لكنت زبان در كودكان و درمان آن
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » روانشناسی و علوم تربیتی  »  لكنت زبان در كودكان و درمان آن

لكنت زبان در كودكان و درمان آن اختلال گفتاری مقاله تحقیق درمان اختلال گفتاری مقاله اختلالات گفتاری کودکان درمان لکنت زبان در کودکان درمان لکنت زبان در کودکان 3 سال علل و درمان لکنت زبان در کودکان درمان لکنت زبان در کودکان 3 ساله درمان لکنت زبان در کودکان زیر سه سال درمان لکنت زبان در کودکان 2 ساله در مورد لكنت زبان كودكان راه درمان لكنت زبان در كودكان مقاله در مورد لكنت زبان

Stuttering in children and its treatment

 

نگاه اجمالی:
لکنت زبان عمدتا و بطور کلی جز در موارد استثنایی در دوران خردسالی آغاز شده و یک پدیده خاص دوران کودکی است. معمولا از سنین 2 تا 4 سالگی شروع می‌شود. لکنت زبان از مهمترین و متداولترین اختلالات تکلمی است. در سنین 6 تا 7 سالگی نیز که مصادف با زمان آغاز مدرسه می‌باشد به لحاظ ویژگیهای عاطفی و سازگاری اجتماعی خاص این دوره موقعیت مناسبی است برای بروز لکنت زبان در میان کودکانی که بیشتر مستعد چنین اختلالی می‌باشند. گاهی از موارد در دوران بلوغ نیز افرادی که قبلا به نحوی لکنت زبان داشته‌اند دچار لکنت زبان می‌شوند.
در واقع سن ، شرایط و ویژگیهای بلوغ نیز احتمالا در تغییر شکل یا تشدید لکنت موثر است. لکنت زبان در میان پسران بیشتر از دختران است و در بررسی‌ها و تحقیقات مختلف نسبتی در حدود 70 درصد برای پسران و 30 درصد برای دختران ذکر گردیده است. بسیار دیده‌ایم که بعضیها به هنگام صحبت ، لکنت زبان دارند؛ یعنی زبان‌شان بر سر برخی از حروف گیر می‌کند. با چنین افرادی باید با ملایمت رفتار کرد؛ ولی متاسفانه عده‌ای هستند که کند زبانی را دستاویز شوخی و ریشخند می‌پندارند. کندی زبان در جایی پیش می‌آید که دستگاههای تکلم انسان دچار پاره‌ای از تشنج‌هاست؛ از اینرو ادای کلمات ناگهان به مانع برخورد می‌کند و پیوسته مکثی در میان صحبت روی می‌دهد. به هنگام چنین رویدادی معمولا انسان حرفی را که روی آن مکث ایجاد شده است، چندبار تکرار می‌کند.

فهرست مطالب:
نگاه اجمالی
انواع لکنت
لکنت تونیک یا توقف در تلفظ
مراحل مختلف لکنت
لکنت پیچیده و شدید
علل لکنت
روشهای اصلاح و درمان لکنت زبان
روشهای زبانی یا تلفظی
روش دو جانبه یا مکمل
روشهای روان درمانی
روش دارو درمانی
رفتار درمانی
روش خود درمان گری
كودك و لكنت زبان
با تشویق كودك به صحبت كردن، ترس ها و دلسردی های او را كم كنید
حمایت بیش از حد از كودك
به تدریج با علت یا منبع ترس های كودك آشنا شوید و با آن برخورد نمایید
برخورد شما با سرخوردگی های كودك

لكنت زبان در كودكان و درمان آن

قیمت : 2000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :
تبلیغات