دانلود تحقیق خانواده خوشبخت و اختلاف زوجين
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » مقاله » علوم اجتماعی و جامعه شناسی  »  دانلود تحقیق خانواده خوشبخت و اختلاف زوجين

دانلود تحقیق خانواده خوشبخت و اختلاف زوجين مقاله تحقیق در مورد خانواده خوشبخت مقاله خانواده خوشبخت مقاله خانواده پایدار مقاله خانواده سالم مقاله خانواده در اسلام مقاله خانواده درمانی مقاله خانواده موفق مقاله خانواده و سبک زندگی دینی مقاله خانواده و اعتیاد مقاله خانواده pdf مقاله خانواده و کارآفرینی اختلافات زن و شوهر راه حل اختلافات زن و شوهر حل اختلافات زن و شوهر

Happy families and couples are different

 

موضوع: خانوادة خوشبخت و اختلاف زوجين

فهرست مطالب

عنوان
پيش‏گفتار
رساله اول: خانواده خوشبخت
اهميت تشکيل خانواده و الفت در زندگي زوجين
پايه‌هاي تشکيل يک خانوادة مسلمان
1- ايمان به خدا و پرهيزگاري
2- معاشرت نيک و پسنديده
نقش شوهر در محاظت از زندگي خانوادگي و معاشرت پسنديده
نقش همسر در محافظت از زندگي خانوادگي و معاشرت پسنديده
خاتمه
رساله دوم: اختلافات زوجين
اسباب اختلاف بين زوجين
راههاي حل اختلاف بين زوجين
آخرين راه‌حل اختلافات زوجين
فهرست موضوعات

مقدمه
حمد و سپاس مر خداي را که به اسلام هدايتمان کرد و از پيروان آن آئينمان قرار داد که جز به هدايت او راه نمي‌يافتيم، به جهت منزه بودنش او را حمد، و به خاطر نعماتش او را سپاس مي‌گذاريم و فزوني فضل و کرم از او مسألت داريم.
و شهادت مي‌دهم به وحدانيتش بدون داشتن هيچ شريکي، و شهادت مي‌دهم به اينکه محمد ص بنده و رسول او مي‌باشد که وي را به همراه هدايت [اسلام] و دين حق براي انذار و تبشير مبعوث کرد تا به سوي حق فراخواند و به سوي نيکي راهنمايي کند. درود و سلام خدا بر ايشان و آل ايشان و يارانشان باد و نيز بر کساني که رهروان راه اويند، تا روز قيامت، اما بعد:
اي مسلمانان! تقواي خدا پيشه کنيد و فرمان او را بزرگ بداريد و در حفظ دين و اماناتتان بکوشيد و به اداي مسئوليت‌هايتان بپردازيد، در مورد خود و خانواده‌تان پرهيزگاري پيشه کنيد و به اصلاح روابط بپردازيد.
تعداد زيادي از مردم سعادت را مي‌خواهند و خواستار راحتي و طالب آرامش و آسايش روح و روان مي‌باشند همچنانکه از اسباب شقاوت، اضطراب و عوامل ناآرامي، خصوصاً در خانه و در بين خانواده گريزانند.
و بايد دانست که هيچ کدام از اين موارد تحقق نمي‌يابد جز با ايمان به خداي يگانه و توکل بر او و تفويض کارها به او، به همراه استفاده درست از وسائل معيشت و پي بردن به قوانين حاکم بر اين اسباب.

اهميت تشکيل خانواده و الفت در زندگي زوجين
و از مهمترين اسباب تحقيق اين سعادت براي فرد و جامعه، تشکيل خانواده و برپايي آن براساس حق مي‌باشد. چراکه خداي متعال با حکمت خود خانواده را جايگاه ارزشمندي قرار داده که در اختيار زن و مرد است تا در آن استقرار يابند و به آرامش برسند. خداوند ـ جل جلاله ـ به عنوان منتي بر بندگانش مي‌فرمايد: «وَمِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِن اَنْفُسِکِمْ اَزْوَاجاً لِتَسْکُنُواْ إِلَيهَا وَ جَعَلَ بَينَکُمْ مَوَدَّهً وَرَحْمَهً إِنَّ فِي ذَلِکَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يتَفَکَّرُونَ» .
و يکي از نشانه‌هاي خدا اين است که از جنس خودتان همسراني را براي شما آفريد تا در کنار آنان آرامش يابيد، و در ميان شما مودت و رحمت قرار داد، در اين نشانه‌هايي است براي گروهي که مي‌انديشند.

دانلود تحقیق خانواده خوشبخت و اختلاف زوجين

قیمت : 3000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :