراب شود با پیچ کردن نیرو می توان دریکی دو روز آن را درست کرد پس برای ایمن نگه داشتن ترانس و جلوگیری از خراب شدن آن در مرحله اول ترانس را طوری درست می کنند که نوسانات نتوانند به ترانس صدمه بزند .
برای این کار در سرسال اداره برق هر منطقه یا خود شرکت های خصوصی تحت نظر آن بازدید انجام می دهند که طبق چک لیست های که قبلا”تهیه شده است این کار را انجام می دهند که نمونه این چک لیست آورده شده است .
که در این چک لیست ها بازرسی کل ترانس ها و تابلوهای برق توزیع آن نشان داده می شود .
توضیح میگر
دستگاهی است که از آن برای اندازه گیری ارت استفاده می شود ،برای اندازه گیری هریک از آیتم های مقاومتی نسبت به زمین که شامل بدنه ترانس ،بدنه تابلو ،نول می شود که باید کمترین مقاومت را داشته باشد تا در موقعی که رعد وبرق ویا نوسانانی دیگری را که به وجود می آید را به زمین انتقال دهد و صدمه ای به تجهیزات نرسد . باید این مقاومت کمتر از 5 باشد برای تجهیزات زیرا اگر بیشتر باشد این نوسانات به زمین نمی تواند انتقال یابد و تجهیزات دچار صدمه می شوند.
دستگاه میگر تشکیل شده از قسمت های زیر است :
تشکیل شده از یک عقربه سنج و دارنده یک شمارنده گردان است که مقدار مقاومت را نشان می دهد و دکمه Power که با فشار دادن آن درست کار کردن هریک از سیستمها وباتری را امتحان کنیم .
میگر دارای سه سیم با رنگهای زرد ،قهوه ای ،قرمز ،می باشد
اندازه سیم زرد m 10 و قرمز m 15 و قهوه ای به اندازه دلخواه ،اندازه سیمهای زرد و قرمز به این خاطر زیاد است چون دقیق جای چاله ارت مشخص نیست اگر بخواهیم اندازه هرکدام ازآیتمها را بگیریم دوسیم زرد و قرمز وصل زمین می شوند سیم قهوه ای به آیتم مورد اندازه گیری وصل می شوند و بعد عدد روی دستگاه اندازه آیتم ارت می شود . حال که برق به هر ترانس رسید نوبت به توزیع آن در منطقه مسکونی میرسد که برای این کار اول باید فهمید که چند خانواده یا چند مصرف کننده از این برق استفاده می کنند و چقدر مصرف دارند که ترانس متناسب با مصرف آنها را دراین منطقه قراردهند که اداره برق برای خود لیست ها و میانگین ها مصرف خانواده های مصرف کننده های خصوصی که در اداره برق محل کارآموزی من برای هر خانواده روستایی 3 آمپر مصرف در نظر می گرفتند و به طور مثال برای 35 خانوار از ترانس با قدرت KW 100 استفاده می کردند که همیشه از ترانسهای استفاده می کنند که درآینده هم اگر مصرف کننده جدیدی باشد بتوان به راحتی از ترانس استفاده کرد . وحال بصورت علمی و دقیق برای کارگاهها ،مناطق مسکونی ،0000 توضیح داده شده است .
نحوه انتخاب ترانسفورماتور درجریان متناسب با قدرت قراردادی :
یکی از مسائلی که در هر انتخاب ترانسفورماتورهای جریان باید مورد توجه قرار گیرد متناسب جریان اسمی طرف اولیه آن را قدرت قراردادی انشعاب مورد نظر می باشد . برای این محصول می توان از رابطه زیر استفاده کرد :
با توجه به اینکه براساس مقررات آیین نامه تکمیلی تعرفه های برق درحال حاضر cosp  برابر 9/0 در نظر گرفته شده بنابراین هرآمپر تک فاز در شبکه 220 ولت معادل یک کیلو وات و 5 آمپر سه فاز در شبکه
 380 * 3 ولت برابر 3 کیلیو وات می باشد .
در شبکه 20 کیلو وات نیز هر 100 کیلو وات برابر با 2/3 آمپر ،در شبکه 11 کیلو ولت هر 100 کیلو وات معادل 8/5 آمپر ودر شبکه 33 کیلو ولت هر 100 کیلو وات برابر با 94/1 آمپر است .
توان ترانسفورماتور (va) تا n برابر جریان نامی طرف اولیه تقریبا”متناسب با حاصل ضرب (va)n می باشد و تنها ممکن است در n برابر جریان نامی این توان حداکثر تا 10- %خطا داشته باشد بطور مثال ترانسفورماتور جریان با مشخصات 5/100 آمپر و 5>n30 =va به مداری با مصرف 10 ولت آمپر در ثانویه وصل شود وضعیت زیر را پیدا می کند توان ترانسفورماتور در نقطه اشباع 30*5=150va که این توان باید در طرف ثانویه مصرف شود و برای این منظور ضریب مصرف عبارتست از : وچون 5<15 و حدود 3 برابر ضریب اشباع می باشد جریان ثانویه بیش از حد تجاوز زیاد شده و باعث سوختن لوازم اندازه گیری می شود . بنابراین ضروریست مصرف مدارهای متصل به ثانویه برابر با توان ترانسفورماتور جریان باشد باید با افزودن مقاومت در مسیر سیمها ی رابط لوازم اندازه گیری و مصرف رابه توان ترانسفورماتور نزدیک نمود ویا اینکه از ترانسفورماتور با توان کمتر و متناسب با مصرف مدار ثانویه استفاده کرد .
ترانسفورماتورهای با کلاس 3-1 /0 را می توان بطور دائم تا 1/2In یعنی تا 20 درصد بیش از جریان نامی اولیه مورد استفاده قرار داد واز ترانسفورماتور های کلاس 1g-3g /0 نیز می توان تا دوبرابر جریان نامی اولیه بطور دائم استفاده کرد . لذا لازم نیست که ترانسفورماتورهای جریان را یک رنج بالاتر از قدرت قراردادی انتخاب کنیم و فقط کافی است نزدیکترین نسبت تبدیل به قدرت قراردادی با توجه به فرمول بند فوق انتخاب شود .
دانلود گزارش کارآموزی در اداره برق
فهرست مطالب
 
 دستورالعمل هاي ايمني و فني 1
مهار كردن 1
نكات ايمني نصب اتصال زمين 2
بالا  رفتن از تير 4
حمل و نقل تيرهاي چوبي و سيماني 6
تعويض تير چوبي يا سيماني 7
نكات ايمني روي كابينت 9
تعويض يك تابلوي توزيع 10
تعويض مقره فشار ضعيف 11
حذف شاخه هاي درختان از روي خط 15
تعويض كنتور در منزل مشتري 17
نكات ايمني روي ترانس 18
نكات ايمني كار روي كابل 20
كار روي كابل بي برق 20
كار روي كابلهاي برقدار 20
نگهداري كابل در رابطه با ايمني 21
نكات ايمني جوشكاري 22
جوشكاري با برق 25
جوشكاري با گاز 26
نكات ايمني حمل بار 26
نكات كليه ايمني 27
اداره برق 30
توضيح ميگر 31
دستگاه ميگر تشكيل شده از قسمتهاي زير است 32
نحوه انتخاب ترانسفورماتور در جريان متناسب با قدرت قراردادي 33
چگونگي تست كنتور تكفاز و سه فاز 35
تست كنتور تكفاز آنالوگ 35
تعمير كنتورهاي تكفاز آنالوگ 42
نتيجه 50
پيشنهادات 51

گزارش کارآموزی در اداره برق

قیمت : 6000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]