دانلود کارتحقیقی ولایت پدر و جد پدری در ازدواج دختر باکره
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » مقاله » حقوقی و قضائی  »  دانلود کارتحقیقی ولایت پدر و جد پدری در ازدواج دختر باکره

دانلود کارتحقیقی ولایت پدر و جد پدری در ازدواج دختر باکره اجازه ازدواج دختر باکره مقاله تحقیق اذن پدر در ازدواج دختر باکره اذن ولی در ازدواج دختر باکره اذن پدر برای ازدواج دختر باکره اجازه پدر در ازدواج دختر باکره ازدواج دختر باکره بدون اجازه پدر ازدواج دختر باکره بدون اذن پدر ازدواج دختر باکره با مرد مطلقه ازدواج موقت با دختر باکره ازدواج موقت با دختر باکره مکارم ازدواج دختر غیر باکره

Province of fathers and grandfathers in marriage for virgins

 

ولایت پدر و جد پدری در ازدواج دختر باکره
فهرست مطالب
مقدمه
فصل اول
الف –در باب نكاح
ب- اهميت ازدواج و نظريه متفاوت
ج ) غريزي بودن اصل نكاح
نظريه برتراند راسل
نظريه علامه طباطبايي
د – بررسي تحليلي دو نظريه مشهور
ه – نگاهي به سنت پيشينيان
ي- زناشويي ناپسند
و _ امور محجورين در قرآن
ر _ حكمت ازدواج در اسلام
ز- منع زنبارگي در قرآن
د- ازدواج بر اساس حفظ کرامت انسانی
فصل دوم
الف- حوزه هاي تحت تسلط و تصدي يك والي
ب- ولي چه كسي است ؟
ج – ولايت در نكاح و مراتب آن
د- حدود ولايت پدر و جد پدري در ازدواج
فصل سوم
الف – ولايت پدر و جد پدري در ازدواج بالغه رشيده
ب- ادله قول , استقلال باكره رشيد
فصل چهارم
الف – تعريف اجازه
ب- حدود اجازه
ج – اجازه ولي در نكاح صغير و صغيره
و – اوصاف اجازه ولي دختر كبيره
هـ- مقام مصالح جهت تشخيص اجازه ناموجه ولي در نكاح
ي – ضمانت اجراي ازدواج ناموجه
فصل پنجم
الف- مضايقه ولي از دادن اجازه
ب- تاثير زوال بكارت در سقوط ولايت
ج- سقوط اجازه ولي محجور
نتيجه گيري
منابع
مقدمه
در نظام اسلامي به پاكيزگي روح و روان اعضاي جامعه بسي با اهميت تلقي مي شود و همواره به عنوان يك اصل مورد توجه قرار مي گيرد . از جمله اقدامات مهمي كه بايد دولتمردان و مردم ما به آن اهتمام ورزند مهيا نمودن زمينه ازدواج براي دختران وپسران جوان است .
تمهيدات لازم اقتصادي در جهت سهل نمودن امر ازدواج پايين آوردن سطح توقع مادي دختران و پسران و مهمتر از همه عدم سخت گيري زياده از حد والدين از وظايف اصلي والدين و مسئولين امر مي باشد.
نكاح و خانواده پيش از آنكه سازمان حقوقي باشد , پيروزي اخلاقي و مذهبي است . پيماني مقدس است كه تجاوز از آن آسان نيست . خانواده با اين كه يك گروه اجتماعي به شمار مي آيد در بحث حقوقي ما فاقد شخصيت حقوقي است و تعهداتي كه براي اعضاي خانواده پديد مي آيد , تعهداتي فردي است , خانواده با اين كه قوانين ما آن را تعريف نكرده است و براي آن شخصيت حقوقي قائل نشده است , قديمي ترين و مهمترين گروه اجتماعي است .
پيمان زناشويي هر چند قرار دادي بين زن و شوهر است , اما با قراردادهاي ديگر فرق بسيار دارد , ممكن است پسر يا دختر خانواده اي معامله اي انجام دهند , مثلا چيزي را بخرند و يا بفروشند كه در آن ضرر كنند و خانواده از اين كه چنين معامله اي صورت گرفته ناراحت باشند اما اثر آن محدود به مسائل مالي و كوتاه مدت است . برعكس ازدواج كه پيوندي است براي همه عمر .
با اين همه آيا مي توان ازدواج را فقط رابطه بين زن و شوهر دانست و اظهار نظر خانواده را درباره آنها نادرست شمرد ؟
جواب اين سوال نه كاملا مثبت است و نه كاملا منفي , در برخي از كشور ها اجازه پدر و مادر جنبه تشريفاتي داشته و فقط از نظر احترام آنها , اين اجازه درخواست مي شود , و تصميم اصلي با دختر و پسري است كه مي خواهند با هم ازدواج كنند .
در كشور ما بين آداب و رسوم جامعه و قانون در اين زمينه تفاوت آشكاري وجود دارد , بدين معني كه از نظر قانوني ازدواج پسر تا زماني كه صغير به حساب مي آيد و دختر تا زماني كه براي اولين بار شوهر كند نيازمند اجازه پدر و جد پدري مي باشد .
بنابراين پسري كه ديگر صغير نيست و دختري كه صغير نبوده و براي دومين بار ازدواج مي كند موظف نيست برا ي ازدواج خود كسب اجازه كند , علاوه بر آن هيچ كس جز پدر و يا جد پدري لازم نيست , اما آداب و رسوم اجتماعي همواره بصورت فوق نيست .
در برخي از خانواده ها , پدر و مادر حتي در موارد ازدواج پسر و يا دختري كه از نظر قانوني نياز به اجازه هيچ كس ندارد اظهار نظر قطعي مي كنند و گاه انتخاب اصلي به وسيله آنها صورت مي گيرد .
و گاه برخي از افراد ديگر خانواده مانند برادر در اين امر نقش مهمي ايفا مي كنند , اظهار نظر اعضاي خانواده هر گاه جنبه مشورت داشته باشد و زوجين را در تصميم گيري ياري دهند , بسيار پسنديده است .
اما اگر جنبه تحميلي و اجبار داشته باشد و آزادي انتخاب و تصميم گيري را از طرف بگيرد نادرست و ناپسنديده است و چگونگي رفتار در اين زمنيه بسته به فرهنگ خانواده دارد .
خانواده با فرهنگ در اين مورد نقش مشاور و راهنما را بر عهده دارند و با ارشاد فرزندان خود تصميم گيري نهايي را بر عهده خود آنها قرار مي دهند .
در برخي از خانواده ها ديگران به جاي فرزندي كه مي خواهد ازدواج نمايد تصميم گير ي مي كنند , اين امر در گذشته از اين كه از نظر اخلاقي نادرست و ناپسند است , از نظر حقوقي و قانوني نيز به درستي ازدواج لطمه مي زند , زيرا در مورد فرزنداني كه صغير نيستند اصولا حق دخالت خانواده محدود است

دانلود کارتحقیقی ولایت پدر و جد پدری در ازدواج دختر باکره

قیمت : 6000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

تبلیغات