تحقیق نقش دولت ها در نانو تکنولوژی
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی  »  تحقیق نقش دولت ها در نانو تکنولوژی

دانلود تحقیق نقش دولت ها در نانو تکنولوژی مقاله نقش نانو تکنولوژی در کشاورزی تحقیق در مورد نانو تکنولوژی تحقیق در مورد نانو بیو تکنولوژی دانلود تحقیق در مورد نانو تکنولوژی تحقیق در مورد کاربرد نانو تکنولوژی تحقیق درباره فناوری نانو تکنولوژی تحقیق در مورد نانو تکنولوژی کشاورزی دانلود تحقیق نانو تکنولوژی دانلود مقاله نانو تکنولوژی دانلود مقاله درباره نانو تکنولوژی

The government's role in nanotechnology research

مقاله نقش دولت ها در نانو تکنولوژی نانوتكنولوژي ـ كه از تولد مفهوم آن بيش از چند دهه نمي‌گذرد ـ طفل با استعدادي است كه پله‌هاي رشد و ترقي را بسيار سريع‌تر از تصور پيموده و تا غلبه آن برهمة‌ ذهنيت‌هاي علمي فاصله‌اي نمانده است در اين ميان همة‌ كشورها به تكاپو افتاده و در شكوفايي آن به گونه‌اي سهيم شد

موضوع : نقش دولت ها در نانو تکنولوژی
توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده ی پرینت می باشد.

مقدمه

چهل سال پيش Richard Feynman، متخصص كوانتومي نظري و دارندة جايزه نوبل در سخنراني معروف خود در سال 1959 تحت عنوان “ آن پايين فضاي بسياري هست ” به بررسي بعد رشد نيافته‌ا ي از علم پرداخت كه اساس و نظام عمل و انديشه جهان را لرزاند. نظر و منطق Feynman دنياي اجسام و افعال “ بزرگ ” سالهاي صنعتي را به سمت كوچك شدن، حركت داد.Marvin Minsky- يابنده هوش‌هاي مصنوعي ـ افكار در ظاهر دور از واقع دانشجوي جوان خـود Eric Drexler را بـراي بـاروري تفكرات Feynman پذيرفت و به‌عنوان استاد راهنما،روند پيشرفت پايان‌نامه Drexler را هدايت كرد. “نانو تكنولوژي” نامي است كه Drexler بعدها براي ايده‌‌هاي نوين خودش انتخاب كرد.
نانو تكنولوژي مولكولي نوعي فن‌آ وري توليدي است كه مواد ودستگاهها و سيستم‌ها را با كنترل ماده در مقياس طولي نانومتر به وجود مي‌آورد و از خواص و پديده‌هاي نوظهور كه در مقياس نانو توسعه يافته‌اند، بهره برداري مي‌كند. هدف نانو تكنولوژي ساختن مولكول به مولكول آينده است با فرض اينكه تقريباً همة ساختارهاي باثبات شيميايي كه از نظر قوانين فيزيك رد نمي‌شوند را مي‌توان ساخت.اما اساس منفعت نانوتكنولوژي، دقت آن است. فن‌آوري تا به امروز هرگز چنين كنترل دقيقي نداشته است و همة فن‌آوري‌هاي كنوني‌، فن‌آوري‌هاي بزرگي هستند.
بر اساس آنچه گفته شد يافته‌هاي امروزي بشر به جايي رسيده كه قدرت تغيير خواص و ويژگي‌هاي دنياي پيرامون خود را دارد و به بناي فضاي جديدي براي زيستن مي‌انديشد و اگر امروز ما به عنوان عضوي از خانواده بزرگ جامعه بشري به فكر چيدمان آينده خود نباشيم، بزودي محكوم به زندگي در دنياي دست‌ساز ديگران خواهيم شد كه مطمئناً با خواست و اراده ما متفاوت خواهد بود.
كشور ما به عنوان يك كشور در حال توسعه، با مشكلات و موانع اجتماعي، اقتصادي و توليدي بسياري روبروست اما به‌دليل اهميت ورشد سريع N.T و نيز ويژگي‌هاي خاص آن ( از قبيل عدم نياز به وسايل و تجهيزات فراوان و سهم به‌سزاي طراحي‌هاي نرم‌افزاري در توليد محصولات آن‌ ) و همچنين وجود چشمگير دانشمندان ايراني نانوتكنولوژيست در سطح دنيا‌،‌ما قادر خواهيم بود در صورت اقدامات سريع و به موقع در ساخت جهان آينده سهيم باشيم. ما زماني صاحب اين تكنولوژي مي‌شويم كه راهبري و مديريت آن بر عهده خودمان باشد اگر چه همكاري ديگر كشورها نيز در اين مسير ياريگر ما باشد.

وضعيت جهاني نانوتكنولوژي:

براي پي‌بردن به ميزان اهميت وارزشمندي N.T دركشور‌هاي پيشرفته‌اي ‌اين مقوله همين بس كه في‌المثل رييس‌جمهورآمريكا،كره‌جنوبي،رژيم‌اشغالگرقدس، نخست‌وزير كانادا ورهبر چين دخالت مستقيم در اين امر داشته‌اند و سخنراني‌هاي متعددي پيرامون نياز كشورشان به نانوتكنولوژي ايرادكرده‌اند. تحقيق در نحوه عملكرداين كشور‌ها كمك شاياني به يافتن روش‌هاي مناسب پيشبرد اين فن‌آوري در كشورخواهد كرد؛ از اين‌رو به بررسي اجمالي فعاليت برخي دولت‌هاي پيشرو در اين زمينه مي‌پردازيم.
تحقیق: نقش دولت ها در نانو تکنولوژی

فهرست مطالب

چكيده    2

مقدمه    3

وضعيت جهاني نانوتكنولوژي:    5

آمريكا    5

ژاپن    7

كره    9

روسيه    9

كانادا    10

اماايران…    11

الف‌ ـ زيركميته‌علمي    14

1- برنامه‌‌ريزي،هماهنگي وجهت‌دهي تحقيقات    14

2- هدايت جريان كلي آموزش نانوتكنولوژي در كشور    17

3- ايجاد ارتباط بين دانشگاهها و مراكزعلمي:    20

ب ‌ـ زيركميته‌اجرايي    20

ج ـ زيركميته‌فرهنگي    25

زيركميته اجرايي    29

زيركميته علمي    30

زيركميته فرهنگي    30

منابع و مراجع:    31

تحقیق نقش دولت ها در نانو تکنولوژی

قیمت : 3000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]