دانلود گزارش کارآموزی تابلوهای برق
صفحه اصلی بازاریابی و همکاری در فروش راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی مقالات شما را خریداریم تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی تابلوهای برق

دانلود گزارش کارآموزی کارورزی تابلوهای برق دانلود رایگان گزارش کارآموزی تابلو برق دانلود گزارش کارآموزی رشته برق – تابلوهای برق دانلود گزارش کارآموزی تابلو برق (پروژه) دانلود گزارش کار کارآموزی تابلو برق دانلود رایگان گزارش کارآموزی تابلو برق صنعتی دانلود رایگان گزارش کارآموزی رشته برق – تابلوهای برق گزارش کارآموزی تابلو برق دانلود کارآموزی تابلو برق پروژه کارآموزی تابلو برق

Training Electrical Panels

 

 موضوع : گزارش کارآموزی تابلوهای برق شرکت آریان فولاد بوئین زهرا

قراردادن قطعات در پيش گرم ( فاكا ) : تادماي 250 درجه سانتي گراد درجه گرم شده براي از بين رفتن تنش هاي موجود در قطعات ( در هنگام ماشين كاري قطعات چون شكل و ظاهر اصلي از دست مي رود ، تنش هايي ايجاد مي شود كه اين تنش ها در دماي بين 200 تا 350 درجه سانتي گراد از بين مي رود .
توضيح : قطعات در سالن آبكاري به دو دسته تقسيم مي شوند :
دسته اول : قطعاتي كه سخت كاري مي شوند و در داخل كوره كم كربن قرار مي گيرند . اين قطعات به دليل داشتن عناصر تشكيل دهنده كامل از جمله : كرومcr ، كربن c، واناريم v ، نيكل Ni ، احتياجي به قرار دادن در كوره هاي پر كربن ( سمانتاسيون ) ندارند .
دسته دوم : قطعاتي هستند كه سمانته مي شوند و در داخل كوره هاي پر كربن قرار مي گيرند . اين كوره ها تشكيل شده از مقدار زيادي مواد شيميايي كه از جمله آنها دو سود كم كربن است و در دماي 900 تا 930 درجه به صورت مذاب در مي آيند قرار مي گيرند ، قرار مي گيرند .در يك زمان معين كه بر اساس شكل و فرم قطعه اين مدت زمان تعيين مي شود داخل كوره مي رود ومرحله چهارم در يكي از وان هاي روغن ، آب ، و وان AS140 قرار مي گيرند . تا كربن به عمقي در حدود mm 8/0 الي mm 2/1 از هر طرف قطعه نفوذ كند .
مرحله پنجم :
قطعات بعد از اينكه در داخل يكي از كوره هاي سخت كاري با سمانتاسيون قرار مي گيرند و در يكي از وان هاي ذكر شده در مرحله چهارم خنك مي شود ، داراي حداكثر سختي از نظر نوع آلياژ مربوط به خود قطعه مي باشند . كه در اين مرحله بنا به خواست مشتري در داخل كوره اي به نام برگشت ( تمپر ) مي روند و در يك مدت زمان معين و در يك دماي مشخص كه تلورانس اين دما از 300 درجه تا 600 درجه متغيير است .
مرحله ششم :
بعد از اين كه قطعات از نظر نوع سختي به آن چه كه در برگه مشتري قيد شده مي رسند ، در وان هاي آبي كه تادماي 70 درجه مي باشد قرار مي گيرد تا نمك ها و املاحي كه در حين انجام عمليات در روي قطعه نشسته است ، ازبين برود .
مرحله هفتم :
قطعات سخت كاري شده و سمانتاسيون شده بعد از شست و شو تميز شدن به واحد آزمايشگاه فرستاده مي شود براي انجام تست سختي سنجي كه با دستگاههاي مختلفي گرفته مي شود و هاي مختلفي دارد . ( HRC ، HV ، BR ) .
مرحله هشتم :
قطعات بعد از اينكه از آزمايشگاه تست سنجي شدند و كنترل كيفيت ، قبولي آنها را تاييد كرد ، به واحد بسته بندي ، براي تحويل به مشتري فرستاده مي شود و قطعات در جبعه هايي در اندازه ها و فرم هاي مختلف بسته بندي شده و به مشتري تحويل داده مي شوند .
انبار فولاد
انباري است كه شامل مواد اوليه تمام قطعاتي كه لازم براي يك دستگاه كه شامل هر گونه ماشين آلات صنعتي و غيره مي شود كه در ابعاد و اندازه هاي متفاوت و مختلف موجود و به سفارش مشتري ، نسبت به ابعاد داده شده از سمت مشتري برش خورده و تحويل آن داده مي شود . برش خوردن قطعات فولادي به وسيله ماشين آلاتي به نام اره هاي نواري كه آن هم در سايزهاي مختلف مي باشد و هر كدام از يك سايز ، مثلاً از قطعه 80 تا قطر 260 و از قطر 260 تا 400 و از قطر 400 تا 800 ، و از قطر 800 تا 1200 مي باشد . و مهم ترين قطعه در اين دستگاه نوارهاي برش آن مي باشد كه از جنس بسيار سخت و مرغوب ساخته مي شود . لازم به ذكر است كه ابعاد فولادي كه در موارد فوق گفته شده ، شامل گردها با قطعه هاي مختلف ، و بلوك ها مي باشد . كه اين گردها و بلوك ها هر كدام از جنس هاي مختلف و براي كا مختص به آن توليد شده و به بازار عرضه مي شود .
ترانسفورماتورها وسیله ای است که انرژی الکتریکی در یک سطح ولتاژ را به انرژی الکتریکی در سطح دیگری از ولتاژ از طریق اندرکشی یک میدان مغناطیسی تبدیل می کند این اسباب با امکان پذیر ساختن انتقال اقتصادی توان الکتریکی به مسافت های دور نقش مهمی در زندگی امروزی بازی می کند وقتی ولتاژ به اولیه یک ترانزیستور اعمال می شود طبق قانون فاراده شادی در هسته آن ایجاد می شود شار متغییر درون هسته ولتاژ را در سیم پیچی ثانویه ترانسورماتور القا می کند ترانسور ماتور تراواین بسیار بالایی دارند نیروی محرکه مغناطیسی خالص لازم برای فراهم کردن شار هسته بسیار کوچک است به همین دلیل نیروی محرکه مغناطیسی مدار اولیه باید تقریباً برابر و مخالف با نیروی محرکه مغناطیسی ثانویه باشد با توجه به این حقیقت است که نیست جریان ترانسفور ماتور به دست می آید در ترانسفور ماتور واقعی شارهای مشتی وجود دارد که تنها از یکی از دو سیم پیچی اولیه یا ثانویه نه از هر دو آنها می گذرد علاوه بر آن پدیده هاییی هیستریزیس گردابی تلف مس نیز وجود دارند تاثیر این پدیده ها در مدارها معادل ترانسفورماتور به حساب آورده می شوند نقایص ترانسفورماتور واقعی با تنظیم ولتاژ و رادمان آن سنجیده می شود

دانلود گزارش کارآموزی تابلوهای برق شرکت آریان فولاد
تابلوهاي برق شركت آريان فولاد بوئين زهرا

فهرست مطالب

آشنايي با شركت 1

فرايندهاي توليد 2

مقدمه19

تعاریف اولیه تابلو20

انواع تابلوها 24

خصوصیات تابلوها25

حفاظت الكتریكی تابلو28

طریقه ساخت29

نقشه كشي تابلوها30

ساخت تابلوها31

انواع مدارات فرمان33

حفاظت تجهيزات و نفرات در تأسيسات الكتريكي تابلو34

فيوزها35

تقسيم بندي فيوزها35

محافظت سیم ها و کابل های انشعاب معمولی 40

جريانهاي نامي كنتاكتور 47

قطع كننده حرارتي (رلة حرارتي يا بي متال) 52

كليد محافظ 53

شستي 56

ليمت سوئيچ يا ميكروسوئيچ 56

رله هاي زماني (تايمرها)57

رله زماني هيدروليكي 59

لامپ سيگنال62

كليدهاي تابع فشار (كليدهاي گازي) 63

چشمهاي الكتريكي (سنسورها) 64

نقشه هاي مدار كنترل67

شماره گذاري و نمايش تعداد كنتاكتهاي كنتاكتور 70

شماي فني يا نقشه تك خطي 72

نقشه مسير جريان 73

اصول کلی طراحی مدارهای فرمان82

شينه هاي بكار رفته در تابلو 92

حداكثر دماي پيوسته 93

انتخاب شكل سطح مقطع شينه 93

دانلود گزارش کارآموزی تابلوهای برق

قیمت : 8000 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

برچسب :