دانلود گزارش کارآموزی صنعت برق
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی صنعت برق

دانلود گزارش کارآموزی صنعت برق دانلود رایگان گزارش کارآموزی برق صنعتی دانلود پروژه کارورزی گزارش کارآموزی صنعت برق دانلود گزارش کارآموزی رشته برق صنعتی دانلود گزارش کار کاراموزی برق صنعتی گزارش کارآموزی تابلوهای برق صنعتی گزارش کارآموزی تابلو برق صنعتی گزارش کار کارآموزی رشته برق صنعتی گزارش کارآموزی رشته برق صنعتی گزارش کار کارآموزی برق صنعتی

Electrical Industry Training Report

 

 

موضوع : گزارش کارآموزی صنعت برق
فهرست مطالب
جريان الكتريكي 1
تاريخچه برق و الكتريسته 2
مشخصات جريان الكتريكي 2
سرعت رانش 4
چگالي جريان الكتريكي 4
اشكال مختلف جريان الكتريكي 5
اندازه گيري جريان الكتريكي 6
قانون اهم 7
آمپر متر چيست؟ 9
طرز كار آمپر متر 10
بكار بردن آمپر متر 12
مقاومت 14
توليد 16
تعاريف الكتريكي 17
تاريخچه توليد جريان الكتريسته 19
منابع انرژي اوليه بكار رفته در توليد برق 22
اتصال كوتاه برقي 24
برق اضطراري 26
انتقال توان الكتريكي 28
ورودي شبكه برق 29
خروجي شبكه 30
توليد 32
ژنراتور برقي(الكتريكي) 36
ديناموي گرام 38
مولدهاي جريان مستقيم 42
ماشين هاي الكتريكي جريان مستقيم 43
جريان متناوب 44
توزيع برق و تغذيه خانگي 45
فركانسهاي AC در كشورها 49
توليد برق 55
لرزش ديوارها هم برق توليد مي كند 66
نتيجه گيري 68
منابع 69
دانلود گزارش کارآموزی صنعت برق
صنعت برق
مختصری از کارآموزی :
جریان الکتریکی در برق ، جریان سرعت عبور الکترونها در یک سیم مسی یا جسم رسانا است. جریان قراردادی در تاریخ علم الکتریسته ابتدا به صورت عبور بارهای مثبت تعریف شد. هر چند امروزه می‌دانیم که در صورت داشتن رسانای فلزی ، جریان الکتریسته ناشی از عبور بارهای منفی ، الکترون ، در جهت مخالف است. علیرغم این درک اشتباه ، کماکان تعریف قراردادی جریان تغییری نکرده است. نمادی که عموما برای نشان دادن جریان الکتریکی (میزان باری که در ثانیه از مقطع هادی عبور می‌کند) در مدار بکار می‌رود، I است.
تاریخچه برق و الكتريسيته
تاریخ الکتریسیته به 600 سال قبل از میلاد می‌رسد. در داستانهای میلتوس (Miletus) می‌خوانیم که یک کهربا در اثر مالش کاه را جذب می‌کند. مغناطیس از موقعی شناخته شد که مشاهده گردید، بعضی از سنگها مثل مگنیتیت ، آهن را می‌ربایند. الکتریسیته و مغناطیس ، در ابتدا جداگانه توسعه پیدا کردند، تا این که در سال 1825 اورستد (Orested) رابطه‌ای بین آنها مشاهده کرد. بدین ترتیب اگر جریانی از سیم بگذرد می‌تواند یک جسم مغناطیسی را تحت تأثیر قرار دهد. بعدها فاراده کشف کرد که الکتریسیته و مغناطیس جدا از هم نیستند و در مبحث الکترومغناطیس قرار می‌گیرد.
مشخصات جریان الکتریکی
از نظر تاریخی نماد جریان I ، از کلمه آلمانی Intensit که به معنی شدت است، گرفته شده است. واحد جریان الکتریکی در دستگاه SI ، آمپر است. به همین علت بعضی اوقات جریان الکتریکی بطور غیر رسمی و به دلیل همانندی با واژه ولتاژ ، آمپراژ خوانده می‌شود. اما مهندسین از این گونه استفاده ناشیانه ، ناراضی هستند.
آیا شدت جریان در نقاط مختلف هادی متفاوت است؟
شدت جریان در هر سطح مقطع از هادی مقدار ثابتی است و بستگی به مساحت مقطع ندارد. مانند این که مقدار آبی که در هر سطح مقطع از لوله عبور می‌کند، همواره در واحد زمان همه جا مساوی است، حتی اگر سطح مقطعها مختلف باشد. ثابت بودن جریان الکتریسیته از این امر ناشی می‌شود که بار الکتریکی در هادی حفظ می‌شود. در هیچ نقطه‌ای بار الکتریکی نمی‌تواند روی هم متراکم شود و یا از هادی بیرون ریخته شود. به عبارت دیگر در هادی چشمه یا چاهی برای بار الکتریکی وجود ندارد

دانلود گزارش کارآموزی صنعت برق

قیمت : 6000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :