پروژه برق اتوماسیون سیستم های توزیع
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی » برق، الکترونیک، مخابرات  »  پروژه برق اتوماسیون سیستم های توزیع

دانلود پروژه برق اتوماسیون سیستم های توزیع پایان نامه مقاله تحقیق اتوماسیون سیستم های توزیع پروژه سیستم توزیع شده پروژه سیستم های توزیع انرژی الکتریکی پروژه سیستم های توزیع شده پروژه درس سیستم های توزیع شده سیستم توزیع برق سیستم توزیع برق هوشمند سیستم توزیع برق در ایران سیستم توزیع برق شهری سیستم توزیع برق قدرت سیستمهای توزیع برق

Power Distribution System Automation Project

 

مقدمه

با گذشت بيش از يك قرن از طراحي و راه‌اندازي اولين شبكه انرژي الكتريكي با يك نيروگاه متمركز و بار توزيع‌شده در سال 1882 توسط توماس اديسون، كه تعداد 59 مشترك را با ولتاژ 110 ولت مستقيم تغذيه مي‌كرد و مقايسه آن با وضعيت كنوني شبكه‌هاي عظيم تأمين انرژي الكتريكي مي‌توان علاوه بر مشاهده‌ي پيشرفت سريع اين صنعت به افزايش باور نكردني تقاضاي مصرف‌كنندگان براي اين انرژي پي برد. با افزايش اين نياز شبكه‌هاي برق نيز دچار تغيير و گستردگي و پيچيدگي شدند و اين گستردگي تا به حدي افزايش پيدا كرد كه هم‌اكنون شبكه‌هاي برق‌رساني، در سطح توليد، انتقال و توزيع به عنوان عظيم‌ترين ساخته دست بشر محسوب مي‌شوند. مهم‌ترين ويژگي‌ اين شبكه، به هم‌پيوستگي آن است، به طوري كه ناپايداري در نقطه‌اي كوچك از شبكه قادر خواهد بود تمام نقاط شبكه را تحت تأثير قرار دهد و اين امر لزوم كنترل و نظارت دقيق را بر قسمت‌هاي مختلف شبكه روشن مي‌سازد.

از طرف ديگر انرژي الكتريكي نيز مانند ساير انرژي‌هاي ديگر پيرو نظام اقتصادي عرضه و تقاضا مي‌باشد و لذا بالا بردن سود و كاهش هزينه از اصلي‌ترين اركان حفظ بقاء آن است. انرژي الكتريكي همواره از سه سطح توليد، انتقال و توزيع مورد بررسي قرار مي‌گيرد. براي افزايش بهره‌ بايد برق را با حداقل تلفات از نيروگاه‌ها به دست مصرف‌كننده رساند. كه در اين بين با خصوصي‌سازي و واگذاري مديريت بخش‌هاي مختلف، هر كدام از سه بخش توليد، انتقال و توزيع بايد حداقل تلفات را براي بالا بردن بهره اقتصادي خود ايجاد كنند. داده‌هاي آماري بيان‌گر اين مطلب است كه بخش عظيمي از تلفات انرژي الكتريكي در سطح توزيع صورت مي‌گيرد، يعني بخش كم‌تري از انرژي رسيده به سطح 20KV به مصرف‌كننده مي‌رسد. اين امر سبب شده تا بخش توزيع مورد توجه قرار گرفته و راه‌هايي براي بالا بردن كارايي آن ايجاد شود.

اتوماسيون يكي از راه‌هايي است كه مي‌تواند با نظارت و مانيتورينگ شبكه توزيع، امكان كنترل‌پذيري اين شبكه را بيش‌تر كند.

طرح‌هاي اتوماسيون در سطوح توليد و انتقال از مدت‌ها پيش مورد توجه قرار گرفته و انجام شده‌اند. روند كلي اتوماسيون در سطح جهاني براي سيستم‌هاي توزيع از اواسط دهه‌ي 70 ميلادي آغاز شد و تاكنون ادامه دارد.

پايان‌نامه‌ي حاضر با عنوان «اتوماسيون سيستم‌هاي توزيع» سعي دارد تا در سطحي مشخص به معرفي اين سيستم و بررسي ويژگي‌هاي آن بپردازد. لازم به ذكر است كه اتوماسيون زمينه‌اي گسترده داشته و پرداختن به همه جوانب آن در يك پايان‌نامه‌ي سطح كارشناسي ممكن نمي‌باشد. اين پروژه شامل بيان كلياتي در مورد اتوماسيون بوده و بيش‌تر جنبه تئوري دارد ولي در عين حال، هر كجا لازم بوده اشاره‌اي به پژوهش‌ها و پروژه‌هاي كاربردي و عملياتي در اين زمينه شده است.

 

فهرست مطالب

-فصل اول: كلياتي در مورد اتوماسيون

انواع روشها و سيستمهاي اتوماسيون شبكه توزيع

اجزاء سيستم اتوماسيون

انتخاب وظايف اتوماسيون

سطوح اتوماسيون

اتوماسيون و اقتصاد

–  فصل دوم : سيستم جمع آوري، پردازش وانتقال اطلاعات

نيازهاي پست

نيازهاي كابينت telecontrol

RTU و اجزاء آن

RTUCAN (نمونه داخلي)

Sectionalizer

Recloser

Capacitor control

– فصل سوم : مخابرات اتوماسيون

مخابرات ديجيتال

اجزاء سيستم مخابراتي ديجيتال

مدولاسيون

ضرورت مدولاسيون

انواع مدولاسيون

ISI  و BER

همزماني(synchronization)

QPSK

OQPSK

MSK

GMSK

كدكننده ها

كنترل خطا

فرمت داده

نمونه عملي

مودم راديويي UHF ، NRM-400

سيستمهاي مخابراتي

سيستمهاي راديويي

مايكروويو

TDMA

سيستم راديو بسته اي

سيستم راديويي سلولي

مودم راديويي

تكنولوژي spread spectrum

VSAT

DLC

امكانات شركت مخابرات ايران

شبكه تلفن عمومي

شبكه داده X.

كابل مخابراتي

مخابرات فيبر نوري

مزايا و معايب روشهاي مختلف مخابراتي

نمونه هايي از شبكه هاي مخابراتي

–  فصل چهارم : بررسي اتوماسيون در ديگر كشورها

هندوستان

سنگاپور

كره جنوبي

پروژه اتوماسيون مقياس بزرگ امريكا

سيستم اتوماسيون ژاپن

اتوماسيون توزيع در كانادا

–  منابع و مآخذ

پروژه برق اتوماسیون سیستم های توزیع

قیمت : 20000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :
تبلیغات