پروژه الكترونيك قدرت
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

دانلود پروژه الكترونيك قدرت مقاله پروژه الکترونیک قدرت پایان نامه پروژه برق قدرت کارشناسی پروژه برق قدرت با شبیه سازی پروژه برق قدرت با مطلب پروژه برق قدرت ارشد پروژه های الکترونیک قدرت پایان نامه کارشناسی ارشد الکترونیک قدرت پایان نامه های الکترونیک قدرت موضوع پایان نامه الکترونیک قدرت مقاله انگلیسی الکترونیک قدرت مقاله در مورد الکترونیک قدرت مقاله فارسی الکترونیک قدرت

Power Electronics

عنوان: طراحي و ساخت يك سيگنال ژنراتور مربعي و سينوسي كه فركانس آن توسط يك مدار ميكروپروسسوري كنترل مي گردد ( مدار مبدل AC به DC)

توضیحات اضافه: حاوی دیتا شیتهای کامل به همراه کدهای برنامه نویسی کامل به زبان c

مقدمه

با پيشرفت در قطعات نيمه هادي قدرت از 1950‏، الكترونيك قدرت، بطور گسترده اي در كاربردهاي صنعتي، نقل و انتقال، تجاري و هوا فضا رشد كرده است. الكترونيك قدرت در مورد تبديل بهينه انرژي، كنترل و حالت دادن به توان الكتريكي با استفاده از عناصر نيمه هادي جامد بحث مي كند. عمده ترين كار در الكترونيك قدرت تبديل انرژي از  يك شكل به شكل ديگر مي باشد كه اين مي تواند توسط مبدلهاي قدرت مختلف صورت گيرد. اين مبدلها توسط قطعات الكترونيكي كنترل مي گردد. كه معمولاً اين گونه مبدلها در مد سوئيچينگ كار مي كنند. قطعات نيمه هادي قدرت مختلفي در مبدلها بكار مي روند كه با تحريك گيت آنها عمل روشن و خاموش شدن قطعات صورت مي گيرد. عناصر قدرتي كه معمولاً بكار مي روند شامل  GTO (Gate-Turn-off Thyristor) ، MCT (Mos-Controlled-Thyristor) IGBT   (Insulated Gate Bipolar Transistor) ، MOSFET  مي باشند. امروزه با افزايش تواناييهاي قطعات قدرت و سهولت كنترل عناصر نيمه هادي مدرن توپولوژيهاي مختلفي در ساخت مبدلهاي قدرت ايجاد گرديده است كه با توجه به شكل ورودي و خروجي توان‏ ، آنها را به چند دسته تقسيم مي كنند:

1-مبدل DC به AC (اينورتر)
2- مبدل AC به DC (يكسو ساز)
3-مبدل DC به DC (چاپر)
4-مبدل AC به AC (كانورتر ماتريكس، سيكلو كانورتر)
امروزه با ساخت ميكروپروسسورهاي فركانس بالاي DSP مبدلهاي با كيفيت و بهره بالا طراحي و ساخته مي شود كه در اين پروژه طراحي و ساخت يك سيگنال ژنراتور مربعي و سينوسي كه فركانس آن توسط يك مدار ميكروپروسسوري كنترل مي گردد آورده شده است. كه در واقع اين مدار يك مبدل DC به AC مي باشد كه ولتاژ برق شهر توسط يك مدار يكسو ساز ساده به DC تبديل شده و سپس اين مقدار DC ثابت توسط يك مدار ميكروپروسسوري بعنوان بخش كنترل و يك مدار تمام پل با قطعات نيمه هادي IGBT و درايورهاي آن بعنوان بخش قدرت به يك سيگنال AC با فركانس مختلف تبديل مي گردد.
ولتاژی که از خروجی مدار حاصل می شود یک پالس مربعی است که فرکانس آن می تواند ، از 1 هرتز تا 2 کیلو هرتز متغیر باشد البته با تنظیم یک فیلتر پایین گذر برای یک فرکانس خاص می توان آن را به یک سیگنال سینوسی تبدیل نمود.
با بررسی جزئیات مدار مشاهده می گردد در این پروژه ، از دروس متفاوت گذرانده شده در رشته مهندسی برق استفاده شده است  چرا که بخشی از مدار الکترونیک ، بخش دیگر الکترونیک صنعتی و بخشي دیگر نیز میکروکنترلر می باشد که با انجام این پروژه تجربه عملی نسبتاً کاملی از دروس تئوری گذرانده شده حاصل گردید. در این نوشتار نیز سعی شده است تا ضمن تشریح کامل مدار پروژه ، مطالب ضروری دیگر که می تواند مدار را بیشتر تحلیل نموده و دلایل استفاده از قطعات و المانهای بکار رفته را توضيح نماید عنوان شود  بنابراین از آنجایی که بخش عمده ای از پروژه مربوط به سوئیچ المانی از الکترونیک قدرت و کاربرد آن در پروژه مذکور مي باشد، فصل اول را به مبحث الكترونيك قدرت اختصاص دادیم و از آنجایی که در این پروژه از میکروکنترلر 89C52 که از خانواده میکروکنترلر 8051 می باشد ، استفاده شده است فصل دوم را به طور کلی به مبحث میکروکنترلر 8051 و جزئیات مربوط به آن اختصاص دادیم علاوه بر این لازم بود که تحلیل کلی از پروژه را ارئه دهیم لذا لازم دیدیم در فصل سوم به تشریح کامل مدار پرداخته و ضرورت استفاده از تک تک قطعات را بیان نموده و به مدار کاربردی آن نیز بپردازیم.

 

فهرست
مقدمه………………..1
فصل اول: الكترونيك قدرت……………..4
مبدل DCبه AC تكفاز……..5
مدولاسيون پهناي پالس(PWM) …………6
اشكال مختلف سوئچينگ PWM……………8
مدولاسيون PWM دو قطبي……..8
مدولاسيون PWM تك قطبي…………10
شماي PWM تك قطبي بهبود يافته……..12
بلوك دياگرام كلي مدار پروژه……………..14
يكسوساز تمام موج…………….15
مبدلDC بهAC…………….16
IGBT………………….16
ساختارسيليكون و مدار معادل…………17
مشخصات هدايت…………18
مشخصات سوئيچينگ………….20
راه انداز يا  درايور IGBT…….. 20
شرح اي سيIR2113……………22
ملاحظات طراحي بخش درايورIR2113………26
برد مدار چاپي مورد نياز براي راه اندازي ماسفت 33
راهنماي كمك سريع……………….34
فصل دوم:ميكروكنترلر8051…………….35
مقدمه………………..36
تفاوت بين ميكرو پروسسور و ميكرو كنترلر…..36
ميكرو كنترلر8051…………………… 38
تخصيص فضاي حافظهRAMدر 8051……………40
توصيف پايه هاي 8051…………………. 42
فصل سوم:تشريح تكميلي مدار پروژه……………. 48
پل ديود و خازن صافي كننده ورودي………. 49
راه انداز پل سوئيچ هاي قدرت………. 49
ميكروكنترلر89C52…………………..54
اپتو كوپلر و نقش آن در مدار……….. 58
عملكرد مدار……………………… 59
كاربردهاي پروژه………………….. 60
منابع

 

پروژه الكترونيك قدرت

قیمت : 7000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]