دانلود پایان نامه مدل كلاسيك تورم در ايران
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » اقتصاد  »  دانلود پایان نامه مدل كلاسيك تورم در ايران

دانلود پایان نامه مدل كلاسيك تورم در ايران مقاله مدل تورمی مدل های حسابداری تورمی تحقیق پایان نامه در مورد تورم پایان نامه بررسی تورم پایان نامه نرخ تورم پایان نامه تورم و حسابداری تورمی دانلود پایان نامه تورم دانلود رایگان پایان نامه تورم پایان نامه حسابداری تورمی پایان نامه رکود تورمی دانلود مقاله درباره تورم دانلود رایگان مقاله حسابداری تورمی مقاله تورم در ایران

The classical model of inflation in Iran

عنوان – پایان نامه مدل كلاسيك تورم در ايران – روش همگرايي

چکیده

از مشكلات اقتصادي بسيار مهم در ايران، طي چند دهه اخير، مي‌توان به پديده تورم همراه با بيكاري و يا به عبارت ديگر، ركود تورمي اشاره كرد كه باعث گرديده رابطه جانشيني بين تورم و بيكاري به راحتي ميسر نباشد. در چنين شرايطي اجراي سياست‌هاي پولي و مالي براي تحقق اهداف سياستگذار، با مشكل مواجه شده و نياز به سياستهاي زيربنايي و متفاوت از سياست‌هاي معمول دارد.

در اين مقاله بطور كلي هدف آزمون سازگاري مدل تورم پولگرايان به همراه انتظارات عقلايي با ويژگي‌هاي اقتصاد ايران و يافتن رابطه بين متغيرهاي رشد عرضه پول و تورم در چارچوب پايه‌هاي نظري مي‌باشد. چرا كه اگر نظريه پولگرايان در مورد ايران صحت داشته باشد، ترديد در اتخاذ سياست‌ها و تصميم‌گيري‌ها از طرف مقامات پولي و بانك مركزي از بين رفته و ضمن اينكه فشار برخي از معتقدان به نظريه‌هاي مخالف ( فشار هزينه، تقاضا و …) كاسته مي‌شود، سياستها آثار خود را در بلند مدت ظاهر مي‌سازند. به همين منظور فرضيه‌هايي در جهت تبيين سياست پولي و رابطه بين نرخ رشد پول، تورم و محصول بيان گرديده تا از طريق آزمون آنها، به درستي يا نادرستي روابط پي برده شود و در صورت اثبات سازگاي مدل تورم پوليون با اقتصاد ايران، راه حل‌هاي مناسب براي رفع مشكل تورم، پيشنهادگردد.

بنابراين، درچارچوب الگوهاي مختلف اقتصاد سنجي و با استفاده از داده‌هاي سري زماني مربوط به عرضه پول (با تعريف محدود وگسترده)، شاخص قيمتها، و غيره، به مدل بررسي مدل تورمي پولگرايان و نقش پول در ايجاد تورم براي دوره (1378-1338) پرداخته مي‌شود.

فهرست  

مروري بر روند تورم و رشد پول در ايران

روند تورم (لگاريتمي) در ايران

روند رشد پول (لگاريتمي) در ايران

نظريه‌هاي تورم مكتب پولگرايان

مكتب پولي شماره (II)، مكتب انتظارات عقلايي  (RE)

پیشینه مطالعات تجربی در جهان

مطالعات انجام شده در مورد سياست‌هاي پولي براساس انتظارات عقلايي

پيشينه مطالات تجربي در اقتصاد ايران

 بررسي مدل كلاسيك تورم

محدوديت‌هاي بين معادله‌اي

نتايج تجربي

آزمونهاي ايستايي

آزمون ريشه واحد پرون

آزمون ايستايي با استفاده از تابع خودهمبستگي

آزمون همگرايي يوهنسن و يوهنسن ـ جسيليوس

جمع بندی و ملاحظات

منابع

دانلود پایان نامه مدل كلاسيك تورم در ايران

قیمت : 4000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :
تبلیغات