دانلود گزارش کارآموزی بررسی سیستم تولید برق
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی بررسی سیستم تولید برق

دانلود گزارش کارآموزی بررسی سیستم تولید برق گزارش کارآموزی تولید تابلو برق گزارش کارآموزی رشته برق گزارش کارآموزی اداره برق گزارش کارآموزی در اداره برق گزارش کارآموزی رشته برق قدرت گزارش کارآموزی مهندسی برق گزارش کارآموزی شرکت توزیع برق گزارش کارآموزی شرکت برق گزارش کارآموزی پست برق گزارش کارورزی برق گزارش کارورزی برق صنعتی دانلود گزارش کارورزی برق

Internship report power generation system

 

 موضوع : گزارش کارآموزی بررسی سیستم تولید برق

فهرست مطالب
عنوان
مقدمه
فصل اول
بخش اول :
تاريخچه برق در تهران
مروري كوتاه برليد تحولات برق در تهران
اولين گام اساسي براي تأمين برق تهران
احداث گام اساسي براي تامين برق تهران
احداث كرج (امير كبير فعلي)
احداث سد سفيد رود
تاسيس سازمان برق ايران
تاسيس شركت برق منطقه‌اي تهران
تاسيس
احداث سد سفيد رود
تاسيس سازمان برق ايران
تاسيس شركت برق منطقه‌اي تهران
فهرست
عنوان
تاسيس
احداث سد سفيد رود
تاسيس سازمان برق ايران
تاسيس شركت برق منطقه‌اي تهران
تاسيس
احداث سد سفيد رود
تاسيس سازمان برق ايران
تاسيس شركت برق منطقه‌اي تهران
تاسيس
احداث سد سفيد رود
تاسيس سازمان برق ايران
تاسيس شركت برق منطقه‌اي تهران
تاسيس
احداث سد سفيد رود
تاسيس سازمان برق ايران
فهرست
عنوان صفحه
تاسيس شركت برق منطقه‌اي تهران
تاسيس
احداث سد سفيد رود
تاسيس سازمان برق ايران
تاسيس شركت برق منطقه‌اي تهران
تاسيس شركت توليد و انتقال نيروي برق ايران (توانير)
تغيير در حوزه عملياتي شركت
اصلاح ساختار و تمركز زدائي
بخش دوم :
نمودار سازماني
بخش سوم :
محصولات توليدي و خدماتي
عوامل موثر در موفقيت اقتصادي
تعيين اهداف شخصي و تجارتي
ارزيابي بازار فروش كالا يا خدمات
فهرست
عنوان صفحه
تدوين برنامه بازاريابي
تدوين برنامه مقدماتي تجاري
انتخاب گروه وريران
محاسبه سرمايه مورد نياز و تدوين برنامه نهايي تجاري
تعيين استراتژي تبليغاتي براي جذب سرمايه گذاران
تبليغ طرح اقتصادي به منظور جذب سرمايه
تبليغ محصولات و خدمات
بخش چهارم :
خدمات سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليد كنندگان
تاريخچه سازمان
اهداف سازمان
وظايف و فعاليتهاي سازمان
سازمان‌هاي مرتبط
قوانين و مقررات سازمان
فصل دوم :
فهرست
عنوان صفحه
بخش اول:
برنامه‌هاي آينده وزرات نيرو
صنعت انرژي هسته‌اي
نيروگاههاي جديد هسته‌اي
سرمايه گذاري در مراكز انرژي طبيعي
پروژه‌هاي نيمه تمام آبفا
بخش دوم :
امور جاري درست اقدام
نيروي باد امروز
کارآموزی بررسي سيستم توليد برق در تهران
بررسي سيستم توليد برق در تهران
وزرات نيرو

مختصری از گزارش کارآموزی :
تأمين برق مطمئن و مورد نياز مشتركان، بهره برداري بهينه و اقتصادي از تأسيسات برق، راهكارهاي عملي براي افزايش كارائي كاركنان، كاهش هزينه‌ها، بهبود مديريت مصرف، صرفه جويي و استفاده منطقي از انرژي برق، نيل به خود كفائي و اداره اقتصادي تأسيسات برق، گسترش تحقيقات و آموزشهاي كاربردي و … در جهت تحقق اهداف ذكر شده برق منطقه‌اي اقداماتي به شرح زير را به انجام رسانده و در حال ادامه راه براي رسيدن به اهداف تعيين شده در برنامه سوم توسعه است:
بهبود برنامه‌هاي نگهداري و تعميرات نيروگاههاي زير پوشش، اصلاح و متعادل نمودن شبكه‌هاي انتقال، فوق توزيع به منظور كاهش تلفات، تسريع در عمليات برقراري انشعابهاي متقاضيان جديد، تامين برق مشتركان با ولتاژ و فركانس استاندارد، اصلاح سيستم محاسبه و وصول بهاي برق مصرفي مشتركان، تامين تجهيزات شبكه‌هاي توزيع از صنايع داخلي، آموزش و رشد سطح دانش كاركنان، ايجاد واحدهاي ارتباط مردمي براي آگاهي از نقطه نظرها و خواسته‌هاي مصرف كنندگان برق، بهبود روشهاي خبردهي و خبرگيري نظير راه‌اندازي تلفن گويا، استقرار سيستمهاي سخت افزاري و نرم افزاري و …
آمار و ارقام ارائه شده خود گواه صادقي است از پيشرفتهاي حاصل شده كه در طي سالهاي گذشته به ويژه در سالهاي اخير با تلاش و كوشش مديران و كاركنان برق تهران و شركتهاي وابسته به دست آمده است.
به منظور تامين برق مصرفي استان‌هاي تهران و قم در سال 1382 كه نسبت بع سال قبل به ميزان 7/9 درصد رشد دانسته است. برق تهران با تلاش و كوشش صادقانه مجموعه كارآمد خود و با هدف برقراري برق مطمئن و فراگير، اقدامات موثري را به مرحله اجرا درآورده است.
كارنامه‌اي كه پيش رو داريد با عنوان برق از نگاه آمار در سال 1382 قصد دارد تا تصويري از اين تلاش را در قالب آمار و شاخص‌هاي فني در معرض قضاوت مردم و مسئولين محترم قرار دهد.
تراكم بالاي جغرافيايي و نيز اهميت ويژه اقتصادي، اجتماعي و سياسي منطقه تحت پوشش برق تهران، ما را بر آن داشته است تا با انجام برنامه‌ريزي‌هاي دقيق و استقرار سيستم‌هاي نوين مديريتي خصوصاً برون سياري و تمركز زدايي، موجبات افزايش كيفيت خدمات و شاخص‌هاي بهره وري را فراهم آوريم.
از سوي ديگر در سال 1382 با ايجاد بازار در صنعت برق كشور، اين شركت با در اختيار داشتن بيش از 25 درصد از تأسيسات و تجهيزات همگام با ساير شركت‌هاي برق منطقه‌اي، در اين عرصه پيشتاز شده است تا بتواند در هموار نمودن بسترهاي توسعه اقتصادي كشور سهم خود را به محو مطلوبي ايفا نمايد.
مروري كوتاه بر سير تحولات برق در تهران
شهر بزرگ تهران از حدود دو قرن بيش پايتخت ايران بوده است و به سبب نقش و موقعيت اداري و جغرافياي برجسته‌اش اولين مولد برق در تهران به قدرت تقريبي 3 كيلووات حدود 15 سال پيش در سال 1264 هجري شمسي درست 3 سال بعد از موسسه برق تجاري توماس اديسون كه براي تامين روشنايي بخشي يكي از خيابانهاي شهر نيويورك ايجاد شده بود، به منظور تامين روشنايي بخشي از كاخ سلطنتي ناصر الدين شاه قاجار، براي نخستين بار در اين شهر مورد بهره برداري قرار گرفت.
19 سال بعد در سال 1283 هجري شمسي امتياز تأسيس كارخانه برق در تهران به يكي از تجار خوش نام آن زمان مرحوم حاج حسين امين الضرب واگذار گرديد. اين كارخانه در سال 1285 درست 6 ماه بعد از صدور فرمان مشروطيت با يك ماشين بخار بيستوني با 3 ديگ بخار كه سوخت آن زغال سنگ بود با مولدي به قدرت 400 كيلو وات ساخت كارخانه آ.ا.گ. از كشور آلمان با ولتاژ 380/220 ولت آماده بهره‌برداري و پذيرش مشتركان شد. محل اين كارخانه در خيابان چراغ برق تهران (امير كبير كنوني) قرار داشت كه فقط براي تأمين روشنايي شبها بين 5 تا 7 ساعت كار مي‌كرد. ماشين بخار ديگري با مولدي به قدرت 100 كيلو وات بعدها به آن اضافه شد. از اوايل سالهاي 1300به بعد دو دستگاه نيم ديزل به قدرت 5 اسب بخار ساخت كارخانه (انگوبلژيك كمپاني) در همان محل نصب گرديده و به ظرفيت كارخانه امين الضرب افزوده شد.
در اين سالها به تدريج با آگاهي و علاقمند شدن بخش خصوصي به مزاياي برق، رفته رفته شركتهاي خصوصي براي توليد، توزيع و فروش برق ايجاد شد. در همين دوران برخي از كارخانه‌هاي صنعتي جديدالتأسيس هم داراي مولد برق اختصاصي شدند. در سال 1310 براي نخستين بار، شبانه روزي كردن برق درتهران در ميان دولتمردان آن زمان مطرح گرديده و اقدامات اوليه براي تحقيق آن صورت گرفت تا آنكه بعد از گذشت 6 سال بالاخره در تاريخ 25/6/1316 يك نيروگاه بخاري ساخت كارخانه اشكودا از كشور جكسلواكي با 4 واحد 1600 مگاواتي جمعاً به قدرت 6400 كيلو وات در محل كنوني شركت برق منطقه‌اي تهران واقع در ميدان شهدا نصب گرديده و زير نظر شهرداري تهران بهره‌برداري از آن آغاز گرديد.
در فاصله سالهاي 1320-1318 به ويژه ارديبهشت ماه سال 1319 كه راديو تهران شروع به كار كرد، استفاده از برق مخصوصاً براي شنيدن اخبار جنگ از راديو با استقبال مردم روبرو گشت و به ناچار براي جبران كمبود نيرو از برق اضافي كارخانه‌هاي سيلو،سيمان تهران و پادگان سلطنت آباد كمك گرفته شد. بر اساس آمارهاي موجود ميزان توليد برق‌زا 5/10 ميليون كيلو وات ساعت در ساعت 1317 به 5/15 ميليون كيلو وات ساعت در سال 1318 رسيده بود كه با منظور كردن 5/1 ميليون كيلو وات ساعت توليد برق كارخانه حاج امين‌الضرب جمع توليد برق در آن سال به 17 ميليون كيلو وات ساعت رسيد. جمعيت تهران در آن سال 45000 نفر بود كه بدين ترتيب ميزان توليد سرانه برق سالانه به حدود 38 كيلو وات ساعت رسيده بود.
در سالهاي قبل از سال 1315 مسئوليت تهيه، نصب، تعمير و نگهداري تأسيسات مربوط به روشنايي خيابانها به عهده‌ واحدي به نام (اداره روشنايي) كه در شهرداري تهران ايجاد شده بود قرار داشت. ولي واحد مستقلي كه به عهده‌دار برنامه‌ براي تأمين برق مورد نياز مردم و توسعه تأسيسات برق در آينده باشد وجود نداشت. با افزايش تقاضاي روز افزون برق و رشد تدريجي مصرف، ايجاد يك موسسه مستقل كه عهده‌دار اين وظيفه باشد احساس گرديد و به همين خاطر در 25 مهر ماه سال 1315 يك مؤسسه مستقل به نام (مؤسسه برق تهران) زير نظر شهرداري به وجود آمد. اين مؤسسه در واقع با اهداف و شرح وظايف گسترده جايگزين اداره روشنايي شهرداري شد.
به علت افزايش تقاضا، كمبود برق در تهران روز به روز بيشتر احساس مي‌شد اما در طي سالهاي جنگ جهاني دوم به سبب اشغال ايران از سوي متفقين و آشفتگي اوضاع سياسي داخلي و عدم امكان ساخت تجهيزات نيروگاهي در داخل كشور مشكلات حمل قطعات نيروگاهها از خارج كشور، اميدي به نصب نيروگاههاي جديد وجود نداشت تا آنكه پس از پايان جنگ و پيش از خروج متفقين از ايران 4 دستگاه مولد 2000 كيلو واتي جمعاً به ظرفيت 8000 كيلو وات ساعت كارخانه (وستينگهاوس) از ارتش آمريكا خريداري گرديده و در ضلع شمالي مولدهاي اشكودا نصب شد و بهره‌برداري از آنها در مهرماه سال 1327 آغاز گرديد. احداث اين نيروگاهها و حتي استفاده از برق مازاد كارخانه‌هاي دولتي از جمله سيمان، سيلو، دخانيات، سلطنت آباد و راه‌آهن نيز تكافوي پاسخگويي به نيازهاي برق تهران را نمي‌كرد. چنان كه در زمستان سال 1328 كمبود نيروي برق در تهران به طور كامل محسوس شد و به همين خاطر پس از مطالعات و بررسيهاي به عمل آمده مسؤولان ذيربط در طي سالهاي 1332 و 1333 اقدام به خريد 3 دستگاه مولد ديزلي هر يك به قدرت 1300 كيلو وات و در مجموع به قدرت 3900 كيلو وات، از كارخانه (نردبرگ) آمريكا نمودند. اين مولدها هم در ضلع شمال غربي مولدهاي اشكودا نصب شده و در طي سالهاي 1334 و 1335 مورد بهره‌برداري قرار گرفتند.

دانلود گزارش کارآموزی بررسی سیستم تولید برق

قیمت : 8000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

تبلیغات