دانلود تحقیق انواع سرقت و تفاوت آن
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » مقاله » حقوقی و قضائی  »  تحقیق انواع سرقت و تفاوت آن

احکام انواع سرقت دانلود تحقیق انواع سرقت و تفاوت آن مقاله تحقیق سرقت تحقیق در مورد سرقت تحقیق درباره سرقت پیشینه تحقیق سرقت موضوع تحقیق سرقت تحقیق سرقت حدی تحقیق سرقت ادبی چکیده تحقیق در مورد سرقت تحقیق در مورد سرقت تعزیری مقاله در مورد سرقت مقاله ای در مورد سرقت مقاله حقوقی سرقت مقاله درباره سرقت

Research the different types of theft

 

مقدمه:
جرم سرقت، جرم مورد نكوهش همه قوانین و ادیان است كه در اعصار گذشته تا به حال مجازات های متفاوتی برای آن مقرر ساخته اند. در آیه شریفه 38 سوره مباركه مائده قطع دست دزد را مقرر داشته است جایی كه می فرماید؛ [والسارق والسارقه فاقطعوا ایدیهما جزاء بما كسبا نكالا من الله و الله عزیز حكیم] دست مرد و زن سارق را به كیفر عملشان ببرید. این عقوبتی است كه خدا برای آنان مقرر داشته، و خدا مقتدر و دانا ست.
سرقت در علم حقوق از مباحث حقوق جزای اختصاصی است و مجازات آن در قانون مجازات اسلامی باب حدود و مواد 651 تا 667 ذكر شده است . از آنجایی كه اموال شخصی و دولتی همواره در معرض سرقت سارقین قرارداشته و دارد به نظر رسید این مختصر به توضیح جرم سرقت و مباحث حقوق كیفری آن مجازاتهای مقرره در قانون دراین خصوص اختصاص یابد تا ضمن آشنایی همكاران با این جرم و مجازات های آن، همكاران حراستی را بكار آید و بیشتر مورد توجه آنان قرار گیرد. در تهیه این نوشتار از مجموعه قوانین مجازات اسلامی، ترمینولوژی حقوق، كتب جزای عمومی و اختصاصی سود جسته ام. امید است مورد توجه قرار گرفته و مفید فایده باشد.

فهرست مطالب:
مقدمه
فصل اول
کلیات
بررسی حقوقی چند واژه
شرایط و اركان تحقق شروع به جرم
مصادیق قانونی شروع به جرم
ضوابط تشخیص شركت درجرم
مراحل ارتكاب جرم
فصل دوم
مبحث جرم سرقت
چه زمانی سرقت محقق می شود؟
شروع به جرم سرقت
مصادیق حكمی شروع به سرقت
مصداق حكمی انتفای شروع به سرقت
انواع سرقت
سرقت مستلزم حد
سرقت های تعزیری
فصل سوم
جرم سرقت و مجازات آن در قانون مجازات اسلامی
نگاهی به جرم سرقت مستلزم تعزیر در قانون مجازات اسلامی
نتیجه گیری
منابع
ضمائم

تحقیق انواع سرقت و تفاوت آن

قیمت : 2000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]