گزارش کارآموزی ماشین ابزار
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  گزارش کارآموزی ماشین ابزار

دانلود گزارش کارآموزی ماشین ابزار دانلود رایگان گزارش کارآموزی ماشین ابزار کارورزی دانلود گزارش کارآموزی رشته ماشین ابزار دانلود گزارش کارآموزی کارگاه ماشین ابزار گزارش کارآموزی ماشین ابزار گزارش کار کارآموزی ماشین ابزار کارآموزی ماشین ابزار کارورزی ماشین ابزار

Internship Report on Machine Tools

 

موضوع : گزارش کارآموزی ماشین ابزار

توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده ی پرینت می باشد.

فهرست مطالب
نکات ايمني و مواردي که کارآموزبايد پيش از کار رعايت نمايد 3
بررسي شرکت و توليدات آن 7
پله زني 12
مخروط تراشي 12
انواع ماشين هاي افزار N-C 14
موارد استفاده ماشين هاي افزار N-C 25
تاريخچه جوشکاري 28
گروههاي مختلف جوشکاري 30
مشکلات و گرفتاريهاي صنعت جوشکاري 31
عوارض و سوانح ناشي از عوامل فيزيکي مربوط به جوشکاري 33
هدف جوشکاري و برشکاري : 37
ابزار مورد نياز براي جوشکاري : 37
درموقع کار با مشعل جوشکاري بايد به نکات مخصوص دقت شود: 44
فشار سنج ها 47

بررسي شرکت و توليدات آن

شركت پوشش كالا نگهدار شركت توليدي ماشينها و ابزار هاي صنعتي مي باشد که اين شرکت از شرکتهاي با سهامي خاص مي باشد . اين شرکت خصوصي در حال حاضر بخشهاي مختلفي دارد که از مهمترين اين بخشها مي توان به بخش ماشين سازي آن اشاره نمود که کارآموزي خود را در اين بخش گذرانده ام ٬ از ديگر بخشهاي اين شرکت بخشي مي باشد که در آن به توليد کوره هاي گرمايي جهت خط هاي توليد براي رنگ زني ماشينها از آنها استفاده مي شود مي پردازند٬ که به طور خلاصه به بررسي عمليات ٬ قسمت ها و دستگاه هاي موجود و به کاربرده شده مي پردازم.
در اين قسمت بيشتر توسط ابزار آلات جوشکاري و ورقهاي بسيار ساده و ابزار هاي خمش و برش به ساخت قطعات جعبه اي شکل عظيمي مشغولند که در داخل اين باکس هاي بزرگ لوله هايي با تعداد هاي بالا به عنوان مثال حدود 40 الا 50 لوله که قسمت بالايي باکس را به قسمت پاييني آن متصل مي کند که زيادي تعداد اين لوله ها براي جريان هر چه بيشتر آب و گرماي حاصله از عبور آن و استفاده بهينه از انرژي مي باشد .
اين کوره هاي گرمايي در خطوط توليد ( از ابتکارات اين بخش ) در دو قسمت ( بر خلاف خطوط قبلي ) تعبيه مي شوند ٬ در قسمت ابتدايي از حرارت آنها جهت خشک کردن ورق هايي که نياز به رنگ دارند استفاده مي شود و در قسمت دوم از اين کوره ها براي خشک کردن لوازم رنگ شده استفاده مي شود.
از آنجايي در رنگ زني الکتريکي مقدار بسيار اندک رطوبت و همچنيين آلودگي سبب طوله کردن رنگ يا بادکردگي رنگ و بلند شدن آن از روي فلز مي شود٬ قسمت اول استفاده از کوره ها براي خشک کردن ورق هاي شسته شده در خط توليد مي باشد .
کوره هايي که من در اين شرکت مشاهده نمودم کوره هاي سفارشي شرکت امرسان براي خط توليد اين کارخانه در سمنان بودند که در اين خط از روش زير براي رنگ زدن ماشين هاي لباسشويي ويخچا ل هاي توليدي آن شرکت بهره مي گيرند .
در اين روش ابتدا توسط ريل هاي خط بدنه ساخته شده ماشين حمل شده و بعد از قرار گرفتن در سکتور شستشوبدنه هاي توليد شده به طور يکنواخت در اين قسمت قرار مي گيرند که اين بخش ابتدا به وسيله کمپرسور هاي بادي ذرات گرد و غبار از روي بدنه ها زدوده مي شوند سپس بسته به نوع فلزات ( که اين بخش انتخابي مي باشد) توسط آب پاش هاي تعبيه شده دراطراف بدنه ها به شکل مطلوبي شستشو مي شوند چرا که وجود حتي اندک مقدار گرد وغبار باعث بلند شدن رنگ از روي فلز مي شود در مرحله بعدي توسط ريل ها٬ بدنه هاي فلزي ساخته شده به سکتور گرما دهي اوليه مي روند در اين قسمت گرما توسط کوره هاي توليدي توسط شرکت پوشش كالا نگهدار گرما دهي شده تا بدنه ها کاملا خشک شوند پس از قسمت اضافه شده به خط ٬ ريل ها بدنه ها را به سمت مرحله بعدي که همان مرحله رنگ پاشي توسط مکانيزم الکتريکي مي باشند هدايت مي کنند اين بخشها به وسيله شرکت هاي سازنده مربوطه ساخته و نصب مي شوند .
در مرحله بعد از رنگ پاشي بدنه ها دوباره به قسمت گرما دهي منتقل شده تا با رسيدن درجه مخصوص و متنا سبي از گرما توسط هيترها رنگ پاشيده شده به شکل مطلوبي بر روي تمامي سطوح بدنه به طور يکنواختي مشاهده مي شود .
از مهمترين فعالييت هاي اين شرکت و پر درآ مدترين قسمت به نصب دستگاه در کارخانه ها مي شود اشاره نمود که اصلي ترين کار شرکت همان نصب دستگاه هاي توليدي خود در کارخانه ها و کارگاه هاي توليدي مي باشد ٬ بدين معنا که ساخت تمامي اين تجهيزات به سفارش کارخانه هاي گوناگون براي نصب وراه اندازي خط توليد کارخانه مربوطه مي باشد .
يکي از ماشين هاي پر کاربرد در صنعت و از جمله اين شرکت ماشين تراش مي باشد که از اين ماشين در شرکت زر سازه استفاده بسياري مي شود. در زير پيش از بررسي روش ها و ابزار هاي مربوط به جوشکاري که پر کاربردترين روش توليدي بخش محسوب مي شود به بررسي ماشين هاي تراش مي پردازم .
توضيحاتي در مورد دستگاه تراش تبريز :
طول كارگير مفيد 5/1 متر است و از اجزاي مختلف همانطور كه بيان مي شود تشكيل يافته است . دو تا پايه ، ريل كشويي و دستگاهي كه ساپورت و مرغك روي آن حركت مي كنند و …

گزارش کارآموزی ماشین ابزار

قیمت : 4000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

تبلیغات