دانلود مقاله در مورد تلفن
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

دانلود مقاله در مورد تلفن تحقیق پروژه پایان نامه مقاله در مورد تلفن سانترال مقاله در مورد تلفن همراه مقاله در مورد تلفن اینترنتی مقاله در مورد تهدیدات تلفن همراه تحقيق و مقاله در مورد تلفن مقاله در مورد تلفن ثابت مقاله در مورد تلفن گویا مقاله درباره تلفن همراه مقاله شبکه های تلفن همراه مقاله شبکه تلفن عمومی مقاله نسل های تلفن همراه

Paper about the phone

 فهرست مطالب

مقدمه، تاريخچه و مباني تلفن 2
عناصر اصلي تشكيل‌دهنده تلفن 5
برخي مشخصات تلفن‌ها: 5
2- نمره‌گيري 6
3- جرقه‌گير 6
4- مكالمه دو جانبه 6
5- مكالمه مجدد 7
6- ختم مكالمه و قطع ارتباط 7
خود شنوايي 8
تعمير تلفن 9
دستگاههاي مراكز تلفن خودكار داخلي 11
تاريخچه 11
تاريخچه تلفن در ايران 12
سيستم مراكز تلفن خودكار 13
تعريف 13
* انواع مراكز تلفن خودكار 14
ب) مراكز تلفن خودكار داخلي 15
* اصول كار مراكز شهري 15
الف) سيستم راه‌جوي 15
1- تلفن مشترك متقاضي صداكننده 16
2- آلات محافظت 16
3- TA(خط مشترك) 16
4- سلكتور مقدم يا راه‌جوي(VW) 17
10- ماشين سيگنال 23
الف) بوق آزاد 23
ب) بوق اشغال 23
پ) شبه زنگ 24
ت) تيكرتين 24
زنگ 24
كنتور مكالمه 24
سيستم جستجوكننده 25
2. بالارفتن هزينه نصب 26
3. مشكل سرويس و تعمير و نگهداري 26
4. جاي‌گيري بيش از حد 26
* منابع تغذيه 29
الف) سيستم تغذيه از برق شهري 30
ب) سيستم تغذيه از باطري تر 30
پ) سيستم ژنراتور جريان مستقيم 30
مراكز تلفن خودكار داخلي 31
* تعريف 31
* قمستهاي اصلي و اساسي مراكز تلفن خودكار داخلي 31
الف) ميانراه داخلي 32
توجه: 33
ب) ميانراه خارجي 33
4. تغذيه دهني مشتركين داخلي. 34
مثال: 35
پ)ماشين سيگنال 36
ت) منابع تغذيه 36
* شارژ همگام با رگولاتور تنظيم 37
* شارژ غيرهمگام 38
* سرويس خدماتي 38
الف) مشتركين نامحدود 38
ب) مشتركين نيمه محدود 39

مقدمه، تاريخچه و مباني تلفن
تلفن از نظر لغتي مركب از دو كلمه يوناني، تله به معني دور و فون به معني صوت است تلفن بوسيله آقاي وينستون ساخته شده و از 1256 استفاده از آن بعمل آمده است. تلفن از جهت تاريخ مقدم بر آنست ايرانيان در 558 سال قبل از ميلاد مسيح گروهي از مرداني كه داراي صداي قوي بودند در بالاي ساختمان ميگماردند تا مطلب لازم را دهان به دهان بمقصدهاي منظور برسانند.

كشيشي در سال 1197 ميلادي براي ارتباط اطاقهاي صومعه خويش چاره‌اي انديشيد نقشه خود را به آكادمي علوم فرانسه تسليم نمود و اظهار داشت كه با اين وسيله ممكن است از فاصله 50 فرسنگ دو نفر با يكديگر صحبت نمايند.

در سال 1875 ميلادي گروه زيادي از دانشمندان و مهندسين در راه تكميل تلفن و اختراع مسائل زحمت كشيدند و انواع مختلفي از تلفن ساخته شده مانند شيمياوي كه طرحش بوسيله مون ريخته‌شد، تلفن بلوري بوسيله نيكولسون، تلفن با كندانسور نيمه هادي بوسيله رالك و جونسون، بالاخره تلفن حرارتي و … ولي هيچكدام از اين اختراعات مورد توجه مردم قرار نگرفت تا زماني كه يك جوان آمريكايي قدم به ميدان نهاد و اين افتخار را نصيب خود كرد اين جوان الكساندر گراهامبل بود. كه پس از خاتمه تحصيلات در سال 1287 به كانادا رفت و از همان راه به اختراع تلفن موفق گرديد. روزي واتسون كه يكي از همكاران گراهامبل بود در اطاق جداگانه برابر دستگاهي كه بدست گراهامبل ساخته شده‌بود قرار گرفت و دستورهاي استاد خويش را به كار بست ناگهان از آن دستگاه صداي دوست خود را شنيد كه مي‌گويد آقاي واتسون بياييد با شما كار دارم، وي فوراً از جاي برخاست بسوي اطاق بل دويد و فرياد زد صداي شما را شنيدم به اين ترتيب نخستين عبارت تلفني دنيا در روز دهم مارس 1876 ميلادي برابر با دهم فروردين ماه 1255 در شهر بوستون بر روي سيمي رويين از اطاقي به اطاق ديگر منتقل شد. تلفن اختراعي بل خيلي ساده بود و گفتگو با آن بايستي به تناوب صورت گيرد بعلت اينكه گوشي و ميكروفن آن بايد يك نفر سخن بگويد و ديگري گوش كند بعدها تلفن بسرعت زياد در تمام دنيا رايج گرديد و در حدود سال 1304 به ايران وارد شد. البته اولين تلفن در تبريز مورد استفاده راه‌آهن قرار گرفت كه بعدها بصورت شركت تلفن در آمد كه با شركت زيمنس آلمان قرار داد بست كه هم‌اكنون بصورت فعلي بنام وزارت پست و تلگراف و تلفن در آمده‌است.

دانلود مقاله در مورد تلفن

قیمت : 5000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :
تبلیغات