تحقیق مروری بر کاربرد نظام های خبره و هوشمند در بازاریابی اطلاعات
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی  »  تحقیق مروری بر کاربرد نظام های خبره و هوشمند در بازاریابی اطلاعات

دانلود تحقیق مروری بر کاربرد نظام های خبره و هوشمند در بازاریابی اطلاعات مقاله سیستم اطلاعات بازاریابی پروژه مقاله در مورد سیستم اطلاعات بازاریابی دانلود مقاله سیستم اطلاعات بازاریابی مقاله سیستم اطلاعات مدیریت بازاریابی تحقیق بازاریابی اطلاعات

Smart Marketing Information

 

موضوع : تحقیق مروری بر کاربرد نظام های خبره و هوشمند در بازاریابی اطلاعات

توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده ی پرینت می باشد.

فهرست مطالب
چکیده 2
مقدمه 3
نظام خبره و هوشمند چيست؟ 7
ارتباط نظري ميان نظام‌هاي خبره و هوشمند و فرايند بازيابي اطلاعات 11
كاربردهاي عيني نظام‌هاي خبره و هوشمند در بازيابي اطلاعات 23
پردازش هوشمند متن 28
كاربردهاي ديگر در بازيابي اطلاعات 33
نتيجه گيري 34
مآخذ 37

چكيده:
با وجود مطالعات نظري نسبتا زيادي كه در زمينة استفاده از نظام‌هاي خبره و هوشمند در بازيابي اطلاعات صورت گرفته، اما به طور نسبي نظام‌هاي بازيابي اندكي را مي‌توان مشاهده كرد كه در آنها از قابليت‌هاي نظام‌هاي خبره و هوش مصنوعي استفاده شده باشد. به تعبير ديگر، در اغلب اين‌گونه نظام‌ها، استفاده از الگوهاي سنتي بازيابي اطلاعات نظير منطق بولي قابل مشاهده است.. بررسي متون مرتبط نشان مي‌دهد كه اغلب پيشرفت‌ها در اين زمينه مرتبط با مفاهيم پردازش هوشمند متن، واسط‌هاي هوشمند و عامل‌هاي هوشمند بوده است. اين مقاله سعي دارد به طور نظري ميان اهداف مورد انتظار از نظام‌هاي خبره و هوشمند و فرايند بازيابي اطلاعات ارتباط برقرار كند. در نهايت، با رويكردي كاربرمدار اين موضوع مورد تاكيد قرار مي‌گيرد كه ماهيت برخي فرايندها در بازيابي اطلاعات مرتبط با نياز اطلاعاتي واقعي كاربر به گونه‌اي پيچيده است كه به دشواري مي‌توان نظام‌هاي خبره و هوش مصنوعي را به طور كامل جايگزين آن كرد.

مقدمه
مقالات و متون متعددي در مورد مفهوم و كاربردهاي نظام‌هاي خبره و هوش مصنوعي نوشته شده است. با اين حال، جست‌جو در ويرايش پيوسته (2004) پايگاه چكيده مقالات كتابداري و اطلاع‌رساني (ليزا)‌ نشان داد كه به طور نسبي مقالات اندكي در خصوص كاربردهاي عيني نظام‌ها‌ي خبره و هوشمند در بازيابي اطلاعات نوشته شده است. هدف مقاله حاضر، پاسخگويي به اين سؤال است كه آيا نظام‌هاي خبره و هوش مصنوعي (هوشمند) را مي‌توان در نظام‌هاي بازيابي اطلاعات مورد استفاده قرار داد و اگر چنين است كاربرد عيني آنها در اين‌گونه نظام‌ها چگونه است. مروري بر تحقيقات انجام شده در حوزه كتابداري و اطلاع رساني در اين زمينه نشان مي‌دهد كه ابهام‌هايي در خصوص كاربردهاي عيني فن‌آوري‌هاي خبره و هوش مصنوعي در بازيابي اطلاعات مشاهده مي‌شود. چه بسا، يكي از دلايل اين امر انتشار متون و مقالاتي است كه بيشتر بر جنبه‌هاي نظري تاكيد داشته‌اند. اين موضوع توسط لنكستر و وارنر در كتاب” كاربرد فناوريهاي هوشمند در خدمات كتابداري و اطلاع‌رساني” برجسته شده است (لنكستر و وارنر، 2001، ص1). در واقع، اين ابهام وجود دارد كه آيا نظام‌هاي مورد بحث در اين‌گونه متون و مقالات، به طور عيني به مرحله بهره برداري رسيده‌اند و در پايگاه‌هاي اطلاعاتي حاوي انواع مختلفي از اطلاعات، برروي ديسك فشرده يا شبكه‌هاي پيوسته، مورد استفاده قرارگرفته‌اند، يا اينكه تنها ساختار و عملكردهاي آنها به طور نظري مورد بحث قرارگرفته است، يا در بهترين شكل، در قالب پيش نمون ارائه شده‌اند. از طريق جدول 1 مي‌توان ديدگاهي كلان نسبت به مقالات مرتبط منتشر شده در مجلات حوزه كتابداري و اطلاع‌رساني كه در پايگاه ليزا نمايه شده‌اند بدست آورد.

تحقیق مروری بر کاربرد نظام های خبره و هوشمند در بازاریابی اطلاعات

قیمت : 3000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]